دیدن ارسال ها
صفحه: [1] 2
1  دانشگاه مجازي Virtual Un / متفرقه / چگونه می توان از طریق تبلیغات درamp کسب درآمد کرد؟ : 20 مهر 1396,ساعت 12:05:03
با توجه به افزایش قابل توجه تعداد وبلاگ ها ، کسب درآمد از طریق وبسایت برای ناشران سخت شده است. برای برخی کاربران ، بهبود زمان بارگذاری وبسایت - برای بهبود سئو سایت - انگیزه ای برای استفاده از وبلاگ ها شده است که می تواند به افزایش و بهبود مرورگرهایشان کمک کند.
AMP ممکن است پاسخی برای این مسئله باشد که در قالب پروژه زیر مطرح شود:
هدف از پروژه صفحات پرسرعت در موبایل حصول اطمینان از درآمدزایی موثر صفحات وب موبایل در حین استفاده از یک روش با محوریت کاربر می باشد. با این مضمون هدف ایجاد پشتیبانی از طیف وسیع و جامعی از فرمت های تبلیغاتی ، شبکه تبلیغاتی و تکنولوژی های آن در صفحات پرسرعت موبایل می باشد.

در نتیجه تعدادی از شبکه های پرطرفدار تبلیغاتی در حال حاضر از فاکتورهای گسترش amp-ad (با قابلیت های بیشتر) استفاده می کنند:
· Amazon A9
· AdReactor
· Google AdSense
· AOL AdTech
· Google Doubleclick
· Flite
· Taboola
· Adform
· DotAndAds
· plista
· Smart AdServer
· Yieldmo

اگر درآمدزایی شما با پیچیدگی هایی مواجه می شود ، مدارک و مستنداتی برای به کارگیری آنها در محدوده AMP در دسترس می باشد که به عنوان مثال می توان به استفاده از “AMP Access” اشاره کرد.
آیا AMP دارای قدرت تجزیه و تحلیل است؟
بله در حقیقت این قدرت سیستم AMP بسیار قوی و هوشمند می باشد. به منظور اجتناب از تجزیه و تحلیل چندگانه که منجر به کاهش سرعت سایت می شود و به بهبود سئو سایت کمک بسزایی میکند از فلسفه “اندازه گیری یکباره و گزارش دهی چندباره” استفاده شده است. ۲ راه برای ایجاد امکان تجزیه و تحلیل AMP برای وبسایت شما وجود دارد:
· المان Amp-Pixel: این یک برچسب ساده برای شمارش تعداد بازدید از صفحات تحت عنوان پیکسل با استفاده از دستور GET می باشد.
تعداد زیادی متغیر برای عبور از این مسیر وجود دارد به عنوان مثال: استفاده از دستور های DOCUMENT_REFERRER و عنوان دهی آن.
· فاکتور گسترش Amp-Analytics : این راه کمی پیشرفته تر از amp-pixel می باشد. این تقریبا چیزی است که شما به عنوان کاربری تجزیه و تحلیل وبسایت خود از آن استفاده می کنید چرا که برای شما امکان ایجاد سطوح قابلیتی بیشتر برای تجزیه و تحلیل اندرکنش ها را فراهم می کند.
اگر به دنبال استفاده از تحلیلگر Google نیستید ، amp-analytics راهی است که می توانید انتخاب کنید. شما ملزم به استفاده از کتابخانه JavaScript در قسمت و سپس پیکربندی آن از طریق نشانه گذاری JSON در قسمت صفحه شما می باشد.
اما اگر مایل به استفاده از تحلیلگر Google در AMP خود هستید از بخش تحلیلگر AMP در سایت Google و صفحه منتشر کننده آن بازدید کنید که در آن مثالهای زیادی از نحوه عملکرد آنها آورده شده است.


چگونه می توان از طریق تبلیغات در AMP کسب درآمد کرد؟
AMP در گوگل شبیه به چه چیزی می باشد؟
شرکت گوگل یک مدل آزمایشی از چگونگی عملکرد AMP در SERP منتشر کرده است. شما با انتخاب g.co/ampdemo در گوشی موبایل خود (یا جستجوی آن در نوار ابزار Chrome Developer) آن را مشاهده کنید. سپس، کلمه ای به مانند “Mars” را جستجو کنید. شما یک چرخه به سمت بالا در محدوده مقالات AMP را خواهید دید.
بر روی یکی از آنها برای تجربه کردن مطالعه در فضای SERP کلیک کنید. برای خواندن یک مقاله دیگر در فضای AMP می تواند انگشت خود را به سمت چپ یا راست بر روی صفحه لمسی موبایل خود بکشید. این یک تجربه کاملا متفاوت بهبود یافته از جهت دهی ساده و معمولی تا جهت دهی در صفحه ناشر AMP می باشد.
ناشران بزرگ متعددی در این مدل آزمایشی وجود دارند به عنوان مثال The Guardian و The Washington post .
2  دانشگاه مجازي Virtual Un / متفرقه / سئو در سال ۲۰۱۷ : 23 آذر 1395,ساعت 12:44:54
چک لیست فنی  سئو : ۵ نکته ضروری که در سال ۲۰۱۷ باید اجرا شوند

چه چیزی باعث می شود یک سایت از نظر فنی کامل باشد؟ در اینجا به ۷ عاملی اشاره می کنیم که به احتمال زیاد بیشترین نقش را در سئوی فنی در سال ۲۰۱۷ بازی خواهد کرد.

در سال ۲۰۱۶ حدس و گمان های زیادی در مورد ارزش سئو ی فنی زده شده است؛ اعلام شده بود که برخی از آنها از اعتبار ساقط هستند؛ اما در نهایت با ارائۀ نمونه های برجسته از تاکتیک های سئوی فنی و در نتیجه افزایش ترافیک، دوباره و به صورت قطعی، اعتبار به آنها باز گردانده شد.

