دیدن ارسال ها
صفحه: [1] 2
1  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / سفارش سایت فروشگاهی : 09 اسفند 1398,ساعت 15:57:22
سفارش سایت فروشگاهی
راهنمای سفارش سایت فروشگاهی را در این مقاله با هم بررسی میکنیم سوالاتی در سفارش یک طراحی سایت فروشگاهی است که نیاز است آنها را بدانیم

 
محتوا گذاری در خرید سایت فروشگاهی
معمولا در ابتدای کار مشتریان برای محصولات خود تصاویری ندارند و محتوای آن را آماده نکرده اند

بهتر است قبل از سفارش طراحی سایت فروشگاهی مثلا 50 الی 100 محصول خود را عکس برداری و تولید محتوا فروشگاهی را انجام بدهید .

که همزمان با تحویل سایت فروشگاه خود محصولاتی آماده برای فروش داشته باشید

نکته هم دیگر در این بخش این است که به چه میزان محتوا گذاری برای سایت فروشگاهی شما انجام می شود ؟ 100 محصول 500 محصول یا 1000 محصول ؟

 

سفارش قالب سایت فروشگاهی
شما هم قالبی مانند سایت دیجی کالا میخواهید من فکر میکنم این اشتباه است که همه سایتی مشابه دیجی کالا داشته باشند.

اگر شما یک قالب فروشگاهی اختصاصی برای سایت خود داشته باشید احتمالا نتیجه خیلی بهتری خواهید گرفت تا این که مشابه سایت های دیگر سایتی داشته باشید

 
مسائل و جزئیات پشتیبانی سایت در قرار داد
بهتر است در قرار داد سفارشی به ریز جزئیات قید شود که شما در چه مواردی پشتیبانی می شود

و این پشتیبانی تا چه اندازه برای فروشگاه شما رایگان است یا باید هزینه بیشتری برای هر تیکتی که برای مشکلات ثبت میکنید پرداخت کنید

البته شرکتی که از سفارش یک سایت فروشگاهی را می دهید باید موارد پشتیبانی را کم کرده باشید.

یعنی اینقدر مشکلات سایت شما کم باشید که شما فقط در موارد نادر نیاز به درخواست پشتیبانی داشته باشید.

 
مسائل و جزئیات سئو
قبلا در مقالات دیگر به این بحث پرداختیم اما بهتر است بگویم باید ابتدا کلمات محصولات را در اینترنت جستجو کنید و ببینید چه میزان رقبای شما در کلمات کلیدی پیشرفت داشته اند اگر زیاد باشد بهتر است کلماتی را در زمان سایت به شرکت کارفرما اعلام کنید تا در زمان ساخت سایت فروشگاهی آنها را در نظر بگیرند

مراحل سفارش گذاری چگونه است ؟
در صورتی که تمایل دارید تیم ما سفارش طراحی سایت فروشگاهی شما را انجام بدهد می تواند از طیق اطلاعات صفحه تماس با ما یک تماس با تیم طراحی  داشته باشید.

تا ما هم در یک مشاوره رایگان هم از نظر فنی شما را راهنمایی کنیم و سوالات شما را پاسخگو باشیم هم مراحل عقد قرار داد و شروع سفارش شما را اعلام کنیم و زمانبدی دقیق به شما علام شود

چه نکاتی قبل از سفارش گذاری مهم است ؟
بهتر است لوگویی برای سایت خود طراحی کرده باشید
اسم سایت را نیز انتخاب کرده باشید
رنگبندی کلی سایت را انتخاب کرده باشید
اگر نامه دامنه را نیز ثبت کرده باشید که دیگر خیلی عالی است البته ما به همه کاربران دامنه و هاست فروشگاهی رایگان می دهیم ان را از دست ندهید  .


2  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / ویرایشگر پست وردپرس : 02 مرداد 1398,ساعت 09:42:23
ویرایشگر پست وردپرس در اختیار شما گذاشته شده و به شما این امکان را می دهد که تغییرات پست هایتان را به حالت قبلی برگردانید. بهتر است بدانید به این قابلیت ویرایشگر آسان گفته میشود.

بیشتر ما هنگام تغییر دادن یک پست دچار اشتباهاتی میشویم. گاهی اوقات آرزو میکنیم که کاش آنچه که قبل از ایجاد تغییرات نوشته بودیم را پاک نمیکردیم. ویرایشگر آسان این مشکل را با برگرداندن پست شما به زمانی که تغییرات اعمال نشده بودند حل میکند.

در این مقاله، به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی با ویرایشگر پست، تغییرات طراحی سایت را به حالت قبلی خود برگردانید. همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی ویرایشگر پست را در وردپرس مدیریت کنید.

در اینجا به سر تیتر های این مقاله نگاهی می اندازیم:

    ” ویرایشگر پست” در وردپرس چیست؟
    چرا باید از ویرایشگر پست استفاده کرد؟
    ویرایشگر پست چگونه تغییرات را در وردپرس به حالت قبلی خود باز میگرداند؟
    محدودیت های ویرایشگر پست در وردپرس.
    چگونه ویرایشگر قبلی را از وردپرس پاک کنیم؟
    چگونه ویرایشگر پست را در وردپرس غیر فعال کینم؟

“ ویرایشگر پست” در وردپرس چیست؟

ویرایشگر پست یکی از قابلیت های وردپرس است که به شما اجازه ی برگرداندن تغییرات اعمال شده در پست و برگه به حالت قبلی را میدهد.

برای هر پیش نویسی که روی آن کار می کنید، وردپرس یک نسخه ی موقت از آن را ذخیره میکند. این نوع ذخیره، ذخیره ی خودکار نام دارد.

وردپرس هر نسخه ای را که به صورت خودکار ذخیره میشود، هر 60 ثانیه بایگانی میکند. همچنین بطور خودکار نسخه های جدید را با قبلی جایگزین میکند.

قابلیت ذخیره ی خودکار به شما کمک می کند که محتوای پست و برگه را در صورت بروز هر گونه مشکلی قبل از ذخیره کردن محتوا بازیابی کنید. بعنوان مثال اگر مرورگر شما بطور ناگهانی متوقف شد یا رایانه ی شما هنگام نوشتن دچار اختلال شد، شما می توانید آخرین محتوای نوشته شده در پیش نویس خود را بازیابی کنید.

وردپرس همچنین ویرایشگر پست را هر بار که شما بر روی ذخیره، بروز رسانی، یا دکمه ی چاپ کلیک میکنید، ذخیره میکند.

برخلاف ذخیره ی خودکار، این اصلاحات به طور دائمی در پایگاه داده وردپرس ذخیره می شود.

 چرا باید از ویرایشگر پست استفاده کرد؟

تقریبا تمام کاربران طراحی سایت وردپرس می توانند از ویرایشگر پست استفاده کنند. نوشتن مطالب عالی نیازمند تدوین و ویرایشهای زیادی است. ویرایشگر پست این اجازه را به شما میدهد که روند کلی خود را ببینید و همچنین به شما دید کلی نسبت به نحوه ی تکامل پستتان را میدهد.

برای سایت های چند کاربره وردپرس، ویرایشگر پست به راحتی کار چندین نویسنده را مدیریت می کند. شما می توانید ببینید که چه کسی تغییرات در یک مقاله انجام داده است، چه تغییراتی انجام داده است، و غیره.

همانطور که گفته شد، بیایید نگاهی بیاندازیم به این که چگونه میتوانیم با استفاده از ویرایشگر پست برگه ها و پست های وردپرس را بهتر کنیم.
ویرایشگر پست چگونه تغییرات را در وردپرس به حالت قبلی خود باز میگرداند؟

 وردپرس تعدادی از ویرایش های شما را در قسمت “سند” در صفحه ی ویرایش پست/برگه نمایش میدهد.

شما می توانید آن را در سمت راست صفحه ویرایشگر پست خود پیدا کنید. با کلیک بر روی «ویرایش»، شما را به بخش ویرایش پست می برد.

 

طراحی سایت

 
  بازیابی رمز مدیریت وردپرس

صفحه نمایش ویرایشگر پست طراحی سایت فروشگاهی شما آخرین نسخه پست را با یک اسکرول در بالا نشان خواهد داد. کشیدن دکمه در نوار پیمایش شما را به نسخه های قبلی پست می برد.

 

طراحی سایت

 

تغییرات ساخته شده در هر ویرایش در رنگ سبز و صورتی برجسته خواهد شد. در بالای صفحه، می توانید کاربری را که این تغییرات، زمان و سایر اطلاعات را ایجاد کرده است را ببینید.

وردپرس همچنین به شما اطلاع خواهد داد که یک ویرایش، ذخیره خودکار یا پیش نویس باشد.

 

طراحی سایت اسپیناس

 

به علاوه، شما می توانید جعبه را در بالای آن قرار دهید که می گوید: «هر دو نسخه را مقایسه کنید». با انجام این کار، دکمه پیمایشگر را به دو قسمت تقسیم می کند و می توانید هر دکمه را به یک ویرایش مجدد ببرید و تفاوت بین دو اصلاح دور را مقایسه کنید.

 

طراحی سایت اسپیناس
محدودیت های ویرایشگر پست در وردپرس

تمامی ویرایش های پست در دیتابیس وردپرس ذخیره میشوند که باعث نگرانی بسیاری از جهت پر شدن فضا و کند شدن سرعت وبسایت میشود.

اما این درست نیست.

وردپرس هنگام انجام تماسهای پایگاه داده در قسمت فرانت، اصلاحاتی را انجام می دهد. این فقط اصلاحاتی را در صفحه ویرایش پست دنبال می کند یا زمانی که شما در حال مرور نسخه های ویرایش هستید.

شما میتوانید ویرایش های وردپرس را کنترل و محدود کنید. با به شما دو راه را برای این کار نشان می دهیم که می توانید از هر کدام که تمایل دارید استفاده کنید.

