دیدن ارسال ها
صفحه: [1] 2
1  برنامه نويسي Programing / C#.net / عبارات باقاعده در سی شارپ : 07 ارديبهشت 1393,ساعت 21:39:26
سلام من می خوام در یه برنامه عبارتهایی که با "می " شروع می شوند و بعد از آن یک فاصله است را تغییر داده و فاصله را از بین ببرم مثلا "می شود" به "میشود" تغییر پیدا کند. برای این کار از عبارات باقاعده استفاده کردم و یه الگو ساختم . مساله الان در جایگزینی هستش که عمل نمی کنه برای جایگزینی از دستور replace استفاده کردم به صورت
matn = Regex.Replace(matn, @"\bمی\b\s\b\w+\b", "$1$3");

ولی در هنگام جایگزینی به جای رشته موردنظر عبارت $1$3 را قرار می دهد. لطفا راهنمایی ام کنید.
2  دانشگاه مجازي Virtual Un / مشاوره تحصیلی و شغلی / راهنمایی : 31 فروردين 1393,ساعت 08:22:16
سلام من فوق لیسانس نرم افزار دارم. 7 ماه در شرکتی کار کردم. تا حدودی با c# و asp آشنا هستم ولی چون در کار آنها را یاد گرفته ام خودم احساس می کنم خیلی پایه ام قوی نیست و خیلی نکاتش را نمی دانم. تصمیم گرفته ام به کلاس برم . حالا سه گزینه دارم لطفا راهنمایی ام کنید که از کجا شروع کنم بهتره. یک دوره کلاس c# یک دوره کلاس asp.net mvc4 و یک دوره کلاس طراحی وب. من با html چندان آشنایی ندارم . واقعا گیج شدم که باید از کجا شروع کنم . ممنون میشم راهنماییم کنید.
3  نرم افزار Software / SQL SERVER / یادگیری sql server : 04 اسفند 1390,ساعت 19:37:02
با سلام لطفا کتابی به من معرفی کنید که با استفاده از آن بتوانم sql server را خیلی خوب فرا بگیرم . همچنین شیوه طراحی جدولها و نرمال سازی آنها را به خوبی توضیح داده باشد.
4  سخت افزار Hardware / لپ تاپ / بک آپ : 04 اسفند 1390,ساعت 19:34:04
با سلام من لپ تاپ asus دارم . لطفا راهنمایی ام کنید که چگونه باید از آن بک آپ بگیرم . آیا با نرم افزارهای بک آپ گیری میشه؟
5  دانشگاه مجازي Virtual Un / مشاوره تحصیلی و شغلی / راهنمایی : 16 بهمن 1390,ساعت 10:52:37
با سلام من دانشجوی ترم دوم فوق لیسانس نرم افزارم. تا حالا هیچ سابقه ی کاری نداشتم . بعد از اومدن به دانشگاه به فکر افتادم که جایی مشغول به کار بشم. ولی واقعا نمی دونم باید از کجا شروع کنم؟ می خواهم ابتدا مقداری توانایی هایم را افزایش بدم بعد برم دنبال کار. ولی نمی دونم از کجا شروع کنم و از چه نرم افزاری؟ از برنامه نویسی شی گرا شروع کنم یا از C# یا طراحی وب . واقعا گیجم . و خیلی نگران مرتب احساس می کنم فقط یک مشت تئوری بلدم که به هیچ دردی نمی خوره. ممنونم می شم راهنمایی ام کنید.
6  نرم افزار Software / Microsoft Windows / مشکل با نوار وظیفه ویندوز : 19 دي 1390,ساعت 10:46:30
با سلام خدمت دوستان من یه مشکلی با ویندوز 7 دارم. وقتی مدتی با ویندوزم کار می کنم یه دفعه خودبخود taskbar اش ناپدید می شه هیچکدام از آیکونهاش نیستند. حتی وقتی برنامه ای را کوچک می کنم هم ناپدید میشه .  شک
7  برنامه نويسي Programing / ASP.net / خطا در حین اجرا : 29 مهر 1390,ساعت 09:28:53
با سلام من هر موقع که می خواهم یک برنامه را اجرا کنم خطای Microsoft JScript runtime error: 'RetrieveGlobalKey' is undefined می آید که اجرا را قطع می کند. لطفا راهنمایی ام کنید که مشکل از چیست؟ مردد
8  برنامه نويسي Programing / Java / ارسال آرگومان برای متد main : 07 شهريور 1390,ساعت 10:55:16
با سلام من برای نوشتن برنامه های جاوا از netbeans استفاده می کنم. برای اینکه بخواهم آرگومان برای متدmain ارسال کنم از این روش استفاده می کنم: روی نام پروژه راست کلیک کرده و گزینه set configuration-customize  انتخاب می کنم در قسمت run در قسمت arguments آرگومانها را وارد می کنم. آیا روش دیگری غیر از این روش وجود دارد؟
9  سخت افزار Hardware / لپ تاپ / راهنمایی برای خرید لپ تاپ : 01 شهريور 1390,ساعت 10:15:51
با سلام من به دنبال لپ تاپی می گردم که سرعت بالایی داشته باشه، چون دانشجوی فوق لیسانس کامپیوترم ، می خوام وقتی نرم افزارهای برنامه نویسی مختلف روش نصب می شه با سرعت بالایی اجرا کنه و هنگ نکنه. در ضمن باتریش هم زود خالی نشه. مارک خوبی هم باشه. از نظر قیمت هم خیلی گرون نباشه.من در زمینه لپ تاپ هیچ اطلاعی ندارم لطفا راهنمایی ام کنید.