پس چرا در مورد این موضوع به ظاهر غیر قابل بحث، تا این حد نظرات پراکنده ای وجود دارد؟ ممکن است مشکل در تعریف سئوی فنی باشد. اگر ما سئوی فنی را این طور تعریف کنیم: “شیوه هایی که با هدف به حداکثر رساندن قابلیت استفاده از سایت، موتور جستجو، و ایندکس شدن، بر روی وب سایت و سرور ها اجرا می شود”، همه موافق خواهند بود (امیدواریم اینطور باشد) که سئوی فنی پایه و اساس لازم برای رتبه بندی بالای موتور جستجو است.

در این پست، بر روی ۵ گام اساسی برای موفقیت سئوی فنی در سال ۲۰۱۷ تمرکز می کنیم. برخی از آنها مدتی مرتبط (relevant) بوده اند، برخی دیگر نسبتا جدید هستند و مربوط به تغییرات اخیر موتور جستجو هستند.

شروع می کنیم!

     بررسی ایندکس
با تعدادی از صفحات وب سایتتان شروع می کنیم که توسط موتور جستجو ایندکس شده اند. برای بررسی، .دامنه سایت خود را در موتور جستجوی مورد نظرتان وارد می کنید

در حالت ایده آل، این تعداد باید تا حد زیادی با تعداد کل صفحات سایت شما تناسب داشته باشد، به جز آنهایی که خودتان نمی خواستید ایندکس بگیرند. اگر شکافی بزرگتر از چیزی که انتظار می رود وجود داشت، باید صفحاتی که برای ایندکس شدن مجاز نکرده اید بررسی کنید. که ما را به نکته بعدی می برد.

     مطمئن شوید که منابع مهم، قابلیت جستجو شدن را دارند.
برای بررسی قابلیت کرال شدن سایت خود، ممکن است وسوسه شوید به سادگی از طریق robots.txt آن را بررسی کنید؛ که گرچه ساده است اما دقیق نیست. robots.txt تنها یکی از راه های محدود کردن صفحات از ایندکس شدن است، بنابراین شاید بخواهید از یک کرالر سئو برای دریافت فهرستی از تمامی صفحات مسدود شده استفاده کنید، صرف نظر از اینکه آیا دستورالعمل در فایل robots.txt، متا تگ noindex یا تگ X-Robots وجود دارد یا خیر.

به یاد داشته باشید که گوگل در حال حاضر قادر به ارائه صفحاتی مانند مرورگرهای مدرن است؛ به همین دلیل در سال ۲۰۱۷ مهم است  که نه تنها صفحاتتان، بلکه همه انواع منابعتان (مانند CSS و جاوا اسکریپت) نیز قابل کرال شدن باشند. اگر فایل های CSS برای ایندکس شده بسته باشند، گوگل نمی تواند صفحات را طوری ببیند که قرار است دیده شوند (و به احتمال خیلی زیاد، نسخه بدون سبک آنها، یک فاجعه UX خواهد بود). همینطور اگر جاوا اسکریپتتان نیز قابل کرال شدن نباشد، گوگل هیچ یک از محتواهای پویای سایت شما را ایندکس نمی کند.

اگر سایت شما با استفاده از AJAX ساخته شده است و یا به شدت بر جاوا اسکریپت متکی است، باید به طور خاص دنبال کرالری باشید که می تواند جاوا اسکریپت را ارئه کند. در حال حاضر، تنها دو اسپایدرسئو این گزینه را دارند: WebSite Auditor و Screaming Frog.

 

 ۶۶۶    آنالیز لینک های داخلی
لینک های داخلی کمک می کند قدرت رتبه بندی (یا رتبه صفحه) را حول صفحات موثر تر پخش کرد.

زمانی که دارید لینک های داخلی را آنالیز می کنید، موارد زیر را بررسی کنید.

کلیک. تا جایی که امکان دارد ساختار سایت خود را ساده کنید، به این ترتیب که صفحات مهم، بیش از سه کلیک از صفحه اصلی فاصله نداشته باشند.
لینک های شکسته. بازدید کننده را گیج کرده و قدرت رتبه بندی صفحات را تضعیف می کنند. بیشتر کرالر های سئو، لینکهای شکسته را نشان می دهند، اما برای پیدا کردن همه آنها، می تواند چالش برانگیز باشد. به یاد داشته باشید به غیر از عناصر HTML، تگ ها، عنوان هایی HTTP و نقشه های سایت را نیز نگاه کنید.
لینک های ریدایرکت. حتی اگر بازدید کننده در نهایت به صفحه درست آمده باشد، تعداد زیاد ریدایرکت ها، تاثیر منفی بر زمان بارگذاری  خواهد گذاشت. به دنبال زنجیره ای از سه ریدایرکت یا بیشتر باشید، و به محض اینکه لینک های صفحات ریدایرکت شده را کشف کردید آنها را به روز رسانی کنید.
     سرعت صفحات را بسنجید و آن بهبود دهید
سرعت صفحه تنها یکی از اولویت های اصلی گوگل برای سال ۲۰۱۷ نیست، بلکه سیگنال رتبه بندی است. می توانید با استفاده از خود ابزار Page Speed Insights گوگل زمان بارگذاری صفحات خود را تست کنید. وارد کردن آدرس تمام صفحات به صورت دستی برای بررسی سرعت می تواند وقت پگیر باشد، بنابراین برای این کار می توانید از WebSite Auditor استفاده کنید. ابزار PageSpeed گوگل کاملا با آن یکپارچه شده است.۳۶۶۲

