پنل اس ام اس
صفحه: [1]   پایین
  چاپ صفحه  
نويسنده موضوع: فهرست مهم‌ترين ويروس‌ها و كدهاي مخرب رايانه‌يي در هفته‌ي گذشته  (دفعات بازدید: 1663 بار)
macintosh
کاربر فعال
***

تشكرها : 13
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 127


گفتار نیک پندار نیک کردار نیک


ديدن مشخصات
« : 14 مرداد 1390,ساعت 21:28:34 »

در جديدترين گزارش منتشر شده از سوي شركت نرم افزاري پاندا، اسامي و ويژگي مهم ترين ويروس هاي رايانه يي در هفته ي گذشته منتشر شد.

در اين گزارش، از تروژان Artesimda، كرم رايانه يي خطرناك Rinbot.Q و نيز حملات تركيبي گونه هايي از كدهاي مخرب Spamta به عنوان مهم ترين تهديدها عليه كاربران خانگي و شبكه هاي رايانه يي نام برده شده است.

حملات تركيبي Spamta توسط كرم رايانه يي Spamta. WF و تروژان SpamtaLoad.DW به نحو خاصي انجام مي شوند؛ تروژان فوق پس از نفوذ در رايانه هاي مورد حمله، Spamta.WF را در آن ها دانلود مي كند.

اين كرم نيز به نوبه خود تمام آدرس هاي الكترونيكي موجود در سيستم هاي آلوده را يافته و نامه هاي حاوي تروژان SpamtaLoad.DW را به آن ها ارسال مي كند و در نتيجه اين چرخه با انتشار فوق العاده سريعي ادامه مي يابد.

موضوع نامه هاي حاوي تروژان فوق كاملا متنوع است و اغلب مربوط به روابط دوستانه و صميمانه يا اعلان خطا است و فايل ضميمه ي اين نامه ها نيز با عناويني چون «body» ،«doc» ،«data» داراي پسوندهاي msg. و يا txt. هستند كه با دانلود شدن SpamtaLoad.DW يك فايل اجرايي كه شبيه به فايل هاي متني طراحي شده است در رايانه آلوده كپي مي شود و با اجراي اين فايل تروژان فوق نيز فعال شده و شروع به تخريب سيستم مي كند.

بر اساس اين گزارش Rinbot.Q يك كرم رايانه يي است كه از فن آوري هاي rootkit استفاده كرده و از دو حفره ي امنيتي مهم در سيستم عامل ويندوز براي انتشار استفاده مي كند. نقص هاي امنيتي مربوط به سرويس هاي DNS و عملكرد .LSASS اين كد مخرب قادر است بدافزارهاي خاص ديگري را نيز در رايانه هاي مورد حمله ي خود دانلود كرده و در برنامه هاي مديريتي اختلال جدي ايجاد كند.

اما يكي از تهديدهاي رايانه يي خطرناك در هفته ي گذشته، تروژان Artesimda بود كه يك حساب كاربري ديگر با استفاده از نام و رمز عبور كاربر اصلي (Administrator) در سيستم مورد نفوذ خود ايجاد كرده و كليه ي اطلاعات موجود در آن را سرقت مي كند.

علاوه بر اين، Artesimda قادر است شرايط مناسبي را براي خرابكاري اينترنتي و هكرها در به دست گرفتن كنترل كامل رايانه ها و شبكه هاي آلوده ايجاد كند، اين كار به راحتي توسط در اختيار داشتن آدرس IP و رمز شخصي كاربر اصلي رايانه قابل انجام است.

سرقت كليه ي اطلاعات وارد شده توسط كاربر در صفحات وب مانند اطلاعات محرمانه ي مالي اعتباري و انواع رمزهاي عبور، ارسال آن ها به طراح و منتشر كننده ي خود، ايجاد تغييراتي در رجيستري ويندوز به منظور غير فعال كردن فايروال ويندوز XP و اطمينان از اجراي مجدد با هر بار راه اندازي سيستم عامل نيز از عملكردهاي تخريبي اين تروژان محسوب مي شود.
خارج شده است

همراهی خدا با ما مثل نفس
                                       آرام
                                            بی صدا
                                                       همیشگی
است.
                        **************
لطفاً در استفاده از دکمه تشکر صرفه جویی نشود!!
انجمن تخصصی استادان و دانشجویان کامپیوتر ایران
   

پنل اس ام اس
 خارج شده است
صفحه: [1]   بالا
  چاپ صفحه  
 
پرش به :