انجمن تخصصی استادان و دانشجویان کامپیوتر ایران

نرم افزار Software => Microsoft Windows => نويسنده: hiva shabake در 05 تير 1400,ساعت 10:48:33عنوان: حذف نرم افزار در حالت Safe mode
ارسال شده توسط: hiva shabake در 05 تير 1400,ساعت 10:48:33
حذف نرم افزار در حالت Safe mode

حذف نرم افزار در حالت Safe mode: شاید شما هم با این مشکل مواجه شده باشید که نرم افزاری را نصب کرده اید و پس از نصب آن سیستم عامل شما قادر به نمایش صفحه دسکتاپ نباشد. چه در ویندوز سرور و چه در ویندوز کلاینت ممکن است دچار خطاهایی شویم و یا نرم افزاری درست نصب نشده باشد و در هنگام لاگین ویندوز ناگهان با صفحه آبی یا مرگ مواجه شوید. در این صورت باید از طریق Safe mode نرم افزار خراب را حذف کنید.
اگر برای Uninstall کردن نرم افزار به Control panel و Program and feature مراجعه کنید و نرم افزار مربوطه را انتخاب کرده و Uninstall را بزنید با خطای زیر مواجه می شوید:

دلیل Error فوق این است که سرویس Windows installer که مسئولیت حذف و نصب نرم افزارها را بر عهده دارد، در حالت Safe mode غیرفعال می باشد و شما قادر به حذف نرم افزار نخواهید بود. بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که این سرویس را در حالت Safe mode فعال کنید.
فعال کردن سرویس Windows installer در Safe mode

برای فعال کردن این سرویس در Safe mode باید تغییر کوچکی در رجیستری بدهیم. برای این کار cmd را بازکنید و دستور زیر را در آن وارد کنید:

REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Mi nimal\MSIServer" /VE/T REG_SZ/F /D "Service"

منبع: هیواشبکه