اگر صفحه شما در برخی از جنبه های آزمون قبول نمی شود، گوگل به شما جزئیات مربوطه و توصیه های برای رفع آن می دهد. حتی اگر تصاویر شما بیش از حد سنگین باشد، گوگل به شما یک لینک دانلود با نسخه فشرده آنها را می دهد. مشخص است که سرعت تا چه حد برای گوگل مهم است؟

     موبایل فرندلی (موبایل پسند) شوید۲۹۵۸
چند هفته پیش، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه گوگل می خواهد “اولویت ایندکس موبایل وب سایت” را شروع کند، یعنی نسخه موبایل وب سایت را را به جای نسخه دسکتاپ آن ایندکس کند. و این یعنی نسخه موبایل صفحات شما تعیین می کنند که صفحات شما، هم در جستجو از طریق موبایل و هم در جستجو از طریق دسکتاپ، چه رتبه ای می گیرند.

برای اینکه وب سایت خود را برای این تغییر آماده کنید می توانید اقدامات زیر را انجام دهید

با ابزار Mobile Friendly Test خود گوگل، موبایل پسند بودن وب سایتتان را بررسی کنید.
سایت موبایل خود را به صورت جامع و کامل آنالیز کنید، درست همانطور که با نسخه دسکتاپ اینکار را می کنید. به احتمال زیاد لازم باشد از عامل کاربر سفارشی و تنظیمات robots.txt استفاده کنید.
رتبه بندی های موبایل را پیگیری کنید. در نهایت، فراموش نکنید که رتبه بندی های موبایل خود در گوگل را پیگیر کنید، و به یاد داشته باشید که پیشرفت شما، به احتمال زیاد به زودی در رتبه بندی دسکتاپ نیز مشهود خواهد بود.
http://seonovin.com/
3  دانشگاه مجازي Virtual Un / متفرقه / تبلیغات کلیکی + سئو = دو جفت بی همتا در بهشت بازاریابی : 11 آذر 1395,ساعت 10:05:35
آیا تیم های تبلیغات کلیکی و سئوی شما جدا از هم کار می کنند؟ جولیان کانرز، مقاله نویس، چند روش را مطرح می کند که سئو و تبلیغات کلیکی می توانند همراه با هم تلاش کنند تا هم استراتژی هایشان را بهبود دهند و هم تبدیل بیشتری جذب کنند.

تقریبا یک سالی از صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) می گذرد.

در این بین شاهد به روز رسانی های الگوریتم متعددی بوده ایم، از جمله بروز رسانی نهایی پنگوئن و معرفی الگوریتم  Possum. همچنین تغییرات عمده ای در نحوۀ نمایش تبلیغات در نتایج جستجو مشاهده کرده ایم. و گوگل همچنان به تغییر دادن چگونگی دریافت مطالب برای مصرف کنندگان آنلاین از طریق لیست های ارگانیک و پولی ادامه می دهد.

به منظور پاسخگویی به چشم انداز امروز جستجو و ارتباط با مصرف کنندگان احتمالی، استراتژیست باید  تبلیغات کلیکی و سئو را به عنوان یک واحد  یکپارچه در نظر بگیرند، نه رشته های مجزا از هم و جداگانه.

هدف تنظیمات همیشگی و دائمی در طراحی صفحات جستجو این است که به گوگل کمک کنند تا از طریق بهبود کیفیت محتوا و مرتبط بودن لیست ها بهتر با اهداف مصرف کننده هم راستا شود.

گرچه این موضوع به گوگل اجازه می دهد تا خدمات بهتری برای مصرف کنندگان آنلاین ارائه کنند، اما در عین حال چالش های جدیدی برای استراتژیست های سئو ایجاد می کند. با هر تنظیم جدیدی که ایجاد می شود، استراتژیست ها نیز باید روش های جدیدی توسعه دهند  تا در لیست جستجو در رتبه های بالا قرار بگیرند.

۲۶۹۹ادغام کردن سئو با تبلیغات کلیکی

توسعه فعالیت های بازاریابی دیجیتالی که سئو را با تبلیغات کلیکی ترکیب می کند نه تنها برای دستیابی به جایگاه نخست لازم است، بلکه در حال حاضر تنها راه برای به حداکثر رساندن ترافیک و فرصت تبدیل نیز هست.

زمانی که تیم ما تلاش خود را بر روی ترکیب استراتژی ها/ داده های سئو و تبلیغات کلیکی کرد، ما توانستیم بسیاری از نقاط داده های حساسی را شناسایی کنیم به رفتار، اهداف و مکان / جغرافیا مصرف کننده اختصاص داده شده بود.

این سطح از دقت به ما اجازه می دهد:

        استراتژی کلمات کلیدی خود را طوری تغییر دهیم که ما بتوانیم محتوای جدید برای رتبه بندی در مکان های جغرافیایی خاص تولید و بهینه سازی کنیم، از عبارات دقیقی که مخاطبان مان استفاده می کنند استفاده کنیم تا با اهداف آنها هم راستا شویم.
        بودجه تبلیغات کلیکی خود را طوری تنظیم کنیم که تبلیغات را اجرا کنیم که در بازار محبوب ترین هستند و بیشترین اثر را دارند. و،
        تبلیغات کلیکی خود را با برنامه بازاریابی آفلاین هم راستا کنیم تا آگاهی و تبدیل را به حداکثر برسانیم.
به طور کلی، این اقدامات منجر به:

        ۳۰ درصد افزایش در ترافیک ارگانیک
        ۲۵ درصد افزایش در کلیک های پولی
        ۳۵ درصد صرفه جویی در هزینه آگهی ها
        ۲۰ درصد افزایش در سود سه ماهه
به اشتراک گذاری اطلاعات برای ایجاد یک تیم حرفه ای

محل قرار گیری سئو کاران و افراد مسئول تبلیغات کلیکی در بسیاری از شرکت های بازاریابی دیجیتال جدا از هم قرار دارد.

