پنل اس ام اس
صفحه: [1]   پایین
  چاپ صفحه  
نويسنده موضوع: چه سیستم عاملی؟  (دفعات بازدید: 4568 بار)
msdn
کاربر جدید
*

تشكرها : 4
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 48

ديدن مشخصات
« : 28 تير 1391,ساعت 11:22:40 »

عرض سلام خدمت همگی.
من یه مدته کلاس شبکه میرم توی کلاس استاد ما گفتن بدترین سیستم عامل ها سیستم عامل های مایکروسافت هیتند از نظر امنیت ؛ من خودمم دوست دارم سیستم عامل لپ تاپمو عوض کنمو بکنم MAC حالا به نظر شما چقدر این کار درسته و اصلا چه سیستم عاملی بهتره لطفا نقاط ضغف و قوت هرکدومو که میگید هم ذکر کنید.

با تشکر.
خارج شده است
مجتبی چنانی
Aiapir Team
*

تشكرها : 29
آفلاین آفلاین

جنسيت : پسر
تعداد ارسال: 112

برنامه نویس!

ديدن مشخصات
« پاسخ #1 : 28 تير 1391,ساعت 15:50:31 »

با سلام
دوست عزیز در این باره حرفهای زیادی برای گفتن هست و البته از یک شخص حرفه ای این بعید است. چون اکنون تقریبا تمامی سیستم عامل ها از امکانات مشابهی در تامین امنیت استفاده می کنند.
خارج شده است

Life runs on code.... keep writing or die...

كاربران گرامی : لطفاً قبل از هرگونه فعاليت ابتدا قوانين انجمن را مطالعه  و قبل از ارسال جديد در انجمن جستجو نماييد.
حسین جهانبخش
Aiapir Team
*

تشكرها : 47
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 122

دانشجوی فوق لیسانس علوم کامپیوتر

ديدن مشخصات WWW
« پاسخ #2 : 28 تير 1391,ساعت 23:35:38 »

من هم با آقای چنانی موافقم و به طور کلی مهاجرت از یک سیستم عامل (خصوصا ویندوز با این فراگیری زیاد) به سیستم عامل  دیگر بیش از احساس نیاز به امنیت و ... بیشتر به عشق و علاقه به آن سیستم عامل جدیدی که می خواهید انتخاب کنید مربوط می شود و بحث امنیت در سیستمهای عامل بیشتر به سیستم های سرور (همون طور که خودتون گفتین توی کلاس شبکه این بحث مطرح شده) و بزرگ مربوط میشه نه به سیستمهای خانگی و کوچک.

من خودم چندان توصیه نمی کنم.
خارج شده است

انجمن تخصصی استادان و دانشجویان کامپیوتر ایران
« پاسخ #2 : 28 تير 1391,ساعت 23:35:38 »

پنل اس ام اس
 خارج شده است
كیانی
مديريت سايت

تشكرها : 172
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 1341

اليس الله بكاف عبده ؟!

ديدن مشخصات WWW
« پاسخ #3 : 31 تير 1391,ساعت 19:06:56 »

سلام
انتخاب سیستم عامل بستگی به نوع کار شخص و سطح تبحر و نیاز وی دارد.
به عنوان مثال کاربران و متخصصین امنیت شبکه از لینوکس استفاده میکنند ، کاربران سطح بالای گرافیک از مکینتاش و جدیداً در سرورهای اینترنتی از میکروتیک استفاده می‌کنند(که خود برگفته از هسته لینوکس است ).

و هر سیستم عامل الزاماً روی هر سخت افزار جواب نمیدهد. ممکن است شما روی لپ تاپ خود بتوانید مک نصب کنید اما این الزاما به معنی براورده شدن نیازهای شما از این سیستم عامل نیست چون سخت افزاری که این سیستم عامل برای آن طراحی شده است متفاوت با قطعات لپ تاپ شماست.
شاید بهترین سیستم عامل برای کار با شبکه با توجه به اینکه بیشتر ما ویندوز عادت کرده ایم همین ویندوز مایکروسافت باشد که هم از شبکه یه خوبی پشتیبانی می‌کند و هم کاربر پسند  (User-friendly) می‌باشد.

اما اگر اصرار به تغییر در سیستم عامل خود دارید بهتر است چندان عجله نکنید و در کنار ویندوز بر روی لپ تاپ خود یکی از توزیع‌های لینوکس را انتخاب کنید (لینوکس هم قدرت بالایی در شبکه ، امنیت و ... دارد).

انشا الله تجربیات و مقالات شما را از تغییر و انتخاب سیستم عامل جدید و مهارتهای شبکه در انجمن و دانشنامه شاهد باشیم.

یا علی مدد...

خارج شده است

" فقال رب انی لما انزلت الی من خیر فقیر (قصص 24) * اللهم عجل لوليك الفرج"

جستجو | قوانين انجمن | عضویت در تیم آیاپیر | دانشنامه تخصصی کامپیوتر | خرید کنتاکتور | سامانه پیامک ملی
انجمن تخصصی استادان و دانشجویان کامپیوتر ایران

پنل اس ام اس
 خارج شده است
صفحه: [1]   بالا
  چاپ صفحه  

پرش به :