هاست پرسرعت
صفحه: [1]   پایین
  چاپ صفحه  
نويسنده موضوع: چطوری آمازون، آمازون شد؟!  (دفعات بازدید: 1978 بار)
itnews
کاربر جدید
*

تشكرها : 6
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 13

ديدن مشخصات
« : 17 خرداد 1391,ساعت 14:33:51 »

علی رغم تماس هایش در بازار پول نیویورک، بیزاس ناچار برای پایه گذاری محل اولیه ی تجارت خود، به دره ی سیلیکون (silicon Valley) روی آورد با این وجود این که در غرب از سرمایه گذاری در زمینه تکنولوژی به اندازه ی دیگر نقاط استقبال نمی شد ، طبق مطالعاتی که کوپرز و لیبراند انجام داده اند، میزان سرمایه گذاری در اینترنت در نواحی غربی، سه برابر این میزان در همتایان شرقی آنها است.
 جان دوور از کلاینر پرکینز، در مذاکرات برنده ی سرمایه گذاری در آمازون شد؛ اما اطلاعات مربوط به بحث های اولیه آنها، از گفته های آن وینبلاد در کتابی مرسوم به « تاریخچه ی مختصر اینترنت» به دست آمده است. در این کتاب، وینبلاد به خاطر می آورد که بیزاس گفته بود : « من چیزی در مورد صنعت کتاب نمی دانم، هیچ چیز. می خواهم پیشاپیش گفته باشم. اما اجازه بدهید این را هم بگویم : من می توانم کتاب ها را اینجا بکشانم و آنها را به مشتری بدهم . دیگر از قطع و شیرازه ی کتاب با من حرف نزنید. »  او به وینبلاد گفته بود که با فروش کتاب در اینترنت ، اقتصاد صنعت کتاب را به طور کلی دستخوش تغییر خواهد کرد.وینبلاد معتقد است که بیزاس این کار را به خوبی انجام داده است.
اَجّی مَجّی لاتَرَجّی : Amazon.com
درماه ژوئن سال 1995 ، شرکت کتاب فروشی Amazon.com به یک واقعیت در وب تبدیل شد. بیزاس ، نام Cadabra را دوست داشت؛ اما دوستانش به او تذکر دادند که این نام با « Cadaver » شباهت دارد. به این ترتیب، نام آمازون برای شرکت برگزیده شد. با اطلاع از اهمیت نام گذاری در وب، بیزاس نام بزرگ ترین رودخانه ی جهان را برای طراحی سایت خود نهاد، و به خبرنگاران گفته بود که به همین ترتیب آمازون نیز به بزرگ ترین کتاب فروشی دنیا تبدیل خواهد شد. به هر حال، علی رغم نام پر طرفدار سایت، در هفته های اول، بیزاس کارهای سنگینی را انجام داد.  بسته ها را شخصاً بار بلیز خود می کرد و آنها را به اداره ی پست تحویل می داد.
بیزاس به یکی از سرمایه گذاران گفت : « من اقتصاد صنعت کتاب را به طور کلی تغییر خواهم داد .»
خارج شده است
انجمن تخصصی استادان و دانشجویان کامپیوتر ایران

هاست پرسرعت
 خارج شده است
صفحه: [1]   بالا
  چاپ صفحه  

پرش به :