هاست پرسرعت
صفحه: [1]   پایین
  چاپ صفحه  
نويسنده موضوع: مهم ترین فاکتورها برای انتخاب یک هاست  (دفعات بازدید: 864 بار)
ali_ghomi
کاربر جدید
*

تشكرها : 0
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 4


ديدن مشخصات WWW
« : 17 آذر 1395,ساعت 12:46:10 »

قبل از اینکه بتوانید یک طراحی سایت را راه اندازی کنید، نیاز به میزبان وب (هاست) دارید.

با وجود انبوه شرکت های ارائه دهنده هاست شما چطور هاست مناسب خود را انتخاب می کنید؟

حتی طراحان وب سایت و فعالان این عرصه به سختی یک هاست مناسب برای خود پیدا می کنند

در اینجا تعداد انگشت شماری از راه‌هایی را که به شما در انتخاب هاست کمک می کند را بیان می کنیم.قبل از اینکه شما بتوانید بهترین ارائه دهنده هاست را پیدا کنید

نیاز دارید که تصمیم بگیرید در هاست مورد نظرتان  به دنبال چه مواردی هستیددر انتخاب هاست باید به موارد زیر توجه کرد:

- نوع وب سایتی که می سازید

- نیاز به پشتیبانی دارید یا خبر

- برنامه و نرم‌افزار هایی که نیاز دارید

- میزان ترافیک سایتتان که انتظارش را دارید

- تعداد سایتی که در حال ساخت آن هستید

- بودجه شمابا توجه به خواسته‌های اصلی شما، می توانید بهترین پلن هاست خود را پیدا کنید. نه تمام مشتریان خواسته‌های یکسانی دارند و نه هاست ها پکیج های یکسانی .

شما ممکن است در حال حاضر کسب و کار کوچکی داشته باشید ,اگر مقیاس کاری شما به سرعت در حال افزایش است, یک پلن هاست اشتراکی ممکن است برای شما کافی نباشد .ارائه دهندگان میزبانی وب، که شرکت های بزرگ استفاده می کنند در نگاه اول به نظر می رسد  برای شما  خوب باشد , اما اگر شما یک وبلاگ کوچک دارید این تناسب خوبی نیست . به سمت پلنی بروید که مناسب بیزینس شما باشد.به خاطر داشته باشید که شروع با یک پلن هاست کوچک، به معنی پیدا کردن برند جدید ارائه دهنده هاست برای میزبانی وب شما نیست . هاستی که شما انتخاب می کنید باید دارای پلن با سطوح مختلف باشد تا زمانی که نیاز به ارتقا داشتید بتوانید به راحتی پلن خود را ارتقا دهید.

تحقیق در مورد پایداری سرور

شما می خواهید سایت همیشه بالا باشد و مثل ساعت کار کند , همچنین نیاز دارید هاست 24 ساعت 7 روز هفته پایدار باشد

پایداری هاست شما باید 95.5 درصد یا بالاتر باشد اگر این کمتر از 99 درصد بود باید دنبال هاست دیگری باشید همچنین، خواندن نقد کاربران در مورد میزبان هاست در این کار به شما کمک می کندپشتیبان گیری منظم سایتوقتی مشکلات غیر قابل حلی داشته باشید، حتی بهترین ارائه دهنده سرویس هاست نیز نمی تواند به شما کمک کند.

مشکلات زیادی  ممکن است در مورد سایت شما بوجود بیاید. ممکن است هارد دیسک سرور شما با مشکل مواجه شود ممکن است اطلاعات شما ناخواسته حذف شود یا تغییراتی ناخواسته در فایل‌های شما بوجود آید .شما باید هاستی را انتخاب کنید که به طور منظم اقدام به پشتیبان گیری (backup) از اطلاعات می کند، که اگر حادثه‌ای رخ داد بتوان اطلاعات سایت را بازگردانی کنید

موقع بررسی سرویس پشتیبان گیری ارائه دهندگان میزبان وب (hosting) به موارد زیر توجه کنید

- میزبان وب چگونه این را به طور اتومات انجام می دهد , آیا بک آپ کامل می گیرد؟

- آیا شما می توانید به طور دستی از طریق کنترل پنل اقدام به پشتیبان گیری کنید؟

- آیا شما می توانید به طور منظم اقدام به پشتیبان گیری کنید؟

- آیا شما می توانید خودتان اقدام به بازگردانی  اطلاعات پشتیبانگیری شده کنید یا نیاز به تیم پشتیبانی برای انجام آن داریدمیزبانی چند دامنهبهترین قسمت در مورد نام دامنه ارزان‌ قیمت بودن آن است.  این وسوسه کننده است که به سمت ساخت چند وب سایت بروید یا شاید شما بخواهید تمام ترافیک را فقط به یک وب سایت هدایت کنید .حتی اگر شما در ابتدای کار در نظر داشته باشید فقط روی یک وب سایت کار کنید ممکن است در آینده نیاز داشته باشید دامنه دیگری را مورد استفاده قرارس دهید.

شما برای میزبانی چند دامنه نیاز به فضای هاست بیشتری هم دارید. مطمئن شوید ارائه دهنده وب سایت شما از  قابلیت  میزبانی چندگانه دامنه پشتیبانی می کند.

حتی اگر راه اندازی چند دامنه و سایت فوق‌العاده باشد اما اولویت کنونی شما نیست.

در بیشتر مواقع ارائه دهنده گان میزبانی سایت اجازه به کار بردن 25 دامنه را می دهند .نگاهی به هزینه داشته باشیداین سخت و دور از انتظار نیست که شما موقع ثبت نام برای اولین بار در شرکت های میزبان وب با قیمت ارزان روبرو شوید. شما باید به هزینه‌های تمدید قرارداد برای دوره های بعد توجه کنید، مگر اینکه بخواهید به سمت برند های جدید میزبانی وب در هر دو سال یا بیشتر بروید , شما باید مطمئن شوید هزینه تجدید قرارداد برای پلن فعلی و پلن به روز شده مقرون به صرفه باشد.

هزینه تمدید قرارداد همیشه به آسانی پیدا نمی شود زیرا برخی ارائه دهندگان تمایلی به نمایش دادن آن ندارند برای این کار کلمه تمدید یا renew را به کمک گوگل یا کادر جستجوی داخل سایت جستجو کنید.انتخاب قرار داد کوتاه مدتموقع عقد قرارداد با یک سرویس دهنده که به تازگی می خواهید از آن استفاده کنید، باید به این نکته توجه کنید بهترین انتخاب برای شما انتخاب زمان قرار داد کوتاه مدت است .

بیشتر ارائه دهنده ها به شما پیشنهاد قرار داد طولانی مدت با قیمت های ویژه می دهند اما توجه کنید. ممکن است شما در آینده با شرکت میزبان با  مشکلاتی مواجه شوید، به عنوان مثال شما ممکن است در آینده نیاز به امکاناتی داشته باشید که شرکت مذکور قادر به ارائه آن نیست در این صورت اگر شما قرار داد چند ساله ببندید ممکنه است به خاطر هزینه ای که برای قرار داد پرداخت کردید به آسانی قادر به جابجایی به دیگر شرکت ها نباشید.پشتیبانی 7-24  قابل اطمینانمیزبان وبی که انتخاب می کنید باید بخش پشتیبانی قابل اطمینانی داشته باشد. همچنین باید قادر به برقراری تماس به هر نحوی که شما راحت هستید را دارا باشد. اگر با تلفن راحت هستید یا با گفتگوی آنلاین یا هر دو. مطمئن شوید هر موقع از روز یا شب قادر به برقراری تماس با پشتیبان هستید. اگر مشکلی برای سایت شما پیش بیاید مطمئنا نمی خواهید تا ساعت 9 صبح منتظر بایستید.سیاست استرداد وجهحتی اگر شما تحقیقات خود را انجام داده باشید شما هنوز هم  ممکن از  انتخاب میزبان خود خود راضی نباشید. قبل از اینکه خیلی دیر شود سیاست استرداد وجه را پیدا کنید.  بیشتر میزبان ها پیشنهاد یک دوره آزمایشی و یا بازگشت کل مبلغ پرداختی برای یک دوره زمانی خاص می دهند. در مورد لغو قرار داد و سیاست استرداد وجه مطمئن شوید.

ممکن است شرکتی در ابتدا قول استرداد وجه را به شما بدهد اما موقعی که شما درخواست استرداد وجه میکنید به بهانه‌هایی از جمله هزینه لغو قرار داد کل یا بخشی از مبلغ را مسترد نکند.


منبع: طراحی سایت پارسایا
خارج شده است

انجمن تخصصی استادان و دانشجویان کامپیوتر ایران
   

پنل اس ام اس
 خارج شده است
صفحه: [1]   بالا
  چاپ صفحه  
 
پرش به :