    محدود سازی به وسیله ی نصب افزونه در وردپرس

 آسان ترین راه برای مدیریت ویرایش های وردپرس استفاده از افزونه ها میباشد. این روش به شما اجازه میدهد که ویرایش ها را در قسمت ادمین وردپرس انجام دهید.

اولین گام برای این کار نصب و فعال سازی افزونه ی “”WP Revisions control است.

بعد از فعال سازی، شما باید وارد بخش setting>writing شده و با پایین آوردن اسکرول صفحه وارد بخش WP Revisions control section شوید.

 
  طراحی سایت پرسش و پاسخ

طراحی سایت

 

در اینجا شما باید تعداد ویرایش هایی را که میخواهید برای یک پست بایگانی شود را وارد کرده و روی دکمه ی save changes کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.

کنترل ویرایش WP اکنون نسخه های پست ذخیره شده در پایگاه داده وردپرس را محدود خواهد کرد.

    ویرایش مجدد وردپرس را به صورت دستی محدود کنید

 وردپرس این امکان را به شما میدهد که تعیین کنید چه تعداد از ویرایش های ذخیره شده را بایگانی کند.

کافی است کد زیر را در قسمت سورس کد سایتتان کپی کنید.

define( ‘WP_POST_REVISIONS’, 10 );

فراموش نکنید که عدد مورد نظر برای تعداد ویرایش ها را با عدد 10 جایگزین کنید.
چگونه ویرایشگر قبلی را از وردپرس پاک کنیم؟

اصلاحات پست قدیمی کاملا بی ضرر هستند و در اغلب موارد لازم نیست آنها را حذف کنید. با این حال، اگر شما یک وب سایت بسیار بزرگ با هزاران مقاله داشته باشید، پس از حذف اصلاح های پست قدیمی می توانید به اندازه های پشتیبان خود را کاهش دهید.

ابتدا باید پلاگین “WP-Optimize” را نصب و فعال کنید.

پس از فعال سازی، به صفحه WP-Optimize «پایگاه داده بروید و کادر کنار گزینه« پاک کردن تمام نسخه ارسال »را علامت بزنید.

طراحی سایت

 

اکنون بر روی دکمه «اجرای بهینه سازی» کلیک کنید تا همه ویرایشهای پست را حذف کنید. پس از اصلاحیه ها، می توانید افزونه را حذف کنید.
چگونه ویرایشگر پست را در وردپرس غیر فعال کینم؟

ما غیر فعال کردن ویرایشگر پست وردپرس را توصیه نمی کنیم. با این حال، برخی از کاربران ممکن است بخواهند ویرایش ها را برای کاهش اندازه پایگاه داده وردپرس خود غیرفعال کنند.

ساده ترین راه برای انجام این کار، نصب “Plugin Disable Post Revision” است.

بعد از فعال سازی به قسمت setting>writing رفته و نوع پستی را که میخواهید ویژگی ویرایشگر پست را برایش غیر فعال کنید را انتخاب کنید.

طراحی سایت

 

فراموش نکنید که دکمه Save Change را کلیک کنید تا تنظیمات خود را ذخیره کند.

اگر نمی خواهید از افزونه استفاده کنید، می توانید همین کار را با اضافه کردن این کد به فایل wp-config.php خود انجام دهید.

                         ;()define ‘WP_POST_REVISIONS’, false

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه از ویرایشگر پست طراحی سایت وردپرس استفاده کنید تا تغییرات را لغو و نحوه مدیریت مجدد پست برای سایت های بزرگتر را بررسی کنید.
3  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / ایجاد تورفتگی پاراگراف در وردپرس : 10 تير 1398,ساعت 07:55:59
آیا می خواهید در وردپرس فاصله ای را به پاراگراف اضافه کنید؟

در حالی که بیشتر متن شما به سمت چپ است، در بعضی موارد ممکن است برای بهبود خوانایی فاصله ای در ابتدای پاراگراف ایجاد کنید. در این مقاله، شما را با نحوه ایجاد تو رفتگی پاراگراف در وردپرس آشنا می کنیم.
استفاده از دکمه های Text Indent در پنل مدیریت

به طور پیش فرض، بیشتر تم های وردپرس پاراگراف ها را به سمت چپ یا راست به ترتیب برای زبان هایی که جهت نوشتن آنها از سمت راست و یا چپ است هدایت می کنند.

اگر بخواهید indent  یا تو رفتگی در یک پاراگراف ایجاد کنید، می توانید در ویرایشگر تصویر با کلیک بر روی دکمه افزایش تو رفتگی، این را به صورت دستی انجام دهید. با انجام این کار فاصله ای در سمت راست یا چپ وابسته به جهت نوشتن شما ایجاد می شود. مطابق تصویر زیر:

 

در صورتی که تمایل به ایجاد تو رفتگی در بیشتر از یک پاراگراف دارید، می بایست پاراگراف ها را انتخاب نموده، سپس بر روی دکمه افزایش تدریجی کلیک کنید. همچنین برای افزایش فاصله پیش فرض، می توانید چندین بار بر روی Add indent کلیک کنید. به عنوان مثال اگر شما آن را دو بار کلیک کنید، این فاصله دو برابر می شود. بهتر است بدانید می توانید با کلیک کردن بر روی دکمه کاهش تو رفتگی، فاصله را کاهش دهید.

استفاده از دکمه های تو رفتگی متن ساده ترین راه برای انجام این کار در وردپرس است. اما این ابزار، به شما اجازه فاصله گذاری مناسب و دقیق را نمی دهد.

کاربران پیشرفته تر ویرایش گر متن را انتخاب می کنند و فاصله را به صورت دستی به آن اضافه می کنند. برای انجام این کار شما باید هنگام طراحی سایت متن را در بین دو تگ پاراگراف <p>  و </p> قرار دهید. سپس کد CSS زیر را درون متن پاراگراف مطابق تصویر اضافه کنید:

کد:
<p style="padding-left:25px;">Your paragraph text goes here...</p>این روش به شما اجازه می دهد تا فاصله تو رفتگی پاراگراف را کنترل کنید. وقتی اغلب اوقات از این ابزار استفاده نمی کنید، این بهترین روش برای ایجاد فاصله پاراگراف است. اما اگر به صورت پیوسته به ایجاد تو رفتگی پاراگراف ها نیاز دارید، این راه حل ایده آل نیست.
تو رفتگی در خط اول یک پاراگراف

صفحات وب از روش سنتی ایجاد فاصله پردازشگرهای کلمه یا تنظیمات آن ها که تغییرات آنها تنها شامل خط اول پاراگراف می شود، استفاده نمی کنند. حتی در وردپرس، هنگامی که یک پاراگراف را با فاصله گذاری تنظیم می کنید این تغییرات در تمام پاراگراف اعمال می شود.


بعضی از وبسایت ها مانند خبرها، مجلات یا مجلات ادبی ممکن است بخواهند فاصله پاراگراف بیشتری را اضافه کنند. در این مورد، شما باید CSS سفارشی را به خود اضافه کنید. برای اضافه کردن کد CSS سفارشی می بایست از منوی Appearance گزینه Customize را انتخاب کنید تا تم وردپرس سفارشی شده شما راه اندازی شود. سپس بر روی زبانه «CSS اضافی» و یا “Additional CSS” کلیک کنید. مطابق تصویر زیر:
 

با انجام مراحل بالا یک کادر متن در سمت چپ ظاهر می شود. اکنون می توانید کد CSS سفارشی خود را در آن اضافه کنید.
4  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / ثبت دامنه biz. : 23 مهر 1397,ساعت 09:00:14
دامنه .biz

هر وب سایت برای نمایش داده شدن نیاز به دامنه یا دامین دارد. دامنه نامی است که تنها به یک وب سایت اشاره دارد و امکان ندارد دو وب سایت دارای دامنه ای دقیقاً مثل هم باشند.

زمان دامنه برای وب سایتی که به تازگی ایجاد شده و یا از قبل وجود داشته است، بایستی دامنه مورد نظر تست شده و از آزاد بودن آن برای ثبت مطلع شوند.
هر دامنه از چند قسمت ایجاد شده است که بین این اجزا نقطه قرار می گیرد. در ابتدای دامنه www، بعد از آن نام دامنه و پس از آن پسوند دامنه قرار دارد.

پسوند دامنه می تواند متنوع باشد و متناسب با نوع وب سایت تغییر می کند. برخی وب سایت ها از پسوند مخصوص به کشور خود استفاده می کنند. به عنوان مثال در کشور ایران بسیاری از وب سایت ها دامنه .ir دارند.


دامنه با پسوند biz.
و اما بسیاری از پسوند دامنه ها نیز بین المللی بوده و در تمامی کشورها مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از این پسوندها، پسوند biz می باشد.

حجم دامنه هایی که با پسوند .com ثبت می شدند بسیار زیاد شده بود. در سال 2001 تصمیم گرفته شد که برای برخی از وب سایت ها که مخصوص کسب و کار و بیزینس است، از پسوند دامنه .biz استفاده شود.

پسوند .biz از واژه business به معنای تجارت گرفته شده است. این پسوند تنها پسوندی است که مخصوص وب سایت های تجاری بوده و بر خلاف دامنه .com که در همه نوع وب سایتی به کار می رود، در سایر وب سایت مورد استفاده قرار نمی گیرد.

البته این پسوند را می توان در همه کشورهای جهان ثبت و استفاده نمود. در واقع از پسوند دامنه biz برای وب سایت هایی که خرید و فروش آنلاین داشته، و کسب و کار اینترنتی داشته باشند، استفاده می شود.
5  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / ارائه خدمات مهم بازاریابی دیجیتالی در طراحی سایت : 26 شهريور 1397,ساعت 08:27:39
ارائه خدمات مهم بازاریابی دیجیتالی در طراحی سایت

در مقاله امروز طراحی سایت اسپیناس می خواهیم در مورد ارائه خدمات مهم بازاریابی دیجیتالی در طراحی سایت برای شما توضیحاتی دهیم . برای کسب و کارها ، استخدام مشاوران بازاریابی دیجیتالی برون سازمانی یک امر عادی است. استفاده از شبکه های مختلف دیجیتالی برای شرکت ها می تواند کاری بسیار سخت و دشوار باشد که همه به درستی نمی توانند انجام دهند و اطمینان حاصل کنند که نتایج مثبتی خواهد داشت.

