هاست پرسرعت
صفحه: [1]   پایین
  چاپ صفحه  
نويسنده موضوع: نیمی از 100 وبلاگ برتر دنیا از WordPress استفاده می‌کنند  (دفعات بازدید: 1860 بار)
itnews
کاربر جدید
*

تشكرها : 6
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 13


ديدن مشخصات
« : 23 ارديبهشت 1391,ساعت 09:55:24 »

بر اساس نتایج تحقیقات شرکت مطالعاتی پینگدام ، 48% از صد وبلاگ برتر دنیا از WordPress استفاده می‌کنند. این در حالی است که درسال 2009 ، نتایج تحقیقات این شرکت حاکی از استفاده 32% وبلاگ‌های برتر از WordPress بوده است.
Matt Mullenweg  مدیر WordPress به دنبال آن است که این نرخ رشد استفاده‌ی برترین وبلاگ‌ها از WordPress  را ، هرچه بیشتر افزایش دهد. او می‌گوید : "در سال‌های گذشته، ما تمرکز خود را بر افزایش توانایی WordPress در قابلیت انطباق با نیازهای کاربران و افزایش کیفیت کاربری آن، قرار داده‌ایم؛ و نتیجه ای که در رابطه با رشد استفاده وب سایت‌های کوچک و بزرگ از WordPress نصیب ما شده است، کاملاً قابل پیش بینی بود. من منتظر افزایش استفاده کاربران از WordPress در سال آینده هستم."

نتایج تحقیقات ، نشان از تغییرات حاکمیت در بازار وب دارد. بر اساس گزارشات Pingdom در 3 سال گذشته، شرکت‌ها، مایل به در اختیار گذاشتن اطلاعات محرمانه خود، در رابطه با نحوه‌ی طراحی سایت‌ها و امکانات استفاده شده در آن، نبوده‌اند و مقاومت زیادی از خود نشان داده‌اند. استفاده از تکنولوژی و نوآوری‌ها، به سمت رمزآلودی می‌رود و وب، تجربیات جدیدی از رقابت‌های قدرت‌های کوچک و بزرگ را شاهد است. نتایج دیگری که در تحقیق Pingdom آمده است در زیر آورده شده است :

    وب سایت‌های میزبان WordPress از 5 به 9 افزایش یافته‌اند، در حالی که راهکارهای خود میزبان نیز از 27 به 39 ارتقاء پیدا کرده‌اند.
    TypePad  کاهش چشمگیر از 16 به 2 دارد.
    Movable Type ، پنج سایت را از دست داد.
    Drupal، دو وب سایت را اضافه کرده است.
    Tumblr و CrowdFusion هر کدام با یک وب سایت سهم 1 درصدی از 100 وبلاگ برتر دنیا را به خود اختصاص داده‌اند.
    Blogger از گوگل نیز با کاهش یک سایت به رقم دو رسیده است .

موارد ذکر شده در بالا نسبت سهم گردانندگان بزرگ بازار را از صد وبلاگ برتر دنیا نشان می‌دهد.

تحقیقات انجام شده در مارس 2012 ، بر روی صد وبلاگ برتری که بر اساس آمار Technorati به دست آمده بود، انجام شده است. در صورت تمایل به دانستن اطلاعات دقیق‌تر از شرح وضعیت صد وبلاگ برتر و جزئیات استفاده CMS در آن و امکان مقایسه نتایج آمار سال 2009 و 2012 به Pingdom مراجعه کنید.

منبع : پرتال پارس
خارج شده است
انجمن تخصصی استادان و دانشجویان کامپیوتر ایران
   

هاست پرسرعت
 خارج شده است
صفحه: [1]   بالا
  چاپ صفحه  
 
پرش به :