هاست پرسرعت
صفحه: [1]   پایین
  چاپ صفحه  
نويسنده موضوع: Torque Game Engine چه چیزی است؟  (دفعات بازدید: 1370 بار)
محمدی
مدیر بازنشسته
*****

تشكرها : 38
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 118ديدن مشخصات WWW
« : 12 دي 1388,ساعت 18:42:24 »

Torque Game Engine یک موتور بازی به سبک کامل AAA می باشد.

این موتور بهترین قابلیتها را برای ساختن بازی های شبکه ای دارد. این موتور بصورت یکپارچه محیطهای بیرونی و درونی را رندر می کند. بهترین تکنولوژی اسکلت بندی شخصیتها را دارد. رابط گرافیکی آن بصورت کلیک کن و بکش یا همان drag and drop می باشد. درون خودش یک world editor و همینطور یک زبان اسکریپتی کاملاً راحت و فوق العاده قدرتمند و قوی را دارد. این موتور تحت زبان C++ نوشته شده است و قدرتی همچون موتورهای تجاری با هزینه ای فوق العاده کم نسبت به موتورهای قدرتمند دیگر دارد.
اگر کمی هزینه بیشتری بپردازید می توانید آن را با کمترین هزینه به سایر پلت فورمها گسترش دهید. پلت فورمهایی همچون سیستم عاملهای Mac و Linux و همچنین اخیراً نسخه Advanced این موتور قابلیت گسترش در دو کنسول جدید بازی های رایانه ای یعنی Xbox360 و WII را دارد.
شرکتهای Dynamix/Sierra/Vivendi´s توسط این موتور بازی هایی همچون Tribes, Starsiege, Tribes 2 را ساختند.
این موتور از تمامی مدلسازهایی که قصد دارند تحت نرم افزارهایی همچون 3d max maya Milkshape Lightwave و Blenderبرای بازی مدل سازی کنند پشتیبانی کامل می کند و با ساختن اکسپورتر ها و ابزارهایی از آنها حمایت می کند.
همچنین می توانید با استفاده از نرم افزارهای رایگان مرحله سازی همچون Quark و Worldcraftمراحل بازی تان را بسازید و در این موتور از آن مراحل استفاده کنید.
TorqueEdit یک تولید کننده عوارض زمین terrain بسیار قدرتمند است. و همینطور ابزاری برای گذاشتن اشیا در مرحله را همراه خود دارد که کار را برای طراحی مرحله بسیار راحت می کند. که تمام این کارها در نمایی گرافیکی انجام می گیرد.
TorqueGUI یک طراح واسطه های گرافیکی بازی است که بسیار راحت می توان با استفاده از آن دکمه ها و پانلهای بازی را با کلیک و کشیدن در صحنه گذاشت.
TorqueScript یک زبان اسکریپتی خیلی آسان همچون C++ است که بازیهای شما می توانند توسط این زبان نوشته شوند و همچنین می توان کدهای هوش مصنوعی و فیزیک تحت C++ هم توسط همین زبان فرا خوانده شود.
من سعی کردم قسمتهای اساسی این موتور را برای شما شرح بدهم.

نویسنده مطلب: محمد غضنفری
موفق باشيد
خارج شده است

انجمن تخصصی استادان و دانشجویان کامپیوتر ایران
   

هاست پرسرعت
 خارج شده است
صفحه: [1]   بالا
  چاپ صفحه  
 
پرش به :