10  برنامه نويسي Programing / Java / وراثت در جاوا : 29 مرداد 1390,ساعت 12:25:39
با سلام من به تازگی شروع به یادگیری زبان جاوا کرده ام. یک برنامه ساده وراثت در netbeans نوشته ام که اجرا نمی کند و روی قسمتBoxWeigh  خطا می گیرد . برنامه درست کپی شده ی یک برنامه در کتاب است. لطفا راهنمایی ام کنید که مشکل چیست؟پیغام خطا:
کد:
        ()cannot find symbol,symbol:constructor Box    

کد:
class Box {
double width;
double height;
double depth;
 
Box(double w, double h, double d ){
width = w;
height = h;
depth = d;
}
}
class BoxWeight extends Box {
double weight;
BoxWeight(double w, double h, double d, double m ){
width = w;
height = h;
depth = d;
weight = m;
}
}
11  نرم افزار Software / Microsoft Windows / پیغام خطا : 01 مرداد 1390,ساعت 09:11:46
من از ویندوز اکس پی استفاده می کنم. مدتی است که هر دفعه که کامپیوتر را روشن می کنم بعد از ده دقیقه پیغامvirtual memory is too low را می دهد و اگر آن زمان مرورگری باز باشد خودبه خود بسته می شود . نمی دانم علت این مشکل چیست؟ البته در قسمت virtual memory مقدار حداکثرش را 384 قرار داده ام که 1.5 برابر حجم ram  است ولی فایده ای نداشته. لطفا راهنمایی ام کنید تا این پیغام دیگر ظاهر نشود.
12  اينترنت و شبكه Network & Internet / مرورگرهای وب و مسنجرها / مشکل در اینترنت اکسپلورر : 27 تير 1390,ساعت 11:30:55
من در کامپیوترم IE8 نصبه. مشکلی که داره اینه که مرتب پیغام out of memory line را میده و وقتی کلید ok را میزنی صفحه خود بخود بسته می شه . در ضمن وقتی چند صفحه را همزمان باز می کنم یه دفعه هنگ می کنه .
13  دانشگاه مجازي Virtual Un / كارشناسی ارشد / نتیجه کارشناسی ارشد : 03 خرداد 1390,ساعت 11:43:03
با سلام من در کنکور ارشد در گرایش نرم افزار رتبه 135 و در گرایش الگوریتم و محاسبات رتبه 100 را آورده ام. لطفا در مورد انتخاب رشته راهنمایی ام کنید. آیا می توانم روزانه دانشگاههای تهران، اصفهان ، یزد قبول بشم ؟ و در مورد گرایش الگوریتم و محاسبات توضیح دهید که چگونه رشته ای است و چه آینده شغلی دارد؟
14  سخت افزار Hardware / سخت افزارهای عمومی / مشکل در سیستم : 22 فروردين 1390,ساعت 17:59:53
با سلام از دو سه روز پیش که کامپیوترم را روشن می کنم صدای جیز جیز از کیسش می آید. و  امروز دو سه دفعه خود به خود خاموش شده مثل حالتی که برق قطع می شود و بعد از خاموش شدنش دیگر روشن نمی شود تا برق محافظش قطع و سپس وصل شود . آیا سیستمم دچار مشکل سخت افزاری شده است؟ لطفا راهنمایی ام کنید و اگر مشکل سخت افزاریه چگونه می شود حلش کرد؟ ناراحت
15  دانشگاه مجازي Virtual Un / كارشناسی ارشد / پاسخ : نتایج دانشگاه های مجازی : 18 فروردين 1390,ساعت 10:05:47
سلام ممنون از راهنماییتون ولی مشکل اصلی من اینه که اصلا هنوز نتایج کنکور اعلام نشده و رتبه ام معلوم نیست. در زمان ثبت نام در کنکور گزینه متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه مجازی وجود داشت که من علامت زدم . در همان زمان هم انتخاب رشته را انجام دادم . ثبت نام دانشگاه مجازی همین ماهه در حالی که نتایج کنکور تا نیمه اردیبهشت اعلام نمی شه. مشکل اصلی من اینه که نمی دونم الان ثبت نام کنم یا نه؟ راستش واقعا گیج شده ام چون سالهای قبل بعد از اعلام نتایج در زمان انتخاب رشته ، دانشگاه مجازی هم انتخاب می کردن ولی امسال اینطوری شده و در واقع ثبت نام دانشگاه مجازی برای نیمسال دوم 89-90 است. به نظر شما اصلا ثبت نام نکنم و صبر کنم تا نتایج اعلام بشن؟ راستش می ترسم رتبه ام خیلی خوب نشده باشه و همین هم از دستم بره .
