صفحه: [1]   پایین
  چاپ صفحه  
نويسنده موضوع: روش افزایش CTR در سئو چیست؟  (دفعات بازدید: 383 بار)
azade1992
کاربر جدید
*

تشكرها : 0
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 10


ديدن مشخصات WWW
« : 29 خرداد 1396,ساعت 10:53:25 »

یکی از معیارهای رتبه بندی در گوگل است که در بحث سئو سایت اهمیت زیادی دارد. در این پست به معرفی و روش های افزایش CTR می پردازیم.

اگر تا به حال با ابزار وبمستر گوگل یعنی www.google.com/webmasters کار کرده باشید، CTR را میشناسید. CTR مخفف Click Through Rate یعنی نسبت کلیک به میزان نمایش است. در ابزار گوگل وبمستر برای بررسی میزان ورودی های سایت به بخش Search Analytics بروید. نموداری که برای شما نمایش داده می شود نمایانگر میزان نمایش سایت در سرچ گوگل (Impressions)، رتبه های کلمات کلیدی (Position)، میزان کلیک ها (Clicks) و نسبت میزان کلیک به نمایش (CTR) است. نسبت کلیک به نمایش بیانگر این موضوع است که چه میانگینی از کاربران، پس از مشاهده سایت شما در نتایج جستجوی گوگل، روی آدرس وبسایتتان کلیک کرده اند. در حقیقت این عامل یکی از فاکتورهای امتیازدهی در سئو سایت محسوب و CTR نامیده می شود. هرچه میزان CTR بیشتر شود، گول متوجه می شود کاربران علاقه مندی بیشتری دارند که سایت شما را بخوانند. بنابراین، برای افزایش رتبه در گوگل، سعی کنید با استفاده از راهکارهایی این معیار را افزایش دهید.

تاثیر meta description بر CTR

توضیحات متا در وبسایت که همان meta description نامیده می شود، بیشتر از آنکه بخواهد مستقیما روی افزایش رتبه سایت تاثیر بگذارد، به صورت غیر مستقیم بر معیارهای تاثیر گذار بر سئو موثر است. این ویژگی که زیر آدرس وبسایت در نتایج سرچ گوگل به کاربر نمایش داده می شود، توضیحی از وبسایت و محتوای آن صفحه است. این ایتم در حقیقت کتربرد فوق العاده ای در بازاریابی اینترنتی با سئو دارد. تاثیر ان به گوگنه ای است که هرچقدر جذاب تر باشد، کاربران بیشتری را به سایت می کشاند. اکثر کاربران وقتی یک کوئری را در گوگل جستجو می کنند، قبل از کلیک کردن، توضیحات سایت را می خوانند. سایتی که جذاب تر و مفیدتر به نظر برسد کاربر روی آن کلیک می کند. ممک است سایتی که رتبه دوم گوگل را دارد، با استفاده از meta description جذاب بتواند کلیک بیشتری نسبت به سایت رتبه اول بگیرد. بنابراین می توانید با این راهکار مفید، میزان CTR سایت خود را بالا ببرید.
« آخرين ويرايش: 07 تير 1396,ساعت 21:12:41 توسط كیانی » خارج شده است

انجمن تخصصی استادان و دانشجویان کامپیوتر ایران
   

پنل اس ام اس
 خارج شده است
صفحه: [1]   بالا
  چاپ صفحه  
 
پرش به :