دیدن ارسال ها
صفحه: [1] 2 3 4 5 6
1  نرم افزار Software / Microsoft Windows / حذف نرم افزار در حالت Safe mode : 05 تير 1400,ساعت 10:48:33
حذف نرم افزار در حالت Safe mode

حذف نرم افزار در حالت Safe mode: شاید شما هم با این مشکل مواجه شده باشید که نرم افزاری را نصب کرده اید و پس از نصب آن سیستم عامل شما قادر به نمایش صفحه دسکتاپ نباشد. چه در ویندوز سرور و چه در ویندوز کلاینت ممکن است دچار خطاهایی شویم و یا نرم افزاری درست نصب نشده باشد و در هنگام لاگین ویندوز ناگهان با صفحه آبی یا مرگ مواجه شوید. در این صورت باید از طریق Safe mode نرم افزار خراب را حذف کنید.
اگر برای Uninstall کردن نرم افزار به Control panel و Program and feature مراجعه کنید و نرم افزار مربوطه را انتخاب کرده و Uninstall را بزنید با خطای زیر مواجه می شوید:

دلیل Error فوق این است که سرویس Windows installer که مسئولیت حذف و نصب نرم افزارها را بر عهده دارد، در حالت Safe mode غیرفعال می باشد و شما قادر به حذف نرم افزار نخواهید بود. بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که این سرویس را در حالت Safe mode فعال کنید.
فعال کردن سرویس Windows installer در Safe mode

برای فعال کردن این سرویس در Safe mode باید تغییر کوچکی در رجیستری بدهیم. برای این کار cmd را بازکنید و دستور زیر را در آن وارد کنید:

REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Mi nimal\MSIServer" /VE/T REG_SZ/F /D "Service"

منبع: هیواشبکه
2  نرم افزار Software / Microsoft Windows / نسخه های مختلف ویندوز سرور 2016 : 18 آبان 1398,ساعت 17:05:16
نسخه های مختلف ویندوز سرور 2016

نسخه های مختلف ویندوز سرور 2016 : ویندوز سرور 2016 جدید ترین نسل از سیستم عاملهای سروری شرکت مایکروسافت است که جایگزینی برای ویندوز سرور 2012 است و بسیاری از مشکلاتی که بر سر راه ویندوز سرور 2012 بوده را برطرف ساخته است .

ویندوز سرور 2016 (Windows Server 2016 ) در سپتامبر 2016 (شهریور – مهر 1395) بصورت نهایی منتشر گردید و دارای سه نسخه ذیل می باشد:

نسخه های مختلف ویندوز سرور  2016:

     Windows Server 2016 Essentials: نسخه Essentials برای محیط های کاری کوچک که حداکثر 25 کاربر و 50 کلاینت وجود دارد استفاده می شود.
     Windows Server 2016 Standard: نسخه Standard برای محیط های کاری نسبتا بزرگ که قصد استفاده از ویژگی های پیشرفته ای چون قابلیت های مجازی سازی Virtualization دارند ، مناسب است اما محدودیت هایی را نیز به دنبال دارند که در ادامه توضیح خواهیم داد.
    Windows Server 2016 Datacenter: نسخه ی دیتاسنتر مناسب محیط های کاری بسیار بزرگ و فعالیت های گسترده که دارای بار کاری بسیار بالایی هستند و ماشین های مجازی زیادی دارند و از قابلیت مجازی سازی سرور hyper-v بصورت گسترده استفاده می کنند. نسخه ی دیتاسنتر محدودیت های نسخه ی استاندارد را ندارد.

 
برخی ویژگی های خاص نسخه ی Datacenter:

– پشتیبانی از تعداد نامحدود سیستم مجازی

– پشتیبانی از تعداد نامحدود Hyper-V Container

به عبارتی نسخه  standard تمام امکانات نسخه datacenter را در خود دارد به جز موارد زیر که در نسخه standard موجود نیست:

    قابلیتهای ذخیره سازی Storage Spaces Direct و Storage Replica
    قابلیت امنیتی در مجازی سازی هایپروی مایکروسافت با Shielded Virtual Machines
    Networking stack


منبع: هیوا شبکه
3  دانشگاه مجازي Virtual Un / معرفي كتاب / دانلود کتاب Network+ Guide to Networks : 09 ارديبهشت 1398,ساعت 09:46:35
Network+ Guide to Networks

Network Guide to Networks

در ویرایش هشتم از کتاب Network+ Guide to Networks دانش و مهارت لازم برای نصب، پیکربندی و عیب یابی شبکه های کامپیوتری را خواهید آموخت و با مطالعه ی این کتاب می توانید برای موفقیت در امتحان CompTIA Network+ N10-007 آماده شوید. در این کتاب تمام مباحث آزمون از جمله پروتکل ها، توپولوژی ها، سخت افزار، طراحی شبکه، امنیت و عیب یابی پوشش داده شده است.

Chapter 1: Introduction to Networking

Chapter 2: Network Infrastructure and Documentation

Chapter 3: Addressing on Networks

Chapter 4: Network Protocols and Routing

Chapter 5: Network Cabling

Chapter 6: Wireless Networking

Chapter 7: Virtualization and Cloud Computing

Chapter 8: Subnets and VLANs

Chapter 9: Network Risk Management

Chapter 10: Security in Network Design

Chapter 11: Network Performance and Recovery

Chapter 12: Wide Area Networks

دانلود کتاب:
https://www.hiva-network.com/index.php/library/other/917-network-guide-to-networks
4  اينترنت و شبكه Network & Internet / شبكه / اکسس پوینت چیست؟ : 21 آذر 1397,ساعت 11:12:39
اکسس پوینت (Access Point):

Access Point 00

Access Point که معنی آن به فارسی نقطه ی دسترسی می باشد، یکی از تجهیزات حیاتی در شبکه های بیسیم می باشد که بصورت اختصاری به آنها AP یا WAP نیز می گویند. عملکرد اکسس پوینت ها مشابه ی سوئیچ های شبکه ی کابلی منتها در شبکه های بیسیم است یعنی وظیفه ی ارتباط دستگاه های وایرلس در شبکه را با سایر دستگاه ها بر عهده دارد و باعث می شود که شبکه ی بی سیم با شبکه ی سیمی ارتباط داشته باشد.