هر دو تیم به طرز خستگی ناپذیری کار می کنند تا استراتژی کلمات کلیدی خود را توسعه دهند، محتوای منحصر به فرد تولید کنند و تاکتیک های متعددی را به کارگیرند که بر روی جذب مصرف کنندگان آنلاین تمرکز دارد. حتی اگر هر تیم از سیستم ها و تاکتیک های مختلفی برای به وجود آوردن تبدیل استفاده کند، میزان بسیار زیادی داده های حساس وجود دارد که می تواند برای ایجاد یک رابطه هم افزا و هماهنگ مورد استفاده قرار گیرد و نتایجی رضایت بخش برای همه به همراه داشته باشد.

روش های زیر را که از طریق آنها می توان سئو و تبلیغات کلیکی را برای بهبود استراتژی های آنها و همچنین ایجاد تبدیل با هم ترکیب کرد، امتحان کنید.

داده های کلمه کلیدی را با هم به اشتراک بگذارید تا توانایی کمپین های خود را افزایش دهید

کلمات کلیدی، پایه و اساس هر کمپین سئو و تبلیغات کلیکی موفقی هستند.

استراتژیست های تبلیغات کلیکی، از کلمات کلیدی برای تسهیل روابط خلاق با مصرف کنندگانی که پایین تر ازتبدیل قرار دارند، استفاده می کنند.

در دنیای سئو، کلمات کلیدی برای ارائۀ معماری اطلاعات یک وب سایت، و همچنین به عنوان استراتژی محتوای آن استفاده می شوند.

هر دو تیم به منظور شناسایی عباراتی که با رفتار آنلاین مخاطبین هدفشان هم راستاست، برای افزایش ترافیک و به وجود آوردن تبدیل، در مورد کلمات کلیدی تحقیق و پژوهش انجام می دهند.

از آنجایی که اکنون مصرف کنندگان بیشتر از عبارات بلند و جملات کامل در هنگام جستجو استفاده می کنند، داده کلمه کلیدی باید بین هر دو تیم به اشتراک گذاشته شود تا پیام های هماهنگ ارائه کند و به این ترتیب نام برند را بالا نگه دارد تبدیل بیشتری جذب کند.

۲۹۹۹۹۶اهداف مشترک تعیین کنید و معیار ها را ترکیب کنید

استفاده از اطلاعاتی که هر دو تیم جمع آوری می کنند نه تنها در مورد رفتار مصرف کننده دقت بیشتری ارائه می دهد، بلکه می تواند برای حمایت از کمپین های بازاریابی برند نیز مورد استفاده قرار گیرد.

تیم هایی که داده های کلیکی خود را با معیارهای تعامل کاربر ارگانیک (به عنوان مثال، مدت زمان متوسط دوره(average session duration)، پاداش (bounce rate)، صفحات در هر دوره (pages per session) ترکیب می کنند، می توانند دریافت های  منحصر به فردی در مورد چگونگی تعامل مصرف کنندگان با ویژگی های دیجیتال خاص، و همچنین نحوه رفتار آنها بعد از ترک سایت شما بدست آورند.

معیارهایی تیم سئو و تبلیغات کلیکی شما به منظور ایجاد شاخص های کلیدی عملکرد خود (KPI ها) بررسی می کنند باید تقریبا یکسان باشد. هنگامی که این اتفاق بیافتد، شما می توانید این اطلاعات را در کانال های دیگر بازاریابی مانند روابط عمومی (PR)، رسانه های اجتماعی و یا بازاریابی ایمیلی نیز اِعمال کنید.

دیوار ها را برای بهبود تولید، حذف کنید

در نظر گرفتن سئو و تبلیغات کلیکی به عنوان دو موضوع کاملا مجزا از هم، باعث می شود اطلاعات مهم از هم فاصله بگیرند و سطح بهره وری، حتی در بهترین کمپین های آنلاین نیز کاهش یابد.

جدا نگه داشتن این دو رشته از هم کاملا بی معنی است، چرا که تیم ها می توانند به یک دیگر اطلاعات ویژه ارائه دهند که برای شناسایی و جذب فرصت های تبدیل حیاتی هستند.

در این رقابت، اول صف بایستید

استراتژیست های سئو و تبلیغات کلیکی باید با هم و به عنوان یک واحد منسجم کار کنند تا نکات کلیدی و اطلاعاتی را به اشتراک بگذارند که نشان می دهند این رقابت از دیدگاه های دیجیتال در وضعیتی است.

سیستم های نظارتی ایجاد کنید که رقبایتان را در موارد زیر شناسایی کند:

        موقعیت در صفحات نتایج جستجو؛
        قیمت گذاری؛
        پیام های کلیدی / طرح های تجاری؛ و
        عبارات کلیدی اولیه و ثانویه.
از این اطلاعات استفاده کنید تا هزینه آگهی های خود را تنظیم کنید، CTR را بهبود دهید و با قرار گرفتن در بالاترین قسمت نتایج جستجو، از رقبای خود پیشی بگیرید.
http://seonovin.com/
4  دانشگاه مجازي Virtual Un / متفرقه / نحوه تغییر سئو طی ۱۰ سال گذشته : 20 آبان 1395,ساعت 10:24:13

کانال های بازاریابی کمی با همان سرعتی تکامل پیدا کرده اند که بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) تکامل یافته اند. سئو، در مراحل ابتدایی، در مورد نحوه استفاده از کلمات کلیدی  و لینک های اسپم بود، تا زمانی که رتبه خوبی برای کلمات کلیدی که می خواستید می گرفتید. خوشبختانه، گوگل آن شیوه ها را به سرعت ریشه کن کرد، و الگوریتم جستجوی آن همچنان در حال تکامل است.