به همین دلیل بازاریابی به ویژه بازاریابی دیجیتالی یک امر پیچیده تر از کارهای دیگر است این در حالی ست که بازاریابی سنتی همچنان در دسترس همگان هستند. خدمات بازاریابی دیجیتالی و طراحی وب سایت توسط آژانس های مختلفی به مشتریان ارائه می شود. هر کسب و کاری که می خواهید پیشرفت کند باید دارای یک مجموعه بازاریابی که شامل بازاریابی دیجیتالی است در کنار مجموعه خود داشته باشد.

در ادامه برخی از بازاریابی دجیتالی را به شما پیشنهاد می کنیم که هر کسب و کار باید به صورت اهرمی برای اعتبار نام تجاری خود داشته باشد.

سئو
بهینه سازی در موتورهای جستجوگر یکی از مهمترین سرویس ها در بازاریابی دیجیتالی است که هر آژانسی به مشتریان خود ارائه می دهد که ممکن است این سرویس در طراحی سایت به صورت رایگان و داخلی انجام گردد. برای مشاهده نتایج نیاز به زمان دارید تا نتایج را در موتورهای جستجو نغییر دهید. گوگل اغلب معیارهای دقیقی برای تصمیم گیری در نتایج را دارد که این معیارها می توانند نتایج جستجو را تغییر دهند.

زمانی که بالاترین رتبه را به خود اختصاص دهید در نتیجه ترافیک بیشتری را به سایت هدایت می کند. آژانس ها الگوریتم های گوگل را به خوبی درک می کنند و حتی تغییرات خزنده را می دانند پس به راحتی خود را با آخرین بروزرسانی گوگل همراه می کنند. بهترین شیوه سئو را به مشتریان خود ارائه می دهند مگر این که تخصص کافی نداشته باشند.


پرداخت به ازای هر کلیک
پرداخت به ازای هر کلیک PPC یکی از بازاریابی دیجیتالی است یعنی شما می توانید برای تبلیغات آن را خریداری کنید در موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ. به این صورت که کسی روی تبلیغات شما کلیک کند شما باید به ازای آن باید هزینه ای پرداخت کنید. این کار بسیار دشوار و سخت است زیرا تبلیغات باید روی کلمات کلیدی شما صورت گیرد در غیر این صورت برای شما بسیار هزینه بر خواهد بود.

تبلیغات PPC می تواند نتایج سریعی برای شما داشته باشد اما شما باید پول آن را بپردازید. این بازاریابی همانند سئو است اما در سئو به صورت رایگان و زمانبر است و در دیگری پولی و فوری است در هر صورت شما می توانید یکی از استراتژی را براساس نیاز خود انتخاب کنید.

بازاریابی ایمیلی
اگر به درستی انجام شود یکی از بهترین راه برای رسیدن به مشتریان هدف است دوباره تکرار می کنم به درستی انجام شود . ایمیل های ارسالی باید دارای موضوع و محتوای جذاب باشد که مخاطبان را جذب کند این بازاریابی شامل تبلیغات مناسبتی ، فصلی یا تخفیف های خاص است. ایمیل یک راه عالی برای این که مشتریان با نام تجاری شما آشنا شوند.

لازمه ارسال ایمیل های ، ساختن یک لیست ایمیل از مشتریان است . در بسیاری از موارد کسب و کارها در مقابل اطلاعاتی که ارائه می کنند یک آدرس ایمیل از شخص می خواهند. شما می توانید این کار را انحام دهید . یک پایگاه داده ای از اطلاعات را به دست آورید. با ایجاد کمپین ها تبلیغاتی از اطلاعات پایگاه داده استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی
شبکه ها و رسانه های اجتماعی یک ابزار قدرتمند در بازاریابی دیجیتالی هستند زیرا امکان این را به شما می دهد که مردم را در جهان به صورت آنلاین در کنار خود داشته باشید. هدف مهم این است که کسب و کار شما در رسانه های اجتماعی حضور داشته باشد . با محتوای مفیدی که ارائه می کنید می توانید با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید.

مشتریان به محلی نیاز دارند که نظرات خود را در ارتباط با کسب و کار شما در میان بگذارند رسانه های اجتماعی این امکان را در اختیار مشتریان شما خواهد گذاشت به راحتی تبادل نظر داشته باشند.
اینها برخی از خدمات بازاریابی دیجیتالی است که می تواند یک تغییر بزرگ در کسب و کار شما داشته باشد.
6  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / طراحی سایت اینترنتی : 14 شهريور 1397,ساعت 07:48:06
یکی از عواملی که باعث ارتقای جایگاه بسیاری از کسب و کارها شده است، طراحی سایت اینترنتی بوده است. افرادی که به تازگی وارد شغل یا کسب و کاری می شوند، تمایل دارند هرچه سریع تر، سود خود را افزایش داده و درآمد بیشتری کسب کنند.

شاید از نظر بسیاری افراد این کار کمی دشوار باشد، اما می توان از روش هایی برای پیشبرد این هدف استفاده کرد و کار را چندین مرحله جلو انداخت.

یکی از مؤثرترین این روش ها، استفاده از سایت می باشد. که با صرف هزینه ای معقول می تواند تحول زیادی در کسب و کارها ایجاد کند.

فواید طراحی سایت اینترنتی
در واقع فواید طراحی سایت بسیار زیاد بوده و در یک مقاله نمی گنجد. اما به طور خلاصه چند مورد از آن ها را نام می بریم.

ایجاد وجه و اعتبار برای شرکت یا شخص؛ افرادی که که قصد مراجعه به یک شرکت را دارند و می خواهند در زمینه ای با آن ها همکاری کنند و یا از کالا و خدمات آن ها استفاده کنند، اگر بدانند که این شرکت دارای وب سایت می باشد، راحت تر می توانند به آن ها اعتماد کنند.

همچنین داشتن وب سایت بسیاری از کارها را راحت تر می کند به این دلیل که کالا یا خدمات شرکت را به طور کامل معرفی می کند و کاربر از طریق بازدید از وب سایت می تواند به راحتی با شرکت آشنا شود.

کاهش هزینه های مربوط به تبلیغات؛ شرکت های مختلف برای پیشرفت در کارشان از تبلیغات گسترده ای استفاده می کنند، این تبلیغات ممکن است نیازمند صرف هزینه های سنگینی باشد. اما در صورتی که از طراحی وب سایت استفاده گردد، میزان زیادی از این هزینه ها کاهش می یابد.

همچنین از فواید طراحی سایت می توان به جذب نیروی کار و استخدام اشاره کرد. با قرار دادن یک فرم، افراد می توانند توانایی ها و مهارت های خود را برای شرکت ارسال کرده و در صورت توافق طرفین در شرکت استخدام شوند.

7  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / طراحی سایت کارخانه : 27 مرداد 1397,ساعت 10:11:39
طراحی وب سایت را می توان یکی از علل موفقیت کسب و کارهای بزرگ و پیشرفت کسب و کارهای کوچک دانست. طراحی سایت در تهران اگر کامل و حساب شده باشد، می تواند تغییرات اساسی در روند پیش روی و سود دهی مشاغل داشته باشد.

در ایران کارخانجات زیادی با استخدام نیروی انسانی زیاد، مشغول به کار و تولید هستند و سهم بزرگی از اقتصاد کشور را به خود اختصاص می دهند.

هر کارخانه اگر بتواند در کار خود پیشرفت کرده و کالای خود را در سطح وسیع تری به فروش برساند، می تواند افراد بیشتری را استخدام کرده و نقش بیشتری در اشتغال زایی داشته باشد.

یکی از راه هایی که یک کارخانه می تواند با استفاده از آن میزان درآمد و فروش خود را بالا ببرد، تبلیغات می باشد. تبلیغات اثر زیادی در دیده شدن یک کالا و بالا رفتن محبوبیت آن بین مردم دارد.
یکی از بهترین راه هایی که برای انجام تبلیغات پیشنهاد می شود، طراحی سایت است. این راه تبلیغات توانسته است بیشترین میزان اثردهی را داشته باشد.

ویژگی های طراحی سایت کارخانه
یکطراحی سایت حرفه ای می تواند به صورت تمام وقت و در سراسر کشور و حتی دنیا تبلیغ محصولات را انجام دهد. این وب سایت باید به صورت اختصاصی طراحی شده و دارای گرافیکی عالی باشد.

ریسپانسیو بودن آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به این دلیل که در حال حاضر تعداد افرادی که برای ورود به وب سایت های مختلف از موبایل استفاده می کنند بسیار زیاد بوده و در حال افزایش نیز می باشند.

سایت باید بتواند رتبه خوبی در گوگل به دست آورد پس سئوی وب سایت نیز بسیار مهم می باشد. اگر شخصی در موتور جستجو نام کالای تولید کارخانه را سرچ کند، در صورتی که وب سایت کارخانه جزء نتایج اولیه نمایش داده شوند، شانس فروش محصول بالا می رود.

8  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / طراحی سایت مدارس : 22 مرداد 1397,ساعت 07:51:44
مدارس نیز مانند سایر ارگان ها نیاز به یک وب سایت عالی دارند. مدیران مدارس می توانند به شرکت های طراحی سایت مراجعه کرده و سفارش طراحی سایت خود را بدهند.

قابلیت های طراحی سایت مدارس
وب سایت های مخصوص مدارس دارای و امکانات زیادی هستند، و قابلیت انجام بسیاری کارها را به مدیر مدرسه می دهد.

همان گونه که همه ما در جریان هستیم، پیشرفت تکنولوژی و ورود انسان به دنیای اینترنت بسیار زیاد بوده است. به همین خاطر بهتر است که دانش آموزان نیز با امکانات موجود در وب سایت مدرسه خود آشنا شوند.

در این وب سایت ها می توان توضیحات کاملی راجع به مربیان و کارکنان مدرسه وارد کرده، سابقه علمی و سطح تحصیلات هر یک را عنوان کرد، تا والدین دانش آموزان با کادر مدرسه آشنا شده و آن ها را بشناسند.

از طریق سایت دانش آموزان می توانند در کلاس های فوق برنامه که توسط مدرسه برگزار می شوند، شرکت کنند. همچنین در اردوهایی که از طرف مدرسه راه اندازی می شوند، شرکت کرده و ثبت نام کنند.

دانش آموزان می توانند در وب سایت مدرسه ثبت نام کرده و پیام های اطلاع رسانی که از طرف مدیر مدرسه ارسال می شوند را دریافت نمایند.

مدیر مدرسه می تواند از بخش ها و امکانات مختلف مدرسه تصاویری تهیه کرده و در بخش گالری تصاویر وب سایت قرار دهد. در این صورت والدین می توانند راجع به محل ثبت نام فرزند خود، بهتر تصمیم گیری کنند.

در آخر هر ترم تحصیلی، می توان اسامی و عکس های دانش آموزان ممتاز را در وب سایت قرار داد، تا هم این دانش آموزان تشویق شده و هم سایر دانش آموزان به تلاش بیشتر ترغیب شوند.

مدیر مدرسه می تواند از طریق وب سایت، والدین دانش آموزان را با وضعیت تحصیلی، پیشرفت یا پسرفت او مطلع کنند.

طراحی وب سایت مدارس قابلیت های بیشتری نیز دارد که می توان با مراجعه به شرکت های معتبر طراحی سایت از آن ها مطلع شد.
9  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / زمان مناسب برای طراحی مجدد وب سایت : 21 مرداد 1397,ساعت 08:18:50
زمان مناسب برای طراحی مجدد سایت

امروز می خواهیم در مورد زمان مناسب برای طراحی مجدد توضیحاتی برای شما ارائه دهیم . برای ما سخت است که اعتراف کنیم که سایت شما زشت است. اگر شما ساعت های در مورد طراحی سایت خود فکر کردید چند قدم جلو هستید.

نشانه هایی که شما نیاز به یک طراحی مجدد وب سایت دارید:

  • نرخ تبدیل کاربران شما کاهش یافته است.
  • فروش وب سایت کم شده است
  • گرافیک وب سایت شما مورد پند کاربران نیست
  • وب سایت شما ریسپانسیو نباشد
  • وب سایت با برند ونام تجاری شما همخوانی نداشته باشد.
  • وب سایت شما در موتور جستجو رتبه نمی گیرد.
  • مدیریت وب سایت شما بسیار سخت است و محتوا سایت قدیمی است.
  • زمانی زیادی است که وب سایت شما آپدیت نشده است.

شما فرایند ساده ای برای تصمیم گیری در مورد طراحی وب سایت مجدد ندارید. با این حال اگر می خواهید رشد کسب و کار داشته باشید باید برای طراحی مجدد تصمیم بگیرید. حتی ممکن است تعمیرات یا قسمتی از وب سایت شما کافی نباشد. هدف هر وب سایت در دنیای اینترنت مشخص است.

تجربه کاربری ضعیف
اگر کاربران وب سایت را دوست نداشته باشند نمی توانند از آن استفاده کنند. گاهی اوقات ما چیزهایی درک می کنیم که برای اجرای آن کار بزرگی است. اما در هر حال باید نظرات کاربران برای شما مهم باشد ممکن است بی توجهی به نظرات کاربران آنها را از وب سایت دور کند. گاهی اوقات بهترین راه برای شناسایی مشکلات وب سایت همین نظرات کاربران است. شما می توانید اطلاعات کاربران را تجزیه و تحلیل کنید به اطلاعات ارزشمندی دست یابید و همین اطلاعات باعث جذب بیشتر کاربران به وب سایت می شود. با یک طراحی سایت مجدد بسیاری از مشکلات مربوط به فروش حل خواهد شدو ارزش نام تجاری شما بالاتر می رود.

ترافیک وب سایت شما در موبایل خوب است؟
اگر وب سایت شما از تلفن همراه پشتیبانی نمی کند از پتانسیل کاربران بالقوه کاسته می شود. در حال حاضر استفاده کاربران از موبایل  روز به روز بیشتر می شود و صفحات وب بیشتری را در موبایل خود مشاهده می کنند. اگر وب سایت نسخه موبایلی نداشته باشد ممکن است کاربران به خرید نروند. سایت ها در نسخه موبایل نیاز به برنامه نویسی و چارچوب های کدنویسی دارند. بنابراین هنگام طراحی مجدد سایت این موارد را در نظر داشته باشید.

برند شما را تضعیف کند
در دنیای تجارت تنها چیز بد این که نام تجاری شما نامناسب کند وب سایت است که جز جدایی ناپذیر در برند و نام تجاری شما است. طراحی وب سایت به نام تجاری و ماهیت و شخصیت کسب و کار شما را انعکاس می دهد. در عین حال باید رقابت پذیر با سایت های دیگر باشد. به کسب و کار و نام تجاری شما اعتبار بخشد و در جذب کاربران مناسب باشد.

رفع مشکلات فنی وب سایت زمان زیادی می خواهد
یک مشکل عمده ای وجود دارد که به جای حمایت از مشتریان ، وقت را در مورد عیب یابی و پشتیبانی فنی سایت هدر می رود. اگر شما به جای هدر دادن برای عیب یابی مشکلات وب سایت این زمان را برای بهینه سازی وب سایت انجام دهید به نتایج بهتری می رسید. پس برای طراحی مجدد به دنبال گزینه های بهتر میزبانی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا و رابط های گرافیکی و تجربه کاربری بهتر باشید. اگر وب سایت شما توانایی رشد در محتوا و صفحات جدید نداشته باشد به احتمال زیاد طراحی مجدد با شکست مواجه خواهد شد.

گوگل و موتورهای جستجوی دیگر شما پیدا نمی کنند
اگر ربات های خزنده موتورهای جستجو شما را پیدا نمی کنند پس کاربران شما را نمی توانند در نتایج جستجو مشاهده کنند. این سوال را باید از خود بپرسید آیا صفحات شما به خوبی طراحی و بهینه سازی شده است؟ اگر به خوبی بهینه سازی شده باشد کاربران به راحتی می توانند روی سایت کلیک کنند. به یاد داشته باشید محتوای آموزنده و جالب با بهینه سازی در نتایج جستجوی ارگانیک کمک فراوانی می کند. اطمینان حاصل کنید که عکس های خوب، اطلاعات خوب و مصولات با کیفیت در وب سایت قرار دهید.


10  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / چگونه برای پروژه طراحی سایت بهترین شرکت را انتخاب کنید؟ : 14 مرداد 1397,ساعت 08:17:30
در این مقاله می خواهیم در مورد این که چگونه برای پروژه طراحی سایت بهترین شرکت را انتخاب کنید؟ نکاتی را برای شما شرح دهیم . شما به دنبال استخدام یک شرکت طراحی وب برای ساخت سایت هستید. چه چیزی باعث می شود که یک شرکت بهتر از دیگری باشد؟ اگر شما به نیاز به یک توسعه دهنده وب برای طراحی وب سایت دارید. چگونه می دانید که شرکتی که انتخاب می کنید تخصص کامل را در این مورد داشته باشد. این مقاله به افرادی مانند شما کمک می کند تا بهترین شرکت طراحی سایت اختصاصی را برای ایجاد وب انتخاب کنند به دلیل این که وب سایت شما نام برند و هویت کسب و کار شما را نشان می دهد.


چه چیزهایی باید در هنگام انتخاب شرکت طراحی وب مورد توجه شما قرار گیرد:

شرکت هایی که تجارب زیادی در طراحی سایت دارند

* نمونه کارهای قوی
* اعضای حرفه ای تیم طراحی
* توانایی بازاریابی و سئو
* تعداد مشتریان و کاربران
* قیمت گذاری در پروژه های وب سایت

انتخاب یک شرکت طراحی وب شباهت به انتخاب یک سازنده خانه دارد . شما می خواهید خانه ای بسازید که سازنده آن قابل اعتماد باشد و خوب به نظر برسد. برای رسیدن به این هدف ، اولین گام یافتن شرکتی است که تجربه های زیادی دارد. اطمینان حاصل کنید که این شرکت در این صنعت بوده است و چند سال تجربه داشته باشد.

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب یک شرکت طراحی وب داشتن تیم توسعه است . یک تیم توسعه دهنده به شما کمک می کند هر زمان که بخواهید وب سایت خود را توسعه و ارتقا دهید. هنگام ایجاد یک وب سایت به یک طراح گرافیک ، یک برنامه نویس و یک مدیر بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر نیاز خواهد بود . داشتن یک وب سایت که چندین نفر بر روی آن کار می کنند می تواند برای داشتن یک وب سایت حرفه ای تضمین دهد.

نمونه کارهای پروژه وب
نمونه کارهای طراحی سایت بهترین روش برای اثبات این است که شرکت مورد نظر به چه میزان وب سایت شما را توسعه می دهد. اگر چه بسیاری از شرکت ها هستند که از وب سایت خود استفاده نمی کنند . باید نمونه کارهایی که فعال هستند را مشاهده کنید. مطمئن شوید شرکتی که شما انتخاب می کنید قبلا وب سایت های تجاری را توسعه داده باشند. با مشاهده نمونه کارها می توانید گذشته شرکت را برای انتخاب طراحی وب تصمیم درست را بگیرید.

خدمات به مشتریان
شرکت با مشتریان خود چگونه رفتار می کند. شرکتی را انتخاب کنید که خدمات پس از فروش به مشتریان داشته باشد و همچنین سیستم مدیریتی شما را به روز نگه دارند. اطمینان حاصل کنید به پیام و تماس شما پاسخ سریع می دهند یا نه. اما به یاد داشته باشید که ممکن است برخی از درخواست زمانبر باشد . این نشانه خوبی است زیرا شرکت مورد نظر زمان زیادی را صرف بررسی جزئیات پروژه شما می کند.

قیمت گذاری در پروژه طراحی سایت
آنچه بیشتر از همه شما می خواهید بدانید این است که چقدر باید برای طراحی وب سایت حرفه ای پرداخت کنید. ما به شما توصیه می کنیم به جای تمرکز برآنچه برای وب سایت جدید می خواهید پرداخت کنید را به چگونگی داشتن یک وب سایت حرفه ای برای کسب و کار خود اختصاص دهید. پس قیمت یکی از عوامل مهم است اما با داشتن یک تیم حرفه ای برای ایجاد وب خیال شما آسوده خواهد بود.

با بررسی نکاتی که گفته شد مطمئن شوید که با انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت بهترین نتایج را داشته باشید. که علاوه برای این که یک وب سایت با گرافیک بالا داشته باشید در کنار آن هم در موتورهای جستجو نیز رتبه خوبی داشته باشید. ما در طراحی سایت اسپیناس وب برای طراحی یک وب سایت زیبا با سئو در موتور جستجو را به شما پیشنهاد می کنیم .
11  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / نام دامنه چیست؟ تعریف و انواع نام دامنه : 03 مرداد 1397,ساعت 08:27:11
نام دامنه چیست؟ تعریف و انواع نام دامنه

در این مقاله  نام دامنه و انواع آن و همچین ثبت دامنه و چگونگی ثبت دامنه را بررسی میکنیم.

یک نام دامنه وب یک دنباله ای از حروف و / یا اعداد / است که توسط یک یا چند دوره (“.”) جدا شده اند که به عنوان یک نشانگر به یک آدرس عددی منحصر به فرد ip  در یک شبکه کامپیوتری نظیر اینترنت عمل می کنند. این آدرس ممکن است محتوای قابل دسترس (مثلا وب سایت) را در اختیارتان قرار دهد یا ممکن است یک اینترانت خصوصی باشد.

نام دامنه وب همیشه با یک پسوند از 2 یا 3 کاراکتر به پایان می رسد. این کاراکترها میتوانند نشاندهنده کشور آدرس وبسایت یا نوع سازمان باشد؛ اما این همیشه صدق نمیکند.چطور نامهای دامنه کار می کنند؟
آنها تحت سیستم نام دامنه (DNS) عمل می کنند که عمدتا کتاب آدرس اینترنتی است که به بازدیدکنندگان در وب سایت شما کمک می کند تا  نام را به پیوند شماره IP مربوط به آن منبع ذخیره کنند.

انواع مختلف نامهای دامنه چیست؟
اصطلاحات رایج که به صورت دسته جمعی برای دامنه های دوم و سوم استفاده می شود به صورت زیر است.

TLD – دامنه های سطح بالا
این در بالاترین سطح در ساختار DNS اینترنت است. انواع مختلفی از TLD وجود دارد:

ccTLD – دامنه سطح بالا کد کشور
دو حوزه نامه برای مکان های جغرافیایی؛ مثلا؛ .au به معنای استرالیا است ، معمولا تنها ساکنان یک کشور می توانند مستعمره های مربوط به ccTLD خود را ثبت کنند؛ اما در طول سالها، تعداد کمی از کشورها اجازه دادند که احزاب خارج از سواحل خود ثبت نام نام های وب را ثبت کنند.

در مورد نام دامنه .au، قوانین سخت افزاری هنوز در محل هستند (و این یک چیز خوب است). به عنوان مثال، ثبت نام .com.au هنوز باید استرالیایی باشد یا علائق تجاری را در استرالیا ثبت کرده باشند. معیارهای واجد شرایط ثبت نام برای نامهای صحیح به این معنی است که هنوز هم به شدت با استرالیا ارتباط دارد و از اعتماد و اطمینان زیادی در خریداران داخلی و حتی خارج از کشور حمایت کرده است.

gTLD – دامنه سطح بالا عمومی
بهترین TLD های عمومی شناخته شده عبارتند از .com، .net، .biz، .org و .info – این می تواند توسط هر کسی در هر جای دنیا ثبت شود. با این حال، بعضی از جدیدترین gTLD ها محدودیت های مختلفی دارند.

IDN ccTLD – دامنه سطح بالا در سطح کشور بین المللی است
یک نام سطح بالا با یک فرمت خاص کدگذاری شده که اجازه می دهد آن را در یک مجموعه کاراکتر غیر لاتین (یعنی کاراکترهای ویژه) نمایش داده شود.

در پایین TLD، سطوح مختلف دیگری هستند:

سطح دوم
به طور مستقیم زیرسطح یک TLD در سلسله مراتب DNS، به عنوان مثال .com.au

سطح سوم
به طور مستقیم زیر سطح دوم در سلسله مراتب DNS. به عنوان مثال، domainregistration.com.au

تفاوت سطح دوم و سوم می تواند کمی گیج کننده باشد. به عنوان مثال، hotmail.com دامنه سطح دوم محسوب می شود، اما hotmail.com.au به عنوان سطح سوم طبقه بندی می شود.

زیر دامنه
بخشی از نام دامنه رتبه بالاتر در سلسله مراتب DNS؛ به عنوان مثال، example.domainregistration.com.au

بعضی از خدمات ثبت نام “دامنه” را ارائه می دهند – اما این معمولا برای کسب و کار ها ایده آل نیست و باید برای ایجاد یک وب سایت تجاری به عنوان ثبت نام نام سلسله مراتب بالا مورد استفاده قرار گیرد. داشتن نام خودتان نیز می تواند به اعتبار کمک کند.

همانطور که ذکر شد، درک تفاوت های بالا واقعا مهم نیست – اما چیزی که شما باید بدانید این است که چگونه ثبت نام نام دامنه را انجام دهید همچنین پیش از آغاز جستجو و ثبت نام، توصیه ای برای انتخاب دامنه ها وجود دارد.
12  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / مزایای طراحی سایت : 31 تير 1397,ساعت 08:22:36
در دنیای دیجیتالی امروزه یکی از مهم ترین ارکان یک بیزنس داشتن یک وب سایت کاربرپسند و جداب است.

اما می خواهیم بدانیم چرا داشتن طراحی وب سایت خوب برای کسب و کار شما حیاتی است ؟

در زیر به برخی از دلایلی اشاره می کنیم:
سایت می تواند بهترین راه برای ارتباط بین مشتری و مدیر سایت باشد
تصویر بیزنس برای مشتریان احتمالی صورت می گیرد
بهترین انتخاب برای معرفی به رقبا می باشد

رنگ بندی در طراحی سایت
یکی از ارکان مهم در فرایند طراحی سایت می توانیم انتخاب رنگ مناسب است. با انتخاب درست رنگ در طراحی سایت نظر کاربران را به خود جلب می کند.  استفاده از رنگ هایی که مکمل و باهم هارمونی دارند و ترکیب رنگ های باهم از نظر بصری برای کاربران بسیار جذاب می باشد. از روش های گوناگونی شما می توانید یک انتخاب رنگ درست برای طراحی سایت داشته باشید مثلا می توانید از رنگ سازمانی شرکت به همراه رنگ های مکمل در طراحی سایت استفاده کنید. یا این که از رنگ هایی که در طبیعت وجود دارد می توانید از آنها الهام بگیرید و ترکیب رنگی زیبا داشته باشید. انتخاب رنگ حتی در محتوا هم می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. اگر به درستی انتخاب رنگ را نداشته باشید مطمئن باشید مخاطبان سریعا سایت شما را می بندند.

ریسپانسو
یکی از عوامل کلیدی که در طراحی سایت باید به آن توجه بسیاری شود . واکنش گرا یا ریسپانسیو بودن سایت است . حال می خواهیم بدانیم ریسپانسیو بودن چیست؟ ریسپانسیو یعنی سایت شما با هر نوع دستگاهی سازگاری داشته باشد مثلا شما سایت را در گوشی موبایل خود باز می کنید نباید سایت بهم ریختگی داشته باشد و سایت به اندازه دستگاه شما باشد و نیازی به زوم کردن نداشته باشید . این فاکتور مهم باید در دستگاه هایی نظیر تبلت و فبلت نیز واکنش گرا باشد.
13  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / عوامل عدم موفقیت در یک پروژه طراحی سایت : 26 بهمن 1396,ساعت 10:14:43
امروزه وقتی یک شخص تصمیم طراحی سایت میگیرد باید دانش کافی هم برای اداره آن داشته باشد. به این علت که داشتن تنها یک سایت برای رسیدن به کسب و کارهای اینترنتی کفایت نمیکند!
همانطور که میدانید امروزه برخلاف گذشته که برای داشتن یک کسب و کار باید یک مغازه و یا یک شرکت باز میکرند تا بتوانند کسب درآمد کنند. میتوانند با داشتن یک سایت و دانش کافی نسبت به این نوع کسب و کار درآمدی خوبی داشته باشند.
حتما شما هم جزء اون دسته از افراد هستید که موقع بررسی یک شرکت و تشخیص اینکه آیا شرکت معتبر و خوبی هست یا نه! نگاه میکنید ایا سایت خوبی دارد؟

امروزه سایت ها علاوه بر یک منبع درآمد تبدیل به ویترین های زیبایی برای جذب مشتری شده اند.
اما این نکته را نباید فراموش کرد که اداره یک سایت و داشتن یک طراحی سایت حرفه ای موفق نیاز به این دارد که شما دانش مدیریت سایت را داشته باشید. در واقع شاخه ی جدید از مدیریت به نام مدیریت کسب و کار های اینترنتی!