Access Point 02

از اکسس پوینت ها برای افزایش بُرد شبکه ی وایرلس نیز استفاده می شود برای این کار اکسس پوینت ها باید در فواصل معین از هم نصب شوند به گونه ای که هر دو اکسس پوینت مجاور، در بُرد موثر یکدیگر قرار بگیرند. در این چینش اکسس پوینت مورد نظر داده را از اکسس پوینت قبلی تحویل گرفته و بدون کم و زیاد برای اکسس پوینت بعدی منتشر می کند.

Access Point 05

تفاوتی که اکسس پوینت ها با روترها دارند در این است که روترها نسبت به اکسس پوینت ها جامع تر و پر کاربردتر می باشند و به این دلیل گرانتر نیز هستند. با استفاده از یک روتر امکان توزیع سیگنال‌های شبکه در سطح دسترسی‌های مختلف (Addressing)، با امکان رمزگزاری (Authentication) و حتی فیلترینگ دیتا (Firewall) وجود دارد. به عبارت فنی‌تر، برخلاف اکسس‌پوینت‌ها که درکی از شبکه (Network) ندارند و فقط یک سیگنال را می‌بینند، روتر‌ها با شبکه(ها) سروکار دارند و قادر به پروسس سطح دسترسی‌های بسته‌های دیتا (Data packets) هستند.

منبع: هیوا شبکه
5  دانشگاه مجازي Virtual Un / معرفي كتاب / معرفی کتاب Security and Privacy in Internet of Things : 23 مهر 1397,ساعت 13:06:03
Security and Privacy in Internet of Things (IoTs): Models, Algorithms, and Implementations

Security and Privacy in Internet of Things IoTs

اینترنت اشیاء (IoT) علاقمندان زیادی هم در حوزه ی دانشگاهی و هم در حوزه صنعت پیدا کرده است. IOT فناوری RFID،سنسورها، دستگاه های هوشمند، اینترنت، شبکه های هوشمند، محاسبات ابری، شبکه های حمل و نقل و بسیاری دیگر از حامل های اطلاعاتی را با یکدیگر ادغام می کند. گلدمن ساکس خاطرنشان کرده که IOT تا سال 2020 بیش از 28 میلیارد «شی» را اینترنت اضافه خواهد کرد. با متصل شدن «اشیاء» همچنین امکان بوجود آمدن بسیاری از تهدیدات و حملات مختلف وجود خواهد داشت به عنوان مثال ویروس تروجان می تواند به راحتی با سرعت بی سابقه از طریق IOT پخش شود. این کتاب در مورد جنبه های امنیتی IOT بحث می کند که شامل پنج بخش حملات و تهدیدات، حفظ حریم خصوصی، اعتماد و احراز هویت، امنیت داده ها IOT و آگاهی اجتماعی است.

سرفصل ها:

Chapter 1. Introduction to Ansible Playbooks and Roles

Chapter 2. Ansible Tower, Jenkins, and Other Automation Tools

Chapter 3. Setting Up a Hardened WordPress with Encrypted Automated Backups

Chapter 4. Log Monitoring and Serverless Automated Defense (Elastic Stack in AWS)

Chapter 5. Automating Web Application Security Testing Using OWASP ZAP

Chapter 6. Vulnerability Scanning with Nessus

Chapter 7. Security Hardening for Applications and Networks

Chapter 8. Continuous Security Scanning for Docker Containers

Chapter 9. Automating Lab Setups for Forensics Collection and Malware Analysis

Chapter 10. Writing an Ansible Module for Security Testing

Chapter 11. Ansible Security Best Practices, References, and Further Reading

دانلود کتاب

کد:
http://dl.hiva-network.com/Library/security/Security-and-Privacy-in-Internet-of-Things-(IoTs).rar
منبع: هیوا شبکه
6  اينترنت و شبكه Network & Internet / شبكه / مفهوم easy transfer files : 31 شهريور 1397,ساعت 12:24:50
در هر سیستم عامل ما از یک user استفاده می کنیم و هر user مفهمومی تحت عنوان پروفایل دارد که در آموزش های بعدی در مورد این موضوع به طور کامل صحبت خواهیم کرد. در اینجا قصد معرفی ابزاری را داریم که در حفظ و نگهداری اطلاعات پروفایل user به ما کمک بسیاری خواهد کرد.

در کامپیوتر ما، یک user به نام hiva لاگین کرده است که اطلاعات این user در درایوی که ویندوز را در آن نصب کرده ایم در بخش Users قرار دارد.

easy-transfer-files-01

وقتی که پوشه مربوط به آن user را باز می کنیم فولدرهایی از قبیل Desktop، Favorites، My Document و … وجود دارند که مختص به همین user هستند. زیرا اگر user دیگری داشته باشیم، محتویات فایل های این دو user با یکدیگر متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر ما در User hiva، عکسی را در Desktop قرار داده باشیم، به این معنا نیست که user hiva1 نیز همان عکس را در Desktop خود داشته باشد.

easy-transfer-files-02
SID

مفهوم پروفایل دارای اهمیت بسیاری می باشد به دلیل وجود مفهومی به نام SID که مشخصه منحصر به فرد هر user می باشد. در آینده مفاهیم کامل تری در مورد SID خواهیم آموخت. با مبحثی آشنا خواهیم شد تحت عنوان EFS (Encrypt File System) که زمانی که فایلی را در سیستم عامل، Encrypt می کنیم، در واقع براساس SID یک user، عمل Encrypt را انجام می دهد و چون آن user فایل را Encrypt کرده است، فایل برای همان user همیشه خوانا خواهد بود و اگر user دیگری قصد باز کردن آن فایل را داشته باشد، جلوگیری خواهد شد.

بنابراین تصور کنید که ویندوز را عوض کرده ایم و یک user با همان نام و مشخصات ساخته ایم، یکسان بودن نام و مشخصات user ها دلیل بر یکسان بودن SID ها نمی تواند باشد در نتیجه ممکن است با مشکل مواجه شویم. اگر تنظیماتی در سیستم ما وجود داشته باشد و یا اگر با نرم افزارهایی کار می کنیم که مبتنی بر SID هستند، اگر ویندوز را عوض کنیم، به مشکل بر خواهیم خورد.

در این مواقع، ویندوز راهکاری تحت عنوان Easy Transfer ارائه کرده است که البته در ویندوز های قبل از Windows 7 مانند Windows XP و Windows Server 2003 با نام File and Sharing Transfer نیز وجود داشته است، این قابلیت امکان تهیه Backup از تنظیمات پروفایلی ویندوز را به ما خواهد. زمانی که سیستم دچار مشکل شد و ناگزیر به تعویض ویندوز شدیم، پس از نصب ویندوز، می توانیم مشخصات پروفایلی را بازگردانیم. در این درس قصد داریم در مورد Easy Transfer و کار با آن صحبت کنیم.

منبع: هیوا شبکه
7  دانشگاه مجازي Virtual Un / معرفي كتاب / کتاب VMware vSphere 6.5 cookbook : 18 مرداد 1397,ساعت 10:56:46
VMware vSphere 6.5 cookbook

VMware vSphere یک مجموعه کامل و قوی مجازی سازی است که به ساده سازی ساختار مراکز داده کمک می کند این کتاب بر روی آخرین نسخه از VMware vSphere تمرکز دارد و مبتنی بر دستورالعمل است و به شما دستورالعمل های لازم برای راه اندازی و مدیریت محیط vSphere را می دهد.

سرفصل ها :

CH 1: Upgrading to vSphere 6.5

CH 2: Greenfield Deployment of vSphere 6.5

CH 3: Using vSphere Host Profiles

CH 4: Using ESXi Image Builder

CH 5: Using vSphere Auto Deploy

CH 6: Using vSphere Standard Switches

CH 7: Using vSphere Distributed Switches

CH 8: Creating and Managing VMFS Datastore

CH 9: Managing Access to the iSCSI and NFS Storage

CH 10: Storage IO Control, Storage DRS, and Profile Driven Storage

CH 11: Creating and Managing Virtual Machines

CH 12: Configuring vSphere 6.5 High Availability

CH 13: Configuring vSphere DRS, DPM, and VMware EVC

CH 14: Upgrading and Patching using vSphere Update Manager

CH 15: Using vSphere Certificate Manager Utility

CH 16: Using vSphere Management Assistant

CH 17: Performance Monitoring in a vSphere Environment

دانلود کتاب:
کد:
http://dl.hiva-network.com/Library/Virtualization/VMware%20vSphere%206.5%20cookbook.rar

منبع: هیوا شبکه
8  اينترنت و شبكه Network & Internet / شبكه / آموزش پارتیشن بندی ، نصب ویندوز و تهیهImage : 03 مرداد 1397,ساعت 10:09:32
آموزش پارتیشن بندی ، نصب ویندوز و تهیهImage

سلام به شما همراهان همیشگی هیواشبکه

در این درس به مباحث پارتیشن بندی، نصب ویندوز و گرفتن Image خواهیم پرداخت که دو مبحث پارتیشن بندی و گرفتن Image را از طریق WinPE انجام خواهیم داد.

همانطور که می دانیم، قبل از اینکه ویندوزی را روی هارد خام نصب کنیم،نیاز به پارتیشن بندی هارد داریم.این کار را می توانیم در زمان نصب ویندوز و یا بعد از اتمام نصب ویندوز، از طریق Disk Management و یا با استفاده از نرم افزارهای پارتیشن بندی،انجام دهیم.

همانطور که اشاره کردیم،قبل از نصب ویندوز نیز می توانیم هارد را پارتیشن بندی کنیم.در دوره MCITP به دلیل طرح مباحث مربوط به سیستم عامل،کار با این موارد در محیط مجازی و محیط real تفاوت چندانی با هم ندارند.بنابراین اگر شما بتوانید در محیط آزمایشگاهی که در منزل دارید، این مباحث را به طور موفقیت آمیز پیاده سازی کنید و بر سر فصل های آموزشی مسلط باشید، در محیط real با مشکلی روبه رو نخواهید شد.

در درس قبل ابزار WinPE را ساختیم.

01-winpe-image

اکنون قصد داریم از این ابزار برای پارتیشن بندی هارد خام استفاده کنیم.برای این کار از یک هارد مجازی استفاده می کنیم.

1.وارد Virtual Box می شویم بر روی New کلیک کرده و یک هارد جدید به نام hiva می سازیم و ویندوز انتخابی را Windows 7 (64bit) انتخاب می کنیم :

02-create-virtual-box

2.مقدار فضای RAM را برای اینکه سرعت بیشتری داشته باشیم 1024 در نظر می گیریم.