بسیاری از اساس گوگل در اواسط سال ۲۰۰۰ پایه گذاری شده است، اما الگوریتم آن  و در نتیجه، رویکرد ما به نسبت به سئو –چگونه در طی ۱۰ سال گذشته تغییر کرده است؟

     ترقی محتوا
ابتدا، ترقی بازاریابی محتوا به عنوان بخشی از استراتژی موفق سئو ظهور کرد. گوگل در طول سالها به طور پیوسته چیزی را که به عنوان محتوای “خوب” در نظر گرفته می شد را اصلاح کرد، اما این به روز رسانی پاندا در سال ۲۰۱۱ بود که ضربه محکمی به محتوای و کلمه کلیدی اسپم وارد کرد.

۵۷

پس از پاندا، تقریبا غیر ممکن بود که بتوان با هر تاکتیک مبتنی بر محتوای غلط اندازی، مانند فدا کردن کیفیت محتوا در مقابل کمیت آن، کار خود را پیش برد. در عوض، برندگان موتور جستجو کسانی بودند که بهترین و با ارزش ترین محتوا را تولید کرده، و به شکلی بازاریابی محتوا می کردند – و محتوا هنوز که هنوز است حکم شاه کلید را دارد.

     مرگ طرح ریزی لینک
گوگل تعریف خود را از معنای دقیق “طرح ریزی لینک” همراه با مثال، ارائه کرده است. از نظر خیلی ها این دستورالعمل ها مبهم هستند، اما می توان گفت ساده ترین توضیح این است: هرتلاشی، به عمد، برای تاثیر گذاشتن بر روی رتبه بندی، می تواند به عنوان یک طرح ریزی در نظر گرفته شود.

در اواخرسال  ۲۰۰۰، گوگل خیلی سخت تلاش می کرد تا شیوه های لینک سازی کلاه سیاه و اسپم را ریشه کن کند، و کسانی که در چرخه  تبادل و خرید و فروش لینک شرکت داشتند را مجازات می کرد. اما در سال ۲۰۱۲ با ظهور به روز رسانی پنگوئن بود که لینک سازی تبدیل یه چیزی شد که الان درواقع است. در حال حاضر، تنها جذب لینک به صورت طبیعی و ساخت لینک با ارزشی که از طریق مهمانهای وب سایت تبادل می شود، به شما اجازه می دهد رتبه بالاتری به دست آورید.

     تغییر شکل سئو محلی
۲۶۹سئوی محلی، نسبت به سال ۲۰۰۶، کاملا تغییر کرده است. طرح کلی، تغییرات جزئی بسیاری کرده است، اما بزرگ ترین تغییر اخیر در مورد عوامل رتبه بندی، مربوط به به روز رسانی کبوتر در سال ۲۰۱۴ بود.

با این بروز رسانی، گوگل با شدت بیشتری، سیگنال های رتبه بندی وب سنتی را با الگوریتم رتبه بندی خود ترکیب کرد، و به این ترتیب وب سایت هایی که به خوبی بهینه سازی شده بودند را در مرز جستجوی محلی قرار داد. گوگل همچنین امکان دیده شدن وب سایت های با دایرکتوری معتبر، در نتایج جستجوی خود را افزایش داد.

به طور کلی، به لطف تلفن های همراه، جستجوهای محلی در طول چند سال گذشته، رایج تر شده اند.

     تجدید نظر اساسی صفحات نتایج موتور جستجو (SERP)
نمی توانم بگویم صفحات نتایج موتور جستجو، تا به حال چندین بار عوض شده اند، و افراد زیادی هم نیستند که متوجه این تغییرها شده باشند؛ بعضی از این تغییرات آنقدر کوچک هستند که بر سر اینکه اصلا به عنوان تغییر محسوب شوند، بحث است

     ظهور Knowledge Graph
۶۹۸۵یکی دیگر از موارد تاثیر گذار عمده در سئوی مدرن، Knowledge Graph گوگل است، که اولین بار در سال ۲۰۱۲ وارد صحنه شد. تلاش Knowledge Graph بر این است که به پرسش های کاربران، پاسخ های مختصر و مستقیم دهد، و اغلب یک جعبه، حاوی اطلاعات در مورد یک موضوع عمومی یا یک پاسخ کوتاه به یک ربات مشخص را ارائه می کند. این موضوع برای کاربران فوق العاده است اما اغلب بر نتایج جستجو ارگانیک اولویت دارد و پیش از آنها قرار می گیرد.

بر این اساس، سئوکاران برای جبران،  باید از کلمات کلیدی که عموما پاسخگو هستند اجتناب کنند

     اولویت بندی تلفن همراه
۹۵با معرفی آیفون برای اولین بار در سال ۲۰۰۷، محبوبیت تلفن های همراه همه گیر شد و گوگل هر کاری که می توانسته انجام داده است تا بر اهمیت بهینه سازی وب سایت برای کاربران تلفن های همراه تاکید کند. در واقع، در سال ۲۰۱۵، جستجو در گوگل، از طریق موبایل بیشتر از دسکتاپ بوده است.

این روزها بهینه سازی برای تلفن همراه، به دلیل اصرار پی در پی و رو به افزایش گوگل، نه تنها متداول شده است، بلکه به امری کاملا ضروری تبدیل شده است. به روز رسانی موبایل فرندلی گوگل، که در دو فاز جداگانه رخ داد، مجری اصلی این استاندارد جدید بوده است.