سایت ها مثل یک شرکت مجازی هستند که نیاز به مدیر و کارمندان خودش است. پس تنها یک طراحی وب موفق شما را به پیروزی در این حوزه تبدیل نمیکند بلکه باید یک سری از مسائل داخل آن بررسی شود.
هرچند که مسائل خیلی زیادی در موفقیت و یا شکست یک سایت موثر است ولی ما در این مقاله به ۱۰ مورد آن میپردازیم. با ما همراه باشید:

عوامل موفقیت سایت
عوامل موفقیت سایت
۱۰ عامل عدم موفقیت در طراحی وب سایت
۱- طراحی سایت نادرست و بد
همانطور که قبلا گفتم سایت مثل ویترین کار شما است اگر این ویترین بد باشد هیچ مخاطبی جذب سایت شما نمیشود. در واقع میتوان گفت طراحی سایت که مشکل داشته باشد مانند یک مغازه شلوغ و بهم ریخته است که شما هرچقدر هم جنس های عالی داخلش بریزید باز هم بدشکل و نامنظم است و هیچ چیزی قابل پیدا کردن نیست

۲- تبلیغات بیش از حد
سعی کنید با برنامه ریزی تبلیغ کنید.تبلیغ بیش از حد در مکان های نا مناسب و سایت هایی که رتبه پایینی دارند میتواند شما را زمین بزند به جای اینکه بالا ببرد

۳- خوراک وب سایت خودتان را پنهان نکنید
اگر زمان زیادی را برای خواندن مقالات و مطالب وب سایت ها صرف میکنید حتما با فید آشنا هستید. امروزه خیلی ها از فید برای خواندن مطالب مورد علاقه خودشان در سایت ها استفاده میکنند. سعی کنید از فید در سایت خود استفاده کنید تا افرادی که علاقه مند به فید هستند بتوانند از خوراک سایت شما استفاده کنند. در مورد فید در مقالات بعید بیشتر صحبت میکنیم

۴- تیتر های جذابی را ایجاد کنید
مطالب سایت شما باید اول عنوان جذابی داشته باشند تا افراد ترقیب شوند ادامه مطلب را بخوانند پس لازم است که عنوان های جذب کننده داشته باشید

۵- صفحه درباره ما حتما داشته باشید
بیشتر مخاطبان یک سایت تمایل دارند که بدانند شما چه شرکت و یا اشخاصی هستید تا مطالب شما را بهتر بخوانند و بدانند که تمامی این مطالب منبع معتبری دارد

عوامل موفقیت سایت
عوامل موفقیت سایت
۶- به مطالب خودتان لینک دهید
اگر مطالب شما دنباله دار است و یا مطالبی دارید که به هم مرتبط هستند آن ها را به هم لینک دهید تا شخصی که به یک موضوعی لاقه مند است مطالب خودش را راحت تر پیدا کند و زمان بیشتری را در سایت شما سپری کند

۷- برای مطالب خودتان عکس بزارید
داشتن تصاویر در یک مقاله میتواند باعث شود مخاطب تا انتها مقاله را بخواند و احساس خستگی نکند

۸- نوع نوشتار خودتان را درست کنید
حتما سعی کنید پاراگراف ها کوتاه باشند و اصول نوشتاری را در مقالاتی که در سایت قرار میدهید رعایت کنید

۹- تنوع موضوعی داشته باشید
با داشتن تنوع موضوع شما میتوانید مخاطبان مختلف با سلیقه های متفاوت را به سایت خود جلب کنید

۱۰- به نظرات بازدیدکنندگان اهمیت دهید
نظرات بازدید کنندگان میتواند به پیشرفت کار شما کمک کند تا شما بهترین انتخاب ها را برای سایت خودتان داشته باشید

منبع: طراحی سایتاسپیناس
14  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / پایگاه داده در طراحی سایت : 18 دي 1396,ساعت 22:05:25
بخشی اطلاعات با ساختارمنظم و ساماندهی شده که برای کامپیوتر قابل دسترسی باشد ذخیره می شوند. ما باید اطلاعات خود را بصورتی ساماندهی شده و بصورتی که اطلاعات باهم ارتباط داشته باشند ذخیره کنیم .از آن درطراحی سایت  استفاده می کنیم . در واقع طراحی سایت پویا وابسته به پایگاه داده می باشد به این صورت که ما وقتی یک سایت را مشاهده می کنیم تمام رویدادهایی که روی آن سایت انجام می شود باید داخل پایگاه داده ای که به این سایت متصل است ذخیره شود و اگر این امکان را نداشته باشد آن سایت یک سایت ایستاتیک  می باشد که هیچ رویدادی را ذخیره نمیکند و فقط شکل ظاهری آن کاربرد دارد مانند وبلاگ ها که کاربر هیچ اطلاعاتی را وارد نمی کند و فقط می تواند اطلاعات را مشاهده نماید .

*  پایگاه داده
 ** تاریخچه پایگاه داده
این واژه در اوایل دهه ۷۰ در اروپا و اواخر دهه ۷۰ در یکی از روزنامه های امریکایی استفاده شد.البته با واژه databank نام برده شد .اولین کسانی که از این اصطلاح و از پایگاه داده استفاده کرد چارلزباخمن را می توان نام برد که در مقالات خود به استفاده از پایگاه های داده اشاره کرده است.

انواع دادگان ها
دادگان ها از نظر شیوه ای و مفهومی  رفتار با داده ها به دونوع تقسیم می شوند.

۱-دادگان رابطه ای

۲-دادگان شی گرا

مدل های پایگاه داده

۱-مدل تخت

۲-مدل شبکه ای

۳-مدل رابطه ای

۴-پایگاه داده های چندبعدی

۵-پایگاه داده های شی

پایگاه داده و ویژگی سیستم های مدیریت آن
این سیستم مجموعه پیچیده  طراحی سایت از برنامه های نرم افزار است که وظیفه ذخیره و بازیابی داده های سازمان  که شامل فیلدها ْرکوردها و فایل ها هستند را در پایگاه داده ها کنترل می کند.این سیستم کنترل امنیت و صحت پایگاه داده ها رانیز برعهده دارد.

فهرستی از سیستم های متداول مدیریت دادگان

۱-oracle

۲-Microsoft SGL Server

۳-My SQL

۴-PostregSQL

۵-DB2

۶-Microsoft Access
15  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / ۹نکات امنیتی برای محافظت از طراحی وب سایت شما از هکرها : 17 دي 1396,ساعت 03:04:13
در این مقاله توصیه های مهم را برای بهینه سازی امنیت وب سایت در طراحی سایت آموزش میدهیم.

شما ممکن است فکر کنید که سایت شما چیزی ارزشمند برای هک شدن ندارد، اما وب سایت ها همیشه در معرض خطر قرار دارند. اکثر نقض های امنیتی وب سایت این است که اطلاعات شما را سرقت نکنند و وب سایت شما را خراب نکنند، بلکه سعی می کند از سرور خود به عنوان یک رله ایمیلی برای هرزنامه استفاده کند یا یک سرور وب موقت را به طور معمول برای خدمت به فایل های استفاده کند. یکی دیگر از راه های بسیار رایج برای سوء استفاده از ماشین های به خطر افتاده شامل استفاده از سرورهای شما به عنوان بخشی از بوتنت یا برای بیت کوین ها است.


هکرها به طور مرتب توسط طراحی سایت  اسکریپت های خودکار نوشته شده اند. در اینجا ۹ راهنمایی برتر ما برای کمک به نگه داشتن شما و سایت شما در اینترنت است.

۱-نرم افزار را به روز نگه دارید
 این ممکن است به نظر آشکار باشد، اما اطمینان از این است که تمام نرم افزار را تا تاریخ حال بروزنمایید، در حفظ امنیت سایت شما حیاتی است هر سیستم عامل سرور و هر نرم افزاری که ممکن است در وب سایت شما مانند CMS یا انجمن استفاده شود. باید بروز باشد.هنگامی که سوراخ های امنیتی وب در نرم افزار یافت می شوند، هکرها سریعا تلاش می کنند تا از آنها سوء استفاده کنند.
اگر از نرم افزار شخص ثالث درطراحی سایت  خود مانند CMS یا انجمن استفاده می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که سریع درخواست هر نکته امنیتی را می دهد. وردپرس، Umbraco و بسیاری از CMS های دیگر در هنگام ورود به سیستم شما از به روز رسانی سیستم موجود مطلع می شوند.

۲-تزریق SQL
حملات تزریق SQL زمانی است که مهاجم از یک فیلد فرم وب یا پارامتر URL برای دسترسی به پایگاه داده خود استفاده می کند. هنگامی که شما از استاندارد Transact SQL استفاده می کنید، به راحتی می توانید کد ناقص را در query وارد کنید که می تواند برای تغییر جداول، دریافت اطلاعات و حذف داده ها استفاده شود. شما به راحتی می توانید با استفاده از نمایش داده های پارامتریک از این کار جلوگیری کنید، اکثر زبان های وب این ویژگی را دارند و برای اجرای آسان است.

 

این پرسش را در نظر بگیرید:

کد:
“SELECT * FROM table WHERE column = ‘” + parameter + “‘;”

اگر یک مهاجم پارامتر URL را برای عبور در ‘یا’ ۱ ‘=’ ۱ تغییر داد، این باعث خواهد شد پرس و جو به نظر می رسد:

 

کد:
“SELECT * FROM table WHERE column = ” OR ‘1’=’1′;”

از آنجا که ‘۱’ برابر با ‘۱’ است، این به مهاجم اجازه می دهد یک query اضافی را به انتهای دستور SQL اضافه کند که همچنین اجرا می شود.