16  دانشگاه مجازي Virtual Un / كارشناسی ارشد / نتایج دانشگاه های مجازی : 17 فروردين 1390,ساعت 12:19:26
سلام با توجه به اینکه نتایج قبول شدگان دانشگاه های مجازی اعلام شده است. من هم در دانشگاه پیام نور تهران پذیرفته شده ام ولی با توجه به اینکه هنوز نتایج کنکور اعلام نشده است و تاریخ ثبت نام در دانشگاه پیام نور هم 28 همین ماه است.  من واقعا گیج شده ام که وقتی هنوز نتایج اعلام نشده چگونه می توانم تصمیم بگیرم که در دانشگاه مجازی ثبت نام کنم یا نه؟ اگر در دانشگاه ثبت نام کنم و بعد از اعلام نتایج در دانشگاه بهتری قبول شوم چه کار باید بکنم؟ از طرفی میترسم ثبت نام نکنم و بعد رتبه ام خیلی خوب نشده باشد و دانشگاه دیگری پذیرفته نشوم . آنطور که شنیده ام سالهای پیش این طوری نبوده و امسال این طوری شده است. لطفا راهنمایی ام کنید.
17  دانشگاه مجازي Virtual Un / مشاوره تحصیلی و شغلی / بازار کار : 09 فروردين 1390,ساعت 10:04:34
من یک سال است که لیسانس مهندسی نرم افزار را گرفته ام ولی واقعا احساس می کنم که هیچ چیزی بلد نیستم و آمادگی ورود به بازار کار را ندارم . در دانشگاه درسم خوب بود و معدلم هم خوب است ولی از نظر عملی فکر می کنم خیلی ضعیفم البته در دوران تحصیلم برنامه نویسیم خیلی خوب بود. لطفا راهنمایی ام کنید که چگونه می توانم دانش عملیم را در مورد کامپیوتر افزایش دهم و همینطور برای ورود به بازار کار چه زبانهایی را یاد بگیرم بهتر است؟ برای یادگرفتنشان کلاس بروم یا از طریق کتاب و اینترنت هم می شود یاد گرفت؟
18  دانشگاه مجازي Virtual Un / ریاضیات و آمار / ریاضی مهندسی : 10 بهمن 1389,ساعت 13:14:29
سلام من برای کنکور ارشد می خوانم ولی تا الان درس ریاضی مهندسی را نخوانده ام . قصد دارم یک فصل ریاضی مهندسی را که مهمتر است بخوانم . لطفا راهنمایی ام کنید که کدام فصلش مهمتر است و ازش سوال طرح میشه و آیا ظرف 4و5 ساعت میشه خواند؟
19  دانشگاه مجازي Virtual Un / نظريه زبان ها / گرامر مستقل از متن قطعی : 20 آبان 1389,ساعت 19:29:26
با سلام . آیا اجتماع دو گرامر مستقل از متن قطعی ، حتما قطعی است؟ در کتاب تست در یکجا نوشته که قطعی نیست و در جای دیگر نوشته که صددرصد قطعی است؟ همچنین آیا مجموعه عبارتهای باقاعده ، زبانی مستقل از متن است؟ در کتاب تست در دو سوال مشابه با گزینه های مشابه که هردو سوال حاوی گزینه های 1) زبانی مستقل از متن است. 2) یک مجموعه ناشمارا است. در یکی گزینه اول را به عنوان پاسخ درست اعلام کرده و در یکی گزینه دوم را . کدامیک درست است؟
20  دانشگاه مجازي Virtual Un / كارشناسی ارشد / تفاوت در جواب تستها : 20 آبان 1389,ساعت 19:23:52
با سلام من امسال برای ارشد می خوانم . در مورد تست معماری برای دو تست یکسان مربوط به یکی از کنکورهای ارشد در دو کتاب تست دو جواب کاملا متفاوت بیان شده است. این موضوع باعث شد که شک کنم که در مورد تستهای دیگر هم همین طور باشد . لطفا راهنمایی ام کنید که چگونه می توانم به کلید تستهای مربوط به سالهای گذشته کنکور که احیانا توسط خود سازمان سنجش منتشر شده دست پیدا کنم که مطمئن باشم درست است؟
صفحه: [1] 2