03-create-virtual-box

3.قصد داریم هارد جدید بسازیم بنابراین گزینه Create virtual hard drive now را انتخاب کرده و بر روی Create کلیک می کنیم.

04-create-virtual-box

4.در صفحه Hard drive file type، پسوند VDI را برای هارد جدید در نظر می گیریم.

05-create-virtual-box

5.در صفحه Storage on physical hard drive، گزینه Dynamic allocated را انتخاب می کنیم.

06-create-virtual-box

6.در صفحه File location and Size، مسیر پیش فرض را برای آن در نظر می گیریم و بر روی Create کلیک می کنیم.

07-create-virtual-box

7.مشاهده می کنیم که هارد جدید به نام hiva ساخته شد.

08-create-virtual-box

اکنون هارد ساخته شد، در واقع می توانیم این هارد را همانند یک هارد واقعی در سیستم خود در نظر بگیریم که قصد داریم آن را پارتیشن بندی کرده و سپس بر روی آن ویندوز نصب کنیم.

برای پارتیشن بندی کردن این هارد، کافی است WinPE را بر روی یک دیسک داشته باشیم و با قرار دادن آن در CD-ROM و بوت شدن با WinPE،عمل پارتیشن بندی را انجام دهیم.در اینجا ما از فایل iso شده WinPE در محیط Virtual Box استفاده خواهیم کرد.

منبع: هیوا شبکه
9  اينترنت و شبكه Network & Internet / شبكه / کتاب Comptia Security+ : 13 تير 1397,ساعت 11:40:42
CompTIA Security+ Study Guide: SY0-401, 6th Edition

CompTIA Security Study Guide SY0 401 6th Edition

اگر شما یک فعال در زمینه ی IT هستید که در شغل خود رو به پیشرفت هستید احتمالا با آزمون CompTIA Security+ آشنایی دارید که یکی از با ارزش ترین مدارک موجود می باشد. از زمان معرفی آن در سال 2002 بیش از یک چهارم میلیون حرفه ای موفق به دریافت این مدرک شدند که خود سکوی پرتاپی برای مدارک با اعتباری نظیر CASP، CISSP و CISA است. CompTIA Security+ Study Guide: SY0-401 100 درصد مطالب آزمون Security+ را با اطلاعات روشن و مختصر در مورد موضوعات امنیتی پوشش می دهد.

سرفصل ها:

Chapter 1: Measuring and Weighing Risk

Chapter 2: Monitoring and Diagnosing Networks

Chapter 3: Understanding Devices and Infrastructure

Chapter 4: Access Control, Authentication, and Authorization

Chapter 5: Protecting Wireless Networks

Chapter 6: Securing the Cloud

Chapter 7: Host, Data, and Application Security

Chapter 8: Cryptography

Chapter 9: Malware, Vulnerabilities, and Threats

Chapter 10: Social Engineering and Other Foes

Chapter 11: Security Administration

Chapter 12: Disaster Recovery and Incident Response

https://goo.gl/zcYcGZ

منبع: هیوا شبکه
10  اينترنت و شبكه Network & Internet / شبكه / آشنایی با ابزار Winpe : 23 خرداد 1397,ساعت 10:19:48
در این آموزش قصد داریم ابزاری را به شما معرفی کنیم که شما را به عنوان یک کارشناس شبکه، از سایر افراد، مستثنی خواهد کرد، نام این ابزار WinPE بوده و بهتر است که حتما در جعبه ابزار ما، قرار داشته باشد.
ابزار WinPE در کجا می تواند مورد استفاده قرار بگیرد؟

هارد خامی را در نظر می گیریم که هیچ نوع پارتیشن بندی و ابزاری هم در آن نصب نمی باشد، با استفاده از WinPE می توانیم این هارد خام را پارتیشن بندی کنیم.

یا ویندوزی به همراه چند نرم افزار در اختیار داریم، می توانیم از آن Image بگیریم و یا Image را در اختیار داریم و قصد داریم بر روی یک هارد خام، آن Image را نصب کنیم. در این موارد ابزار WinPE به کمک ما خواهد آمد.

می توانیم به این صورت بیان کنیم که WinPE یک سیستم عامل خلاصه شده با حجمی در حدود 140 MB می باشد که برای کارشناس شبکه، داشتن دانش استفاده از آن، لازم و ضروری می باشد.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم، این است که با امکانات فعلی ویندوز، قادر به ساخت WinPE نخواهیم بود، زیرا نیاز به استفاده از تعدادی دستورات خط فرمان بوده که در خط فرمان پیش فرض ویندوز موجود نمی باشد.

برای مثال در محیط خط فرمان ویندوز، دستور Ipconfig را وارد می کنیم:

85-ipconfig

خروجی را مشاهده می کنیم زیرا دستور Ipconfig در ویندوز ما تعریف شده است. اکنون دستور oscdimg را در خط فرمان وارد می کنیم:

86-oscdimg

مشاهده می کنیم که در خروجی به ما پیغام می دهد که این دستور، معرفی شده نمی باشد. سپس دستور ImageX را وارد می کنیم:

87-imagex

این دستور نیز در خط فرمان اجرا نمی شود به دلیل اینکه این دستور در ویندوز، تعریف نشده است.

ابزاری مانند ImageX به ما کمک خواهد کرد تا بتوانیم از سیستم عامل خود Image تهیه کنیم.(در خصوص Image و کاربرد آن، در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد).
پیش نیاز ساخت WinPE

برای این که بتوانیم WinPE بسازیم نیاز به ابزاری به نام WAIK (Windows Automated Installation Kit ) داریم. این ابزار در سایت مایکروسافت به صورت رایگان، قرار گرفته است. می توانیم ابزار WAIK مطابق با نسخه windows 7 SP1 را از سایت مایکروسافت دانلود کرده و نصب کنیم.

88-waik

حجم این ابزار حدود 1.3 GB می باشد.

89-waik
نکته:

در ادامه با نصب Windows AIK آشنا خواهیم شد اما نکته ای که وجود دارد این است که ما به تمام محتویات WAIK نیاز نداریم. بنابراین فایل های اصلی آن را که برای ساخت WinPE نیاز داریم، جدا کرده ایم و به شما معرفی خواهیم کرد. البته توجه داشته باشید که WAIK در موارد دیگری مانند ساخت Answer File، به ما کمک خواهد کرد.
Answer File چیست؟

در مراحل ساخت ویندوز، حتما دیده اید که تعدادی سئوال از ما پرسیده می شود مانند : موقعیت جغرافیایی، زبان و یک سری تنظیمات که در حین نصب ویندوز وجود دارد.ما می توانیم فایلی به نام Answer File بسازیم که به این سئوالات پاسخ داده باشد و در هنگام نصب ویندوز، Answer File را در سیستم قرار دهیم تا به صورت خودکار به سئوالات پاسخ دهد. Windows AIK ابزاری دارد که در ساخت Answer File به ما کمک خواهد کرد.( Answer File یک فایل xml می باشد که در ادامه با نحوه ساخت آن، آشنا خواهیم شد).

از موارد دیگر می توانیم به دستور oscdimg برای تهیه ISO اشاره کنیم. برای تهیه فایل های ISO، نرم افزاری با نام Power ISO نیز وجود دارد، اما Windows AIK نیز شامل ابزاری به نام oscdimg برای تهیه ISO می باشد. و یا فایلی به نام BCDboot که به ما کمک می کند تا فضایی که در آن ویندوز نصب کرده ایم را، bootable کنیم.

پیشتر ذکر کردیم که ما برای ساخت WinPE به تمام این ابزار احتیاج نداریم. در سایت هیوا شبکه فایل مورد نیاز برای ساخت WinPE را قرار داده ایم، شما عزیزان می توانید به وب سایت ما مراجعه کرده و فایل را دانلود کنید.
روش نصب WAIK:

1.از طریق DVD-ROM، فایل WAIK را انتخاب کرده و باز می کنیم. بر روی StartCD کلیک می کنیم.

90-waik-setup

2.ویزاردی باز خواهد شد که بر روی Yes کلیک می کنیم.

91-waik-setup

3.ویزارد نصب AIK باز خواهد شد، در آن روی گزینه Windows AIK Setup کلیک می کنیم.

92-waik-setup

93-waik-setup

4.یک ویزارد خوش آمد گویی ظاهر می شود، آن را مطالعه کرده و سپس بر روی Next کلیک می کنیم.

94-waik-setup

5.در صفحه License Terms، اطلاعاتی در مورد لایسنس این نرم افزار به ما می دهد، اطلاعات را می خوانیم و سپس گزینه I Agree را انتخاب کرده و Next

می کنیم.

95-waik-setup

6.در صفحه Select Installation Folder ، مسیر نصب برنامه را به ما نشان می دهد. بر روی گزینه Next کلیک می کنیم و به مرحله بعد می رویم.

96-waik-setup

7.در صفحه Confirm Installation، گفته می شودکه Waik آماده نصب است، جهت نصب برنامه بر روی Next کلیک کنید.

97-waik-setup

8.منتظر می مانیم تا نصب انجام شود.

98-waik-setup

مراحل نصب، چند دقیقه زمان می برد، بعد از نصب این نرم افزار،  قادر به مشاهده قابلیت های آن خواهیم بود.

9.مراحل نصب به پایان می رسد، بر روی گزینه Close، کلیک می کنیم.

99-waik-setup

10.از طریق منوی Start، قادر به دسترسی به نرم افزار Microsoft Windows AIK خواهیم بود. آن را باز می کنیم و مشاهده می کنیم که یک محیطcommand  (WSIM)Windows System Image Manager که برای ساخت Answer File مورد استفاده قرار می گیرد، و یک سری راهنما و ابزار که جهت مدیریت بهتر Clientها مورد استفاده قرار خواهند گرفت نیز، به همراه آن قرار دارد.

منبع: HivaNetwork.Ir
11  دانشگاه مجازي Virtual Un / معرفي كتاب / کتاب خطایابی شبکه های ویندوزی : 19 ارديبهشت 1397,ساعت 08:44:17
Windows Networking Troubleshooting

 

Windows Networking Troubleshooting

 

در این کتاب چگونگی راه اندازی و پیکربندی شبکه ها برای ایجاد ارتباطات قوی را یاد خواهید گرفت و همچنین می آموزید چطور با سرعت بتوانید مشکلاتی را که باعث بروز خطا شده اند، تشخیص و برطرف سازید. با هر نسخه از ویندوز که استفاده می کنید، نیاز به یک ارتباط اینترنتی پایدار و دسترسی به شبکه ی سازمان و فایل ها و منابع به اشتراک گذاشته دارید. هنگامی که یک ارتباط شبکه با خطا مواجه شود می تواند هزینه ی از بین رفتن بهره وری را به همراه داشته باشد.

 

سرفصل ها:

Chapter 1: Understanding Networks
Chapter 2: Managing Network Connections
Chapter 3: TCP/IP Networking
Chapter 4: What Causes Networking Problems
Chapter 5: Troubleshooting Networking
Chapter 6: Networking in a Virtual World
Chapter 7: Troubleshooting Mobile Worker and BYOD Networking Problems

https://goo.gl/roiDtk

منبع: هیوا شبکه
12  اينترنت و شبكه Network & Internet / شبكه / قابلیت های Server and Client : 22 فروردين 1397,ساعت 09:53:16
قابلیت های Server and Client

سلام به شما همراهان همیشگی هیواشبکه
در این مقاله مروری به انواع سیستم عاملهای  مایکروسافتی ، انواع سیستم عاملهای کلاینتی (client) ، سیستم عاملهای سروری ، تفاوت ها ، کاربرد هریک  خواهیم داشت

به طور کلی سیستم عامل ها به دو دسته تقسیم می شوند:

    سیستم عامل های کلاینتی یا Client OS
    سیستم عامل های سروری یا Server OS

ویندوزهای سروری:

سیستم عامل های سروری که در سال های گذشته تا به امروز، توسط مایکروسافت ارائه شده اند،به ترتیب زیر می باشند:

    Windows NT
    Windows Server 2000
    Windows Server 2003
    Windows Server 2003 R2
    Windows Server 2008
    Windows Server 2008 R2
    Windows Server 2012
    Windows Server 2016

با گذشت  سال ها، به ترتیب، به قابلیت ها و feature های هریک از این سیستم عامل ها اضافه شده و مدیریت بهتر و جامع تر و همچنین سرویس های بیشتری از شبکه را می توانند ارائه دهند.
ویندوز های کلاینتی:

    Windows 95
    Windows 98
    Windows XP
    Windows Vista
    Windows 7
    Windows 8
    Windows 10

Windows XP، نقطه اوجی برای سیستم عامل های مایکروسافت بوده است.Windows Vista تا حدی شکست خورد، به دلیل اینکه در زمانی که Windows vista ارائه شد، سخت افزارهایی که پیش نیاز این سیستم عامل بودند، مهیا نبود، Windows Vista نتوانست به صورت موفق عمل کند در نتیجه Windows 7 ارائه شد که عملکرد موفقی از خود نشان داد و پس از مدت کوتاهی، مایکروسافت Windows 8 را معرفی کرد.

مایکروسافت با ارائه هر سیستم عامل سروری، یک نسخه سیستم عامل کلاینت برای همگام بودن با آن، معرفی می کند. برای مثال در زمانی که Windows Server 2003 استفاده می شده است، Client پیشنهادی مایکروسافت، Windows XP بوده است. وقتی Windows Server 2008 مورد استفاده قرار می گرفت، Client پیشنهادی Windows 7 بوده است و در زمانی که Windows Server 2012 مورد استفاده قرار می گیرد، Client پیشنهادی Windows 8 می باشد. اما به چه دلیلی ماکروسافت چنین کاری را انجام می دهد؟

صحبت ما به این معنا نیست که Windows Server 2003 قادر به کار کردن با Windows 8 نمی باشد، در واقع به این معناست که Windows Server 2003، تشابه بیشتری به لحاظ سیستمی با Windows Client خود دارد.

در بحث های پیش رو، با مفهومی به نام Group Policy به طور کامل، آشنا خواهیم شد.
 Group Policy

Group Policy می تواند تمام بخش های سیستم را کنترل کند و Windows Server بخش اعظم کنترل های خود را از طریق Group Policy روی Client ها اعمال می کند.

وقتی می گوییم برای Windows Server 2003 بهتر است که کلاینت Windows XP باشد، به این معناست که Windows Server 2003، قابلیت ها و مدیریت های Windows XP را به طور کامل، در Group Policy خود دارد بنابراین قادر به کنترل کردن Client می باشد.

برای مثال، در Windows 7 قابلیتی به نام BitLocker اضافه شد که قادر به Encrypt (رمز نگاری) کردن Volumeهای هارد دیسک می باشد. این قابلیت در Windows XP و همینطور Windows 2003 وجود ندارد. تصور کنید شبکه ای دارید که تحت Windows Server 2003 بوده و Client های آن Windows 7 می باشند. Windows Server 2003 قصد دارد روی تمام Client ها سیاست هایی اعمال کند که مطابق اهداف سازمان رفتار کنند. اگر بخواهید از قابلیت BitLocker در Windows 7 استفاده کنید، مسلما از طریق Windows Server 2003 قادر به انجام این کار نخواهید بود، به دلیل اینکه این قابلیت در Windows Server 2003 تعریف نشده است.

منبع: سایت هیوا شبکه
13  اينترنت و شبكه Network & Internet / شبكه / کتاب ntroducing Window Server 2016 technical preview : 06 فروردين 1397,ساعت 08:46:10
ntroducing Window Server 2016 technical preview

Introducing Window Server 2016

Window Server 2016 جدیدترین نسخه ویندوز سرور ماکروسافت در سه نسخه Datacenter،Essentials و Standard می باشد. و در آن تغییرات چشمگیری صورت گرفته است مهمترین تغییرات عبارتند از:

- اضافه شدن AD FS به اکتیودایرکتوری

- تنظیمات پیشرفته مجازی سازی

- خط فرمان Windows PowerShell 5.0

- حذفNAP از DHCP

- تغییرات در HTTPو HTTPS

سرفصل ها:
Chapter 1: The software-defined datacenter
Chapter 2: Compute
Chapter 3: Storage
Chapter 4: Networking
Chapter 5: Security
Chapter 6: App Plat
Chapter 7: Systems management

دانلود کتاب
https://www.hiva-network.com/index.php/library/microsoft/612-introducing-window-server-2016-technical-preview

منبع: سایت هیوا شبکه
14  اينترنت و شبكه Network & Internet / شبكه / کتاب Windows Server 2016 Inside Out : 02 اسفند 1396,ساعت 10:23:42
Windows Server 2016 Inside Out

Windows Server 2016 Inside Out

Windows Server 2016 نسل جدید سیستم عامل های ویندوری برای سرورها می باشد پیش از انتشار این سیستم عامل، Windows Server 2012 آخرین نسخه ی سروری ویندوز بود.

این کتاب در درجه اول برای متخصصان فناوری اطلاعات نوشته شده که به طور منظم با ویندوز سرور کار می کنند. به این ترتیب ممکن است ویندوز سرور 2016 اولین نسخه از ویندوز سرور نباشد که مسئولیت مدیریت آن را داشته باشند. این به این دلیل است که اکثر مدیران ویندوز سرور بیش از یک دهه با برخی از نسخه های سیستم عامل کار کرده اند و درصد قابل توجهی از آنها تجربه ی کار با ویندوز NT 4 را دارند. به این ترتیب لازم نیست زمان زیادی را صرف مفاهیم و تکنیک های پایه نمایند کافیست به جای آن، مطالب متوسط و پیشرفته از جمله مهم ترین رول ها و feature های موجود در ویندوز سرور 2016 مورد هدف قرار دهند.

سرفصل ها:

Chapter 01. Administration Tools
Chapter 02. Installation Options
Chapter 03. Deployment and configuration
Chapter 04. Active Directory
Chapter 05. DNS, DNS and IPAM
Chapter 06. Hyper-V
Chapter 07. Storage Services
Chapter 08. File servers
Chapter 09. Internet Information Services
Chapter 10. Containers
Chapter 11. Clustering and High Availability
Chapter 12. Active Directory Certificate Services
Chapter 13. Active Directory Federation Services
Chapter 14. Dynamic Access Control and Active Directory Rights Management Services
Chapter 15. Network Policy and Access Services
Chapter 16. Remote Desktop Services
Chapter 17. Windows Server 2016 and Azure IaaS
Chapter 18. Security
Chapter 19. Monitoring and maintenance
Chapter 20. Upgrade and Migration
Chapter 21. Troubleshooting

دانلود کتاب:
https://www.hiva-network.com/index.php/library/microsoft/826-Windows-Server-2016-Inside-Out

منبع: هیوا شبکه
15  اينترنت و شبكه Network & Internet / شبكه / کتاب CWSP Certified Wireless Security Professional Study Guide : 18 بهمن 1396,ساعت 10:42:29
CWSP Certified Wireless Security Professional Study Guide: Exam CWSP-205, 2nd Edition

CWSP Certified Wireless Security Professional Study Guide

کتاب فوق منبع جامعی برای آزمون CWSP-205 می باشد و به طور کامل با امتحان جدید 2015 هماهنگ شده است و تمام اهداف آزمون را پوشش می دهد بنابراین با مطالعه ی این کتاب می توانید به موفقیت خود در آزمون اطمینان پیدا کنید. گواهینامه CWSP مخفف Certified Wireless Security Professional می باشد که برای متخصصان فناوری اطلاعات و افرادی در زمینه ی شبکه های بی سیم مشغول به فعالیت هستند طراحی شده است.

سرفصل ها:

Chapter 1: WLAN Security Overview

Chapter 2: Legacy 802.11 Security

Chapter 3: Encryption Ciphers and Methods

Chapter 4: 802.1X/EAP Authentication

Chapter 5: 802.11 Layer 2 Dynamic Encryption Key Generation

Chapter 6: PSK Authentication

Chapter 7: 802.11 Fast Secure Roaming

Chapter 8: WLAN Security Infrastructure

Chapter 9: RADIUS and LDAP

Chapter 10: Bring Your Own Device (BYOD) and Guest Access

Chapter 11: Wireless Security Troubleshooting

Chapter 12: Wireless Security Risks

Chapter 13: Wireless LAN Security Auditing

Chapter 14: Wireless Security Monitoring

Chapter 15: Wireless Security Policies

دانلود کتاب][url]دانلود کتاب[/url]

https://goo.gl/cAAyja
16  برنامه نويسي Programing / Python / کتاب Expert Python Programming - Second Edition : 27 آذر 1396,ساعت 19:59:46
Expert Python Programming - Second Edition

Expert Python Programming2nd Edition

 

پایتون یک زبان برنامه نویسی پویا است که در حوزه های مختلف توسط برنامه نویسانی که پی به سادگی و در عین حال قدرتمندی آن بردند استفاده می شود. تمرکز این کتاب روی آشنا نمودن شما با قراردادهای رایج، بهترین تمرین ها، ابزارها و استاندارد های مفید پایتون می باشد.

سرفصل ها:

Chapter 1: Current Status of Python

Chapter 2: Syntax Best Practices – below the Class Level

Chapter 3: Syntax Best Practices – above the Class Level

Chapter 4: Choosing Good Names

Chapter 5: Writing a Package

Chapter 6: Deploying Code

Chapter 7: Python Extensions in Other Languages

Chapter 8: Managing Code

Chapter 9: Documenting Your Project

Chapter 10: Test-Driven Development

Chapter 11: Optimization – General Principles and Profiling Techniques

Chapter 12: Optimization – Some Powerful

Chapter 13: Concurrency

Chapter 14: Useful Design Patterns

مشخصات:

نویسندگان: Michał Jaworski, Tarek Ziadé

ناشر: Packt

سال نشر: 2016

تعداد صفحات: 535

حجم: 10.53 MB

دانلود کتاب

http://www.hiva-network.com/index.php/library/programming/819-expert-python-programming
منبع: هیوا شبکه
17  برنامه نويسي Programing / ++C , C / کتاب C++ Programs with Output: For Students & Professionals 100 : 25 آبان 1396,ساعت 19:56:34
C++ Programs with Output: For Students & Professionals 100

100 Cplusplus Programs with Output

 

این کتاب شامل 101 برنامه به زبان C++ می باشد که همگی دارای خروجی می باشند. برنامه های موجود در این کتاب بصورت پلکانی از ساده تا پیشرفته آورده شده است. این کتاب برای دانشجویان و علاقمندان به یادگیری زبان C++ می تواند بسیار مفید باشد.

 

ویژگی های این کتاب:

·         استفاده آسان

·         سطح برنامه ها از ساده تا پیشرفته

·         خروجی همه برنامه ها

 

مشخصات:

نام نویسنده: Aniket Pataskar

سال نشر:  2016

تعداد صفحات: 319

حجم فایل:  527 KB

دانلود:
http://www.hiva-network.com/index.php/library/programming/805-100%20Cplusplus%20Programs%20with%20Output
منبع: سایت هیوا شبکه
18  برنامه نويسي Programing / ++C , C / کتاب Sams Teach Yourself C++ in 24 Hours : 17 آبان 1396,ساعت 11:10:31
Sams Teach Yourself C++ in 24 Hours (SIXTH EDITION)

Sams Teach Yourself C in 24 Hours

در کتاب فوق در 24 درس یک ساعته یا کمتر می توانید اصول برنامه نویسی با C++ را که یکی از زبان های برنامه نویسی محبوب و قدرتمند است بیاموزید.

در این کتاب می آموزید:

    نصب و استفاده از یک کامپایلر C++ برای ویندوز، مک یا لینوکس
    ساخت برنامه های شی گرا در C++
    مفاهیم اصلی C++ از قبیل کلاس ها، آرایه ها و اشاره گرها
    اضافه کردن قابلیت های غنی با لیست های پیوندی و قالب ها
    اشکال زدایی برنامه ها برای کدهای بی عیب و نقص
    یادگیری استثنا و تکنیک های بررسی خطا
    کشف موارد جدید در C++0x، نسخه بعدی از C++

سرفصل ها:

Part I: Beginning C++1

Part II: Classes

Part III: Memory Management

Part IV: Advanced C++1

Part V: Inheritance and Polymorphism

Part VI: Special Topics

Part VII: Appendixes

مشخصات:

نویسندگان:Rogers Cadenhead, Jesse Liberty
ناشر: Sams Publishing
سال نشر: 2016
تعداد صفحات:480
حجم: 2.39 MB


دانلود کتاب
http://www.hiva-network.com/index.php/library/programming/813-sams-teach-yourself-c-in-24-hours

منبع: سایت هیوا شبکه
19  اينترنت و شبكه Network & Internet / شبكه / کتاب Learning VMware NSX (Second Edition) : 04 آبان 1396,ساعت 13:19:38
Learning VMware NSX (Second Edition)

Learning VMware NSX Second Edition

VMware NSX یک پلتفرم برای دیتاسنتر نرم افزار محور است که باعث می شود توپولوژی های پیچیده ی شبکه در عرض چند ثانیه بصورت برنامه نویسی پیاده سازی شوند. SDNها باعث سهولت پیاده سازی، مدیریت و خودکارسازی پیاده سازی و نگهداری شبکه های جدید می شود و در برخی موارد به طور کامل نیاز به پیاده سازی شبکه های سنتی را از بین می برد.

 

سرفصل ها:

Chapter 1: Introduction to Network Virtualization

Chapter 2: NSX Core Components

Chapter 3: NSX Installation and Configuration

Chapter 4: NSX Functional Services

Chapter 5: Edge Services Gateway

Chapter 6: Service Composer

Chapter 7: Monitoring

Chapter 8: Managing NSX

Chapter 9: Conclusion

مشخصات:

نویسنده:Ranjit Singh Thakurratan

انتشارات:Packt

سال نشر:2017

تعداد صفحات:376

حجم: 20 MB

دانلود کتاب
http://www.hiva-network.com/index.php/library/virtualization/812-learning-vmware-nsx-second-edition
منبع: سایت هیوا شبکه
20  اينترنت و شبكه Network & Internet / شبكه / کتاب Kali Linux Cookbook : 18 مهر 1396,ساعت 20:01:01
Kali Linux Cookbook – Second Edition

Kali Linux Cookbook

کالی لینوکس توزیعی از لینوکس است که برای تست نفوذ و بازرسی امنیتی طراحی شده است. این توزیع جانشین BackTrack شده است که محبوبترین توزیع تست نفوذ جهان است. کالی لینوکس از ابزارهای گسترده ای برای تست نفوذ استفاده می نماید. این کتاب سعی دارد دانش شما را در زمینه ی کالی لینوکس افزایش دهد.

سرفصل ها:

CH1: Installing Kali and the Lab Setup
CH 2: Reconnaissance and Scanning
CH 3: Vulnerability Analysis
CH 4: Finding Exploits in the Target
CH 5: Social Engineering
CH 6: Password Cracking
CH 7: Privilege Escalation
CH 8: Wireless Specific Recipes
CH 9: Web and Database Specific Recipes
CH 10: Maintaining Access

مشخصات:

نویسندگان: Corey P. Schultz, Bob Perciaccante

ناشر: Packt

سال انتشار: 2017

تعداد صفحات:438

حجم: 34.4MB

http://www.hiva-network.com/index.php/library/linux/806-kali-linux-cookbook

منبع: سایت هیوا شبکه
صفحه: [1] 2 3 4 5 6