 

شما می توانید این پرس و جو را با صراحت پارامتر آن را رفع کنید. برای مثال، اگر از MySQLi در PHP استفاده می کنید این باید تبدیل به:

 

کد:
$stmt = $pdo->prepare(‘SELECT * FROM table WHERE column = :value’);$stmt->execute(array(‘value’ => $parameter));

شود.

۳-XSS
اسکریپت cross-site (XSS) حملات جاوا اسکریپت را به صفحات شما تزریق می کند و سپس در مرورگرهای طراحی سایت  کاربران شما اجرا می شود و می تواند محتوای صفحه را تغییر دهد یا اطلاعات را به منظور مهاجرت به وی بازگرداند. به عنوان مثال، اگر شما نظر خود را در یک صفحه بدون اعتبار نمایش دهید، مهاجم ممکن است نظراتی حاوی برچسب های اسکریپت و جاوا اسکریپت را ارائه کند، که می تواند در هر مرورگر کاربر دیگر اجرا شود و کوکی ورود به سیستم را سرقت می کند،. شما باید مطمئن شوید که کاربران نمیتوانند جاوااسکریپت فعال خود را در صفحات شما تزریق کنند.


این یک نگرانی ویژه در برنامه های کاربردی وب مدرن است که در آن صفحات در حال حاضر عمدتا از محتوای کاربر ساخته شده اند و در بسیاری از موارد HTML را تولید می کنند که سپس توسط چارچوب های جلویی مانند Angular و Ember نیز تفسیر می شود. این چارچوب ها بسیاری از محافظت های XSS را فراهم می کنند، اما مخلوط کردن سرور و ارائه دهی مشتری باعث پیچیدگی های جدید و پیچیده تر نیز می شود: بنابراین تزریق جاوا اسکریپت به HTML موثر است

در مقاله بعدی  ادامه راهکارهای امنیت و جلوگیری از هک شدن سایت را به شما آموزش میدهیم.
16  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / ابزار kuler برای رنگبندی درطراحی سایت : 15 دي 1396,ساعت 03:25:47
آیا برای طراحی سایت  خود نیاز به  رنگبندی دارید?  یک طرح مدنظر شماست که نمیدانید به چه صورت رنگبندی طراحی سایت را تعیین کنید؟ما برای طراحی سایت و یافتن یک رنگبندی زیبا سایت kuler  را به شما پیشنهاد می کنیم .این برنامه یک برنامه تحت وب می باشد که با استفاده از آن می توانید برای انتخاب یک تم رنگ برای طراحی سایت استفاده نمایید.

برای دسترسی به این برنامه تحت وب واردسایت Kuler  شوید.البته کاربران ایرانی برای ورود به این سایت تحریم هستند شما با استفاده از برنامه های تغییر آی پی می توانید وارد این آدرس شوید.

وقتی وارد ابن سایت می شوید یک دابره رنگی  قسمت بالا سایت مشاهده می کنید که اطراف این دابره یک خط سفید است کهاین همان رنگ پایه سایت شماست.این رنگ را تغییر دهید تا پنج رنگ را به شما بدهد.تا ترکیب رنگ را به شما بدهد .این پنج رنگ با رنگ انتخابی شما  تشابه دارند.و ترکیب این رنگ ها با هم یک طرح سایت به شما می دهد.زیر این پنج رنگ اطلاعات هگزادسیمال رنگ ها قرار دارد شما می توانید این کد را برداشته و از آن در طراحی استفاده نمایید.

اگر شما تصویری دارید و می خواهید بر اساس این تصویر رنگ سایت خود را انتخاب کنید می توانید دکمه  from on image که سمت راست  قرار دارد تصویر مورد نظر خود را از روی کامپیوتر آپلود کنید .

می توانید برای استفاده از رنگ تصویر از گزینه های Bright,colorful,muted,darkوcustom استفاده کنید .اگر جای دایره هارا روی تصویر تغییر دهید و به رنگبندی مشخصی برسید از روش custom استفاده کرده اید.

 

طراحی سایت با kule
 

نکته بسیارمهم این است که تا زمانی که در این سایت ثبت نام نکردید کدهای هگزادسیمال را به شما نمی دهد .برای اینکه شما بتوانید از کدها استفاده نمایید  طراحی سایت دو راه را به شما پیشنهاد می کنم .

روش اول
ازصفحه خود اسکرین شات بگیرید تصویر را روی برنامه فتوشاپ باز کنید و با استفاده از ابزار قطره چکان کدرنگ را از روی تصویر بردارید .

روش دوم
شما می توانبد از برنامه color seizer که به صورت portable می باشد استفاده نمایید .برای استفاده از این برنامه باید روی  ایکن دست کلیک کنید و کلید ماوس را نگهدارید وروی رنگ مورد نظر بروید تا کد رنگ را به شما بدهد.

 
17  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / طراحی سایت و برترین طراحی ها : 13 دي 1396,ساعت 05:51:52
مروزه طراحی سایت  بسیار پیشرفت کرده است. طراحی ها به سمتی رفته است که بیشتر جنبه استفاده دستگاه های دیگر نیز برای طراحان اهمیت یافته است . امروزه سلیقه افراد برای طراحی سایت و استفاده از سایت ها تغییر نموده است. افراد بیشتر به دنبال طراحی سایت به صورت فلت و دوبعدی و با قابلیت ریسپانسیو شدن هستند. پس در طراحی سایت باید به موارد زیر توجه شود:

طراحی سایت فلت و دوبعدی
در این طراحی دیگر خبری از سایه ها نیست .طراحی فقط با استفاده از رنگ هاست و بردرها بخش های مختلف را از هم جدا می کنند.در این طراحی از گرافیک های پیچیده کمتر استفاده می شود . فضاهای خالی در قالب سایت بیشتر مشاهده می شود .قبلا طراحان سعی داشتند با گرافیک های پیچیده و ساخت فلش پلیرهای مختلف به سایت خود جذابیت بدهند .اما حالا این نوع طراحی مورد پسند کاربران نیست و کاربران بیشتر علاقه به طراحی های ساده تر و بر پایه کاربرد سایت دارند.این امر اثبات شده است که طراحی های دوبعدی حس بهتری را به کاربرالقا می کند و کاربر می تواند از مطالب و مفاهیم سایت بیشتر بهره ببرد.

طراحی سایت فلت

 ریسپانسیو
امروزه ۵۰ درصد از کاربران با استفاده از تلفن همراه خود از سایت های مختلف بازدید می کنند. اگر شما یک سایت ریسپانسیو نداشته باشید ،کاربر مجبور می شود روی سایت زوم کند و اسکرول چپ و راست و بالا و پایین انجام دهد. پس شخص به سرعت طراحی سایت  از بازدید سایت شما منصرف شده و از آن خارج می شود. پس برای اینکه شما  ۵۰% کاربران سایت خود را از دست ندهید باید یک وب سایت ریسپانسیو داشته باشید.

سبک راوی کننده
برخی شرکت ها برای طراحی وب سایت خود از این سبک استفاده می کنند .که با آن می توانند فروش خود را بسیار بالا برده و ارتباط خوبی با کاربر برقرار کنند . این سبک به این صورت است که طراح داستان بوجود آمدن شرکت و خدمات قایل ارائه خود را به صورتی داستان وار به کاربر انتقال می دهد.

طراحی سایت تک صفحه
در این نوع طراحی باکلیک برروی هرمنو به بخش مورد نظر در همان صفحه منتقل می شوید و شما می توانید اطلاعات مورد نظرآن بخش را مطالعه کنید یا در همان قسمت یک دکمه برای ادامه مطلب قرار میدهیم .تا کاربر به بخش ادامه مطلب رفته و آن را مطالعه نماید .
18  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / سئو در طراحی سایت چیست؟ : 11 دي 1396,ساعت 02:15:42
همانطور که چندین بار گفته شده است، طراحی سایت  بهینه سازی موتور جستجو جادویی نیست و علم دقیق آن نیست که یک عمل واکنش خاص و کاملا قابل پیش بینی داشته باشد. با توجه به این نکته، هیچ کمپانی بهینه سازی موتور جستجوگر نمیتواند رتبه بندی بالایی را برای مشتریان خود ارائه دهد.

چه چیزی می تواند نتایج جستجو را دنبال کند؟
اطلاعات غلطی در مورد آنچه که یک جستجوگر اینترنتی (شرکت) می تواند انجام دهد در مورد رتبه بندی موتور جستجووجود دارد. در اینجا سعی می کنیم افسانه ها را از بین ببریم و انتظارات واقع گرایانه ای از آنچه که کمپین موتور جستجوگر می تواند در کوتاه، اواسط و بلند مدت انجام دهد، به شما ارائه دهیم.

محتوای عالی مردم را تشویق می کند تا به صفحات شما پیوند دهند و Google صفحات شما را جالب و معتبر نشان می دهد. این به موفقیت موتور جستجو منجر می شود زیرا گوگل  می خواهد صفحات جالب و معتبر را در نتایج جستجوی خود نشان دهد. ساده است!

چگونه صفحات رتبه گوگل را رتبه بندی کنیم؟
گوگل  صفحات قدرتمند را به بالاترین رده بندی های خود ارتقا می دهد بنابراین کار شما ایجاد صفحاتی است که صفحات قدرتمند را ایجاد می کنند. این شامل نوشتن مطالب مفید می شود زیرا محتوای مفید در وبلاگ ها، اشتراک توییتر و غیره به اشتراک گذاشته شده است. این خود حلقه فضیلت رتبه بندی گوگل را ایجاد می کند.

محتوای فوق العاده و مفیدی را وارد کنید که شامل کلمات و عبارات استفاده شده توسط افرادی که برای محصولات و خدمات شما جستجو می کنند،باشد.

برای افراد به اشتراک گذاری و پیوند دادن را آسان کنید.

بهینه سازی موتور جستجو یا جستجوگرها، فعالیت ساده ای است برای اطمینان از اینکه طراحی سایت  وب سایت می تواند در موتورهای جستجو برای کلمات و عبارات مرتبط با آنچه سایت ارائه می دهد، پیدا کند. در بسیاری از موارد، این به معنای کنترل کیفیت وب سایت هاست. پس از گفتن این که اگر یک صنعت وجود داشته باشد که توسط خارجیها کمی درک شده است، این جستجوگرها هستند.

چگونه لینک ها را دریافت کنیم؟
لینک ها مهم هستند، این بسیار مهم است که درک کنید که داشتن محتوای عالی، شانس شما برای حفظ لینک های طبیعی از صفحات مرتبط با کیفیت را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

انجام تکالیف خود را انجام دهید و بدانید چه نوع محتوایی که مشتریان بالقوه خود را دنبال می کنند. یک سایت عالی ایجاد کنید، افراد مورد نیاز را ایجاد کنید و آنها را به اشتراک بگذارید. این کار را انجام دهید و شروع به افزایش ترافیک وب سایت خود خواهید کرد.
19  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / تبلیغات اینترنتی در طراحی سایت : 08 دي 1396,ساعت 22:38:26
در سال های اخیر، تبلیغات به عنوان یک منبع درآمد عمده برای بسیاری از وب سایت ها در طراحی سایت تبدیل شده است تبلیغات آنلاین اغلب با عدم تایید بازدیدکنندگان مواجه شد و تبلیغ کنندگان در مورد ارزش یا اثربخشی خود مطمئن نبودند. امروزه اکثر بازدیدکنندگان انتظار دارند تبلیغات در وب سایت های تجاری و تبلیغ کنندگان، توانایی های مختلف فرصت های تبلیغاتی آنلاین را شناسایی کرده باشند. آگهی ها مدت هاست بخشی از نشریات چاپی مانند مجلات و روزنامه ها هستند و در حال حاضر در مجلات و نشریات آنلاین نقش اساسی دارند.

تبلیغات مربوط به صاحبان
طراحی سایت وبسایت ها و کسانی است که محصولات یا خدمات را تحت فشار قرار می دهند، اما تاثیر آن بر طراحان وب نیزوجود دارد، زیرا آنها باید بتوانند وب سایت هایی را ایجاد کنند که بتوانند درآمد تبلیغاتی را تولید کنند و همچنان نیازهای بازدیدکنندگان را تامین کنند.

در حالی که تبلیغات به ندرت نگرانی اصلی طراحان وب به طور کلی است، اما حسابداری آنها به طرح بسیار بی دست و پا منجر می شود که می تواند از جریان وب سایت منحرف شود یا تبلیغات را در یک نقطه ای قرار دهد که از نظر بازدیدکنندگان به اندازه کافی جلب توجه نکند . برای به حداکثر رساندن درآمد آگهی برای مشتری، با حداقل دخالت در ظاهر و قابلیت استفاده وب سایت، طراح باید در طول فرآیند طراحی، نیازهای تبلیغاتی را در نظر بگیرد.
البته، همه وب سایت ها فضای تبلیغاتی را به فروش نمی رسانند، اما تعداد بیشتری از آنها به فروش می رسند. همانطور که محبوبیت وبلاگ ها همچنان افزایش می یابد و طراحان درخواست های بیشتری را برای تم های سفارشی وبلاگ دریافت می کنند، این موضوع رایج تر می شود.

چرا تبلیغ کنندگان برای تبلیغ هزینه پرداخت می کنند؟
بدیهی است، تبلیغ کنندگان تبلیغات را جذب می کنند و خط پایین خود را بهبود می بخشند.  طراحی سایت اهداف از یک کمپین به بعد متفاوت هستند. بعضی از آنها ممکن است عمدتا در مورد تشخیص نام تجاری و قرار گرفتن در معرض عمومی باشد، در حالی که دیگران تنها با فروش محصولات مواجه هستند. آگهی های آنلاین ممکن است به دنبال بازدیدکنندگان کلیک از طریق تبلیغات خود باشند، اما در نهایت همه تبلیغ کنندگان به دنبال یک فعالیت تقویت شده در نتیجه تبلیغات خود هستند.

طراحان وب می توانند با قرار دادن تبلیغات در این مسئله تاثیرگذار باشند. البته، طراحان نمی توانند به طور کامل برای محصولات تبلیغ کننده تبلیغاتی را به فروش برسانند، اما قرار دادن آگهی برای کلید های تبلیغاتی از اهمیت زیادی برخوردار است و تأثیر قابل توجهی بر موفقیت یک کمپین تبلیغاتی دارد.
تبلیغات برای وب سایت هایی با حجم زیادی از ترافیک بسیار سودآور است. اگرچه راه های دیگری برای کسب درآمد از یک وب سایت وجود دارد، تبلیغات یکی از روش های چندانی هستند که مالک وب سایت می تواند به سرعت بدون استفاده از کار اضافی، مانند توسعه محصولات و یا ارائه خدمات، بدون استفاده از کار اضافی سرمایه گذاری کند.

در بیشتر موارد، درآمد آگهی برای موفقیت کسب و کار بسیار مهم است. به همین دلیل، باید در طول فرآیند طراحی یک اولویت باشد. برای یک کسب و کار مبتنی بر سرویس که از یک وب سایت برای فروش خدمات خود به بازدیدکنندگان استفاده می کند، کار طراح شامل ایجاد یک وب سایت است که به طور موثر این خدمات را برای بازدیدکنندگان ترویج می کند.
20  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / ۱۰ راه کلیدی برای افزایش سئو داخلی در طراحی سایت : 06 دي 1396,ساعت 22:00:47
قبل از اینکه شروع کنم و توضیح بدهیم که این ۱۰ نکته برای افزایش سئو چیست به این نکات توجه کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از سایت خودتان بگیرید.

10 راه کلیدی برای افزایش سئو داخلی در طراحی سایت
تجربه کاربری را افزایش دهید:
برای انجام این کار شما باید طراحی سایت قوی با ux بالایی داشته باشید یا داشتن یک سایت به صورت ریسپانسیو و حس خوب کاربر از استفاده از سایت میتوانید کاربران خودتان را بیشتر از قبل در سایت نگه دارید که این خب یکی از اصولی ترین کارها برای سئو قابل قبول است.

با بررسی دقیق سایت خودتان ببینید هر فردی چه مقدار در سایت باقی می ماند
شا باید روی سایتتان بررسی دقیق انجام دهید و بدانید که هر کاربری که از گوگل وارد سایت شما میشود چقدر در سایت می ماند و کدام یکی از صفحات را بازدید میکند. اینجوری مشکلات و نواقص نوشتار و یا ساختار سایتتان را متوجه میشوید

محتوای خوبی را تهیه کنید
فراموش نکنید مهمترین مساله در سئو داشتن محتوای خوب با تعداد کاراکترهای قابل قبول و نوع نوشتار کاربر پسند است. نوشتن یک مقاله با ساختار مناسب خودش یک فن است که هرکسی توانایی انجام آن را ندارد پس حتما روی نوشتار و محتوای سایتتان کار کنید

حالا بعد از این نکات اصولی و مهم در سئو میرویم ببینیم اصول سئو داخلی چیست؟

عنوان مطالب
عنوان یک مطلب از اصولی ترین چیزها در سئو داخلی است. یک دلیل واضح و مهم هم دارد عنوان اولین چیزی است که در سرچ گوگل مورد بررسی قرار میگیرد پس اگر عنوان شما دارای کلمات کلیدی مناسب و کلمات جذاب باشد باعث افزایش سرچ و بازدید سایت شما میشود که در نتیجه محبوبیت سایت شما را روز به روز افزایش میدهد.

پس کلمه کلیدی اصلی شما حتما باید در عنوان مطالب  طراحی سایت و همچنین در ابتدای عنوان داخل مطالبتان که همان تگ h2 سایتتان است موجود باشد. یک چیزی را فراموش نکنید تکرار بیش از حد کلمه کلیدی در عنوان برعکس عمل میکند و شما را زمین میزند

ساختار آدرس سایت
از اینکه آدرس شما به درستی نمایش داده میشود مطمئن شوید و در نظر بگیرید که کلمه کلیدی شما در آدرس سایتتان موجود است و تا حد امکان از گذاشتن ویرگول و کاما و یا حتی حروف اضافه خود داری کنید

تگ های عنوان مطالب
برای اینکه متن را تقسیم بندی کنید و تیتر هر بخش را تعیین کنید باید از تگ ها استفاده کنید

تگ h1 را برای عنوان صفحه استفاده کنید و فراموش نکنید هیچ وقت بیشتر از یک h1 نداشته باشید و موارد مهم دیگر را با تگ h2 و h3 تعیین کنید. ولی این را هم فراموش نکنید که از تگ های h2 و h3 هم بیش از حد استفاده نکنید.

تراکم کلمه کلیدی های سایت
قبلا بحث تکرار کلمه کلیدی در سایت خیلی داغ بودو حتی خیلی از مواقع افراد به اشتباه  طراحی وب سایت برای اینکه سریع بالا بیایند یک کلمه کلیدی را بیش از حد در مطالب خودشان تکرار میکردند که باعث پایین آمدن و افت رتبه آن ها میشد ولی امروزه کمتر به آن توجه میشود ولی باید هوشمندانه آن را در مطالب خودتان تکرار کنید که از لحاظ رتبه دچار مشکل نشوید

برچسب گذاری متا توضیحات
باید یک توضیح منحصر به فرد مختصر و مفید برای هرکدام ازمطالبتان داشته باشید. در توضیحات مطالب هم سعی کنید حتما کلیمه کلیدی اصلی در نوشته های توضیحاتتان باشد. باید توضیحات سایت را به گونه ای بنویسید که هنگام پیدا شدن سایتان در نتایج گوگل افراد به شما اعتماد کنند و وارد سایت شوند


صفحه: [1] 2