پنل اس ام اس
صفحه: [1]   پایین
  چاپ صفحه  
نويسنده موضوع: آیا با وب پورتال سازمانی آشنایی دارید؟!  (دفعات بازدید: 1770 بار)
itnews
کاربر جدید
*

تشكرها : 6
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 13


ديدن مشخصات
« : 06 خرداد 1391,ساعت 12:35:35 »

وب پورتال های سازمانی (B2E)
EIP یا Enterprise Information Portals
این وب پورتال که برای استفاده کارمندان در شرکت های مختلف از قبیل شرکت های تجاری، اداری و طراح سایت اصفهان یا شهرهای متفاوت و به منظور بهبود روند دسترسی افراد به اطلاعات، به اشتراک گذاشتن اطلاعات مختلف و کار بر روی اطلاعات طراحی می گردد. با استفاده از EIP می توان پروسه ها و کنترل روند اجرای فرایند های سازمان، مخزن اطلاعات (Warehouse Data) ، برنامه های کاربردی در سطح سازمان را یکپارچه کرد.
EIPامکان دسترسی کارمندان به انواع دیگر وب پورتال نظیرE- business Portal و وب پورتال های شخصی را فراهم می آورد. به صورت خلاصه می توان گفت که EIP، برنامه ای است که شرکت ها را قادر می سازد تا به کاربران اجازه دهند تا به اطلاعات درون سازمانی آنها دسترسی داشته باشند، آنها را شخصی کنند و در انتها بر حسب اطلاعات موجود تصمیم درستی بگیرند. انواع این نوع وب پورتال عبارتند از :
Business intelligence portal
Business intelligence portal شامل برنامه هایی است که برای جمع آوری، ذخیره سازی، تحلیل و دسترسی به اطلاعات به کار می روند، و به کاربران این اطلاعات اجازه می دهد که بر حسب این اطلاعات، بهترین تصمیم گیری را انجام دهند. همچنین این نوع وب پورتال، از انواع وب پورتال های سازمانی است که به کاربران امکان می دهد تا به وب پورتال دسترسی داشته و گزارش هایی را به بانک اطلاعاتی سازمان وارد نمایند. این اطلاعات – که کاملاً به روز هستند – در تصمیم گیری های استفاده کنندگان تأثیر زیادی دارند. IBMو Oracle از ارائه دهندگان این وب پورتال هستند.
Business area (Intranet) portals
وب پورتال هایی که تنها عملکردهای خاص درون سازمانی را شامل می شوند. Authoria و People Soft در زمینه مدیریت منابع انسانی، Portal SAP و Oracle در زمینه Siebel , ERP در زمینه بازاریابی و فروش از ارائه دهندگان این نوع وب پورتال هستند. این نوع وب پورتال به کارمندان کمک می کند که به اطلاعات ذخیره شده در سازمان ، دسترسی داشته باشند و از آن برای هدف تعیین شده استفاده کنند.
خارج شده است
انجمن تخصصی استادان و دانشجویان کامپیوتر ایران
   

هاست پرسرعت
 خارج شده است
صفحه: [1]   بالا
  چاپ صفحه  
 
پرش به :