پنل اس ام اس
صفحه: [1]   پایین
  چاپ صفحه  
نويسنده موضوع: بازار کار  (دفعات بازدید: 2619 بار)
mansooreh13
کاربر جدید
*

تشكرها : 0
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 22

ديدن مشخصات
« : 09 فروردين 1390,ساعت 10:04:34 »

من یک سال است که لیسانس مهندسی نرم افزار را گرفته ام ولی واقعا احساس می کنم که هیچ چیزی بلد نیستم و آمادگی ورود به بازار کار را ندارم . در دانشگاه درسم خوب بود و معدلم هم خوب است ولی از نظر عملی فکر می کنم خیلی ضعیفم البته در دوران تحصیلم برنامه نویسیم خیلی خوب بود. لطفا راهنمایی ام کنید که چگونه می توانم دانش عملیم را در مورد کامپیوتر افزایش دهم و همینطور برای ورود به بازار کار چه زبانهایی را یاد بگیرم بهتر است؟ برای یادگرفتنشان کلاس بروم یا از طریق کتاب و اینترنت هم می شود یاد گرفت؟
خارج شده است
كیانی
مديريت سايت

تشكرها : 172
آفلاین آفلاین

جنسيت : پسر
تعداد ارسال: 1341

اليس الله بكاف عبده ؟!

ديدن مشخصات WWW
« پاسخ #1 : 09 فروردين 1390,ساعت 10:32:13 »

سلام
ابتدا توصیه می کنم این تاپیک را به دقت مطالعه کنید :

*_ آینده کاری رشته نرم افزار

مهندس عزیز همانطور که مطلع هستید متاسفانه به دلیل دوری آموزش عالی ما از صنعت معمولاً دروس دانشگاهی در بازار کار یا هیچ کاربردی ندارند یا اگر کاردبرد کوچکی دارند دروس ارائه شده در سطح بازار یا شکلی که بتوان از آن کسب درآمد کرد نیست!
برای رفع این مشل دانشگاهها دروسی مانند کاراموزی و پروژه را ارئه می دهند که با راحت طلبی دانشجویان و سهل انگاری بیش از حد اساتید ( که بعضاً فقط از دانشجو یک cd  تحقیق میخواهند که به راحتی از یک کافی نت نیز قابل تهیه است و حتی این موضوع نیز توسط دانشجو انجام نمی پذیرد!!!) این دروس که باید دریچه ورود دانش آموخته به بازار کار گردد مانند دیگر دروس سمبل کاری شده و دانشجو نیز خوشحال از اینکه بی دردسر و زحمت توانسته است 6 واحد را با نمره خوب به پایان برساند.
اگر دانشجویی معدل بالایی در زمان تحصیل داشته است الزماً دلیل بر سطح علمی بسیار بالای وی نیست! در زمان تحصیل خودمان نیز دانشجویانی با معدل بسیار بالا وجود داشتند که فقط به محفوظات می پرداختند و حتی ستاپ ویندوز را نیز به چشم ندیده بودند و در مقابل دانشجویانی را نیز داشتیم که در کارنامه شان مشروطی و ردی به چشم میخورد ولی به تمام دروس عملی مورد نیاز بازار کاملاً مسلط بودند ! در اینجا نیز مجدد بحث عدم تطابق دروس دانشگاهی با بازار کار مطرح می شود.
ولی اگر شخصی در دوران تحصیل از نظر عملی در سطح مناسبی بوده است قطعاً اگر بخواهد فعالیت عملی را آغاز نماید از سرعت مناسب و قابل قبول تری برخوردار خواهد بود  .
همیشه و در هر زمینه ایی حضور یک ساعته در کلاس حضوری از دهها ساعت کلاس غیر حضوری مفید تر خواهد بود ، ولی شما در کنار دوره های عملی از مطالعه آزاد نیز غافل نمانید . حضور در همین انجمن آیاپیر و حتی مطالعه تاپیک های ظاهراً ساده و برداشت نکات عملی از آنها در ارتقاء دانش عملی شما تاثیر بسزای خواهد داشت و ما و دیگر دوستان  تمام توان خود را در این زمینه بکار گرفته ایم تا بتوانیم گامی هرچند کوچک برای جوانان این مرز وبو برداریم.
و در آخر کلام اگر بتوانید زبان هایی مانند  خانواده C  و .NET را یادبگیرید در واقع آینده شغلی خود را در بازار کار فعلی تضمین کرده اید.

پیروز وسربلند باشید.
یا علی (ع)

خارج شده است

" فقال رب انی لما انزلت الی من خیر فقیر (قصص 24) * اللهم عجل لوليك الفرج"

جستجو | قوانين انجمن | عضویت در تیم آیاپیر | دانشنامه تخصصی کامپیوتر | آپلودسنتر | مترجم آنلاین | سامانه پیامک ملی
انجمن تخصصی استادان و دانشجویان کامپیوتر ایران

هاست پرسرعت
 خارج شده است
صفحه: [1]   بالا
  چاپ صفحه  

پرش به :