     مرگ تدریجی کلمات کلیدی
پاندا و پنگوئن روش تکرار کلمات کلیدی را از بین بردند، اما یک به روز رسانی کوچک اما مشتاق تر در سال ۲۰۱۳، باعث مرگ تدریجی بهینه سازی کلمات کلیدی شد. نام این به روز رسانی “مرغ مگس خوار (Hummingbird)” است که جستجوی معنایی را معرفی کرد، روشی که گوگل به جای طرح برداری از کلمات و عبارات کلیدی جداگانه، برای رمز گشایی از نیت کاربر از آن بهره می برد.

امروزه، گوگل در تلاش است که به جای تطبیق دادن کلمات کلیدی، معنای آن را درک کند، بنابراین بهینه سازی محوریت کلمات کلیدی به شیوه قبل کار نمی کند. با این حال، جستجوی کلمه کلیدی هنوز هم مرتبط است، زیرا می تواند در هدایت تمرکز استراتژیک به شما کمک کند و برایتان فرصت های رتبه بندی فراهم کند.

     سرعت و تاثیر به روز رسانی ها
همچنین شایان ذکر است که گوگل زمانی – چند سال پس از پاندا – با ارائۀ به روز رسانی های عمده و به ظاهر تصادفی برای الگوریتم جستجوی خود، که اساسا چگونگی محاسبه رتبه بندی را تغییر می دادند، چه استرسی به بهینه سازهای جستجو وارد کرد. با این حال، در حال حاضر که موتور جستجو به یک بنیان قوی رسیده است، اهمیت و سرعت این به روز رسانی ها کاهش یافته است. امروز، به روز رسانی ها کوچکتر شده اند، خیلی قابل توجه نیستند، و تاثیرشان بر این حرفه بسیار کمترتر شده است.

نکته نهایی

درک اینکه سئو از کجا آمده است و در حال حاضر کجا قرار دارد، به شما کمک خواهد کرد، به بازاریاب آنلاین بهتری تبدیل شوید. امیدوارم خیلی مدت ها قبل تکنیک های کلاه سیاه را از استراتژی های خود حذف کرده باشید.
http://seonovin.com/seo/
5  دانشگاه مجازي Virtual Un / متفرقه / روش مقابله با کلیک های جعلی بر روی تبلیغات : 13 مهر 1395,ساعت 11:37:35

در تبلیغات انلاین مخصوصا تبلیغات در گوگل موارد گوناگونی دررابطه با کلیک جعلی یا نابه جا دیده می شود. در یکی از این موارد با کلیک برروی تبلیغات کلیکی گوگل “پرداخت با هر کلیک” شما را درگیر میکند. برخی دست به این اقدام می زنند تا بودجه ی شما را با کلیک های بی هدف هدر دهند و البته شما از ادامه ی تبلیغ به صورت انلاین منصرف کنند  زمان زیادی نیاز نیست تا بودجه ی روزانه ی تبلیغ کننده هدر رود و اگهی هایش از روی خط برداشته شود.

زمانی که به گوگل برای محل  تبلیغات گوگل برای کلیک های مشکوک درخواست شارژ مجدد کردند،نمونه ای از کلیک های نامتناقض توسط رقیبان دیده شد که برای بازپرداخت نیازمند به دستورالعمل هایی می باشد. هر دوی این پایگاه ها اجازه ی مسدود کردن شناسه ی اینترنتی این اگهی ها را می دهند. حال به چگونگی و نحوه ی مسدود شدن شناسه ها می پردازیم.

هردستگاهی برای جست و جو در وب، پروتکل خاص خود را اراِئه می دهد (مانند۱۰۲٫۲۰۵٫۲۳٫۷) که این ادرس یا شناسه برای سایت مدنظر، قابل شناسایی است. اگر شما در خانه هستید یا برای یک شرکت یا انجمن کوچک مشغول به کارید، شناسه ی اینترنتی شما به طور فعال و قابل تغییر بوسیله ی گرداورنده ی سرویس اینترنت شما ذکر می شود. چنانچه برای یک شرکت عظیم و یکپارچه کار می کنید، شناسه ی اینترنتی شما به صورت غیرقابل تغییر برای شرکت شما تعریف شده است. بنابراین اگه بر روی شبکه هستید، هدایت کننده شما شما شناسه اینترنتی شما را برای تمامی دستگاه های متصل شده به شبکه نمایان می کند. اینگونه شناسه های داخلی معمولا با ۱۹۲٫۱۶۸ شروع شده و بطور کلی برای دنیای خارجی قابل تعریف نیستند. اما همین دستگاه ها شناسه ی اینترنتی مشابه را به سایتهای خارجی ارائه می دهند.

whatismyip.com یکی از راه های رایگان و اسان برای یافتن اینکه چه شناسه اینترنتی را به دنیای خارحی ارائه می دهید، مراجعه به این سایت می باشد.

همانگونه که هر کاربر متصل به اینترنتی دارای شناسه ی اینترنتی می باشد، هر وب سایت نیز دارای یک شناسه ی اینترنتی ست. برخی از وب سایت ها شناسه اینترنتی منحصربه فرد و اختصاصی دارند درحالیکه برخی دیگر از وب سایت ها، چند رسانه ای هستند و تنها یک شناسه اینترنتی مشترک دارند زیرا وب سایت میزبان، نمونه ی ارزان تر همراه با شناسه اینترنتی مشترک است.

احتمال بیشتری وجود دارد که شرکت های بزرگ تر شناسه اینترنتی غیرقابل تغییر یا یک سلسله شناسه داشته باشند و میزبان کاربران برای وب سایتشان باشند. در این صورت این امکان وجود دارد که برای مشخص کردن شناسه اینترنتی وب سایت موردنظر، جست و جوی وارونه انجام دهید و سپس در محل اگهی این شناسه را مسدود کنید. از این پس اگر نیروی انسانی همان شناسه ای را که شما مسدود کرده اید را ارائه دهد، به اگهی شما دسترسی نخواهد داشت.در واقع به تبلیغات شمت دسترسی ندارد و قادر به کلیک برروی انها نیست.

بسیاری از شرکتها میزبانی وب سایتشان را ب خودی خود انجام نمی دهند. بطور مثال در سایت ما، میزبانی بر عهده ی یک شرکت بزرگ میزبانی وب می باشد. سایت ما دارای شناسه اینترنتی اختصاصی ست که عبارت است از:۶۹٫۹۳٫۲۴۱٫۲۱۹ . اگر این شناسه را در جست و جوگر موجود بر روی سیستم خود تایپ کنید، وب سایت ما را خواهید دید که بر روی صفحه ی نمایشگر ظاهر شده است. اما درصورتیکه شناسه اینترنتی ما را در محل ثبت اگهی هایتان مسدود کرده باشید، اگهی ها همچنان از طریق ما رصد می شود چرا که شرکت ما از گرداورنده ی سرویس اینترنت داخلی برخوردار است و این اجازه را به ما می دهد تا شناسه ی کاملا متفاوتی را هنگام جست وجو در وب و فرستادن نامه الکترونیکی ارائه دهیم.به منظور عدم دسترسی وب سایت ما به تبلیغات شما، ضروری ست که شناسه ی برنامه ریزی شده توسط گرداورنده ی سرویس اینترنت ما را مسدود کنید.

متاسفانه در حال حاضر یک سری از ابزارهای جست وجوی وارونه موجود هستند که شناسه ی اینترنتی وب سایت را به شما ارائه می دهند،      پیداکردن شناسه اینترنتی شبکه ی این شرکت یا انجمن کار ساده ای نیست. مانند networksolutions.com/whois/index.jsp

اگر شما از طریق فردی درون شرکت نامه الکترونیکی دریافت کردید، می توانید شناسه اینترنتی را از سرصفحه ی مبسوط بدست اورید. همچنین هنگامی که ان شرکت حتی از طریق یک کلیک بر روی تبلیغ شما سایتتان را بررسی میکند، شناسه ی وب سایت شرکت مذکور از طریق وب کمکی شما قابل تشخیص است. زمانی که شخصی رایانه همراه مرتبط با شرکت را به کتابخانه ی عمومی ببرد، شناسه ی اینترنتی کاملا متفاوتی بطور موقت جایگزین شناسه قبلی خواهد شد.

به سبب اینکه تمامی کلیک های جعلی تبلیغات در گوگل را بطور انحصاری مسدود کنیم، به این مهم دست یافتیم که در وحله ی اول موثرترین راه برای شناسه هایی که بوسیله ی کلیک های ناخواسته مسدود شده اند، شناخت کلیک های ناخواسته ی تکراری ست. از طرف دیگر مسدود کردن تبلیغات در برابر تمام کلیک های ناخواسته ی تکراری، تنها باعث اتلاف وقت است زیرا ممکن است اغلب رقیبان دست به اینگونه کارشکنی نزنند. راه حل موثر، مسدود کردن متخلفین تکراری ست. اگر ابزار یا برنا مه ی مناسبی دردست دارید، کار به سادگی انجام می پذیرد.

شما می توانید از خدمات موجود استفاده کنید. همچنین می توان از ابزارهای همه جانبه ی وب که شما را به مشاوران فردی ارجاع می دهد، بهره برد.باید به این مسئله توجه داشت تحلیل گران گوگل دارای مشخصه ی ذکر شده نیستند و در نتیجه این راه مناسبی برای شناسایی کلیکهای جعلی ازسوی رقیبان نخواهد بود. از طرف دیگر ابزارهایی هستند که زمینه ی کشف و بازیابی کلیک های جعلی را فراهم می سازد. این ابزار قادر است نامه الکترونیکی حاوی مورد مشکوک که به ان تجاوز شده را برای شما ارسال کند و شما به سادگی می توانید این نامه را در اکانت گوگل یا مایکروسافت خود برای درخواست تاییدیه  ارسال کنید.
https://novin.marketing/
6  اينترنت و شبكه Network & Internet / اينترنت / چطور سئو را بیاموزیم : 11 مهر 1395,ساعت 12:19:54
هدف ازیادگیری سئو، کشف کردن، به کار بستن و به اشتراک گذاشتن راه هایی است که شرکت های بزرگ را در کار آنلاین به موفقیت رسانده است و جای تعجبی ندارد که بخواهیم بدانیم چگونه سئو را یاد بگیرم که تاثیر گذار باشد و این یادگیری را چه طور در تمام کارهایی که انجام می دهیم به کار ببریم.

سوالِ “چه طور می توانم در مورد ( x ) اطلاعات بیشتری پیدا کنم؟” یکی از سوالاتی است که خیلی پرسیده می شود.

و سوال “چطور می توانم در مورد سئو اطلاعات بیشتری پیدا کنم ؟” هم بیشترین سوالی است که از میان تمام این سوالات پرسیده می شود.

چطور سئو را بیاموزیم

کنجکاوی بزرگ ترین دارایی شماست
اولین و مهم ترین چیز این است که همه اش به خودتان بستگی دارد. هیچ کس دیگری نمی تواند به جای شما چیزی یاد بگیرد. همیشه از خودتان بپرسید :”چطور کار می کند؟”

من فکر می کنم این یکی از کلیدی ترین مهارت های زندگی است که یک شخص می تواند به دست آورد. شاید باعث تعجبتان شود چون به نظر من اگر شما سوال های زیر را از خودتان بپرسید، در بهینه سازی موتور جستجو بهتر عمل خواهید کرد:

چطور جرثقیل را به بالای ساختمان منتقل می کنند؟
چرا صفحات لمسی تلفن های همراه از روی کاغذ کار می کند ولی از روی فویل کار نمی کند؟
احراز هویت دو مرحله ای گوگل چطور کار می کند؟ [نکته: احراز هویت دو مرحله را فعال کنید – باور کنید به آن سختی که فکر می کنید نیست]
یکی ار تمایز های کلیدی که می خواستم در این پست به آن اشاره کنم این است که یاد گرفتن با آموزش دیدن فرق می کند. اگر به واسطۀ کارتان فرصت آموزش رسمی برایتان فراهم شده باشد، خیلی خوب است، اما به نظر من این آموزشی که گرفتید حتی ۵- ۱۰ درصد یادگیری تان هم نیست. خودتان مسئول خودتان هستید.

پیشنهاد می کنم که این مورد اول را، از نقطه نظر سئو، در مورد تمامی نتایج جستجو اجرا کنید – از بررسی (crawling) و پردازش (indexing) و رتبه بندی (ranking) گرفته تا منتشر کردن. هر چه کنجکاو تر، بهتر. همچنین توصیه می کنم در راه سر درآوردن از نحوه کار کردن هر چیزی، از کثیف شدن دست هایتان هم ابایی نداشته باشید.

باز هم کنجکاوی

اگر به دنبال فروش آنلاین هستید، اولین کاری که باید بکنید این است که یک سایت کوچک را راه اندازی کنید ولی کنترل کامل آن را، از ثبت دامنه گرفته تا افزودن کد تحلیل گوگل، خودتان به دست خود بگیرید. چه اشکالی دارد؟

از مزایای منحنی یادگیری شیبدار بهره ببرید
تسلط کامل در مهارت های ویژه، خیلی زمان بر است، ولی چیزهایی که می توانید فقط ظرف مدت یک هفته (یا حتی چند ساعت) بیاموزید، قطعا شما را شگفت زده می کند.

به طور خلاصه، مدل ذهنی من برای یادگیری اینطور نیست که از سطح مبتدی تا پیشرفته سرعت یکسانی داشته باشد، بلکه یک مقیاس نمایی است که در هر مرحله، نسبت به مرحله بعدی سخت تر می شود.

هیچ تجربه ای ندارید: مبتدی
مهارت پایه ای: می توانید برخی کارهای پایه ای را انجام دهید (البته احتمالا همراه با خطا)
مهارت اساسی: تقریبا می توانید از پس هر چیزی در این حوزه بر آیید
ماهر: فردی که دارای مهارت اساسی است و به دیگران هم کمک می کند
خبره: کسی که کتاب می نویسد
می توانید از این به نفع خود استفاده کنید. حتی اگر نمی خواهید در زمینه ای به یک متخصص جهانی تبدیل شوید، در یادگیری چیزی که نمی دانید، مزایای بی شماری نهفته است. در مسیر بازاریابی آنلاین خودم، از به کار بردن آن در مهارت های فنی مثل نصب سرور لینوکس و نیز در مهارت های خلاقانه مثل ویرایش فیلم و انیمیشن سازی به صورت پایه ای، بهره برده ام.

باید به جزئیات واقف باشید
به عینه دیده ام که ویژگی ای که فروشندگان حرفه ای (در کل کارمندان باهوش) را از دیگر فروشنده ها متمایز می کند، توانایی یادآوری جزئیات است.

هیچ کسی خودش را درگیر مسائل جزئی و بی اهمیت نمی کند، ولی همه تلاش می کنند تا پیچیدگی های یک مسئله را در خاطر داشته باشند تا پاسخی که برای انجام دادن کارشان به آن نیاز دارند را پیدا کنند. حال ممکن است یاد آوری یک اختلاف زمانی یا انتشار نام دامنه باشد، این مهارت می تواند از بروز یک فاجعه جلوگیری کند.

و به نظرم برای پرورش دادن این مهارت باید مطالعه گسترده ای داشته باشید و هر چیزی را خودتان سرهم کنید. در زمان “مطالعه گسترده” توصیه می کنم برای خودتان چیزی مثل اینستاپیپر (Instapaper) داشته باشید تا هم کنجکاوی و علاقه تان همچنان به قوت خودش باقی بماند، و هم مجبور نشوید هر روز به دنبال مقالات مختلف در اینترنت جستجو کنید. اینستاپیپر مانند نشانگر مرورگر (یک برنامه موبایل) عمل می کند و به این ترتیب می توانید مقالات مورد نظرتان را ذخیره کنید تا بعدا آنها را مطالعه کنید  و باعث می شود بدون حواس پرتی به خواند آنها بپردازید. برنامه دیگری هم به نام Pocket  وجود دارد که همین کار را می کند.

همه این کارها برای این است که بفهمید شما هیچ وقت نمی توانید متوجه پیچیدگی چیزی شوید مگر اینکه خودتان آن را انجام داده باشید. بعدا بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد. البته احتمالا باید در یک حوزه مهارت کسب کنید، اما توصیه می کنم تمام وقتتان را صرف یادگیری همه جزئیات نکنید. اینترنت پر از اطلاعاتی است که نیاز دارید، با این وجود که فقط نیمی از این اطلاعات صحیحی هستند و در مورد نیم دیگر خود تان خیلی بهتر عمل می کنید.

خودتان را در معرض رعب و وحشت قرار دهید
همیشه گفته ام با نشان دادن خودتان به عنوان باهوش ترین فرد اتاق خودتان را در معرض خطر قرار دهید (حداقل بعضی وقتها). به نظرم کسانی که در یک کاری خوب هستند، اغلب می خواهند با کسانی باