پنل اس ام اس
صفحه: [1]   پایین
  چاپ صفحه  
نويسنده موضوع: انتخاب رشته ارشد  (دفعات بازدید: 14427 بار)
asan
کاربر جدید
*

تشكرها : 0
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 34

ديدن مشخصات
« : 19 خرداد 1391,ساعت 11:03:21 »

سلام
اول بگم که از همه دوستان راهنمایی میخوام
لطفا راهنمایی کنید
من کارشناسی نرم افزار هستم
تصمیم دارم برای ارشد بخونم اما نمیدونم همین نرم افزار رو ادامه بدم یا ...
رشته هایی دیگه هم مثل
حسابداری
مدیریت دولتی
مدیریت اجرایی
مهندسی صنایع
هم مد نظر دارم اما اطلاعات زیادی نسبت به درسها و آیندشو ن ندارم
ضمن اینکه
چون رشته کامپیوتر یک رشته پویاست یک کم نگرانم که این رشته ها اون جذابیت رو نداشته باشن
ضمن اینکه فعلا شاغل هستم
فرصت خوندن رو پیدا میکنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
خارج شده است
كیانی
مديريت سايت

تشكرها : 172
آفلاین آفلاین

جنسيت : پسر
تعداد ارسال: 1341

اليس الله بكاف عبده ؟!

ديدن مشخصات WWW
« پاسخ #1 : 20 خرداد 1391,ساعت 08:57:18 »

سلام
تغییر رشته نه تنها از کامپیوتر به یک رشته دیگر بلکه همیشه واز هر رشته‌ای به رشته دیگر همواره مشکل و  به شرایط شخص مرتبط است.
ادامه تحصیل در رشته خودتان به مراتب به راحتی و آسایش بیشتر نسبت به یک رشته دوم در مقطع ارشد قابل پیگیری است . چون شما هیچ سررشته‌ای از این گرایشها و رشته‌هایی که فرمودید نداردید و حتی اگر هم در آخر تغییر رشته دهید باید تلاش خود را چندین برابر کنید تا بتوانید به سطح مطلوب رشته جدید برسید ، چون شما شروع به یادگیری مفاهیمی می‌کنید که دیگران آنها را آموخته و در حال ارتقاء دانسته‌های خود هستند.

اگر شاغل هستید (رسمی و دولتی) و دغدغه اشتغال ندارید بهترین انتخاب همین کامپیوتر می‌تواند باشد چون شما در حداقل حالت ، کارشناس آن هستید .

اما آیا از مدیریت اطلاعی دارید؟ چقدر با صنعت کار کرده‌اید ؟ از حسابو کتاب مالی چیزی می‌دانید؟...
ولی اگر من در یک سازمان تحصیلات نتواند متضمن پیشرفتم باشد ولی داشتن مدرک مدیریت به این رویه کمک کند شخصاً مدیریت دولتی را انتخاب می‌کنم.

اول ببینید آیا می‌توانید در همین رشته ادامه دهید یا خیر یا تغییر گرایش دهید ولی در همین رشته.

اگر جواب خیر بود : بهتر است ابتدا ظرفیت پذیرش رشته‌های مدنظر ، محل ، نوع جنسیت و تمام شرایط ممکن را بررسی کنید ، اگر توانستید خود را قانع کنید که میتوانید در کنکور با این سطح موفق باشید آنگاه اقدام کنید.
در هر صورت بی گدار به آب نزنید....

یا علی مدد...
خارج شده است

" فقال رب انی لما انزلت الی من خیر فقیر (قصص 24) * اللهم عجل لوليك الفرج"

جستجو | قوانين انجمن | عضویت در تیم آیاپیر | دانشنامه تخصصی کامپیوتر | آپلودسنتر | مترجم آنلاین | سامانه پیامک ملی
انجمن تخصصی استادان و دانشجویان کامپیوتر ایران

پنل اس ام اس
 خارج شده است
صفحه: [1]   بالا
  چاپ صفحه  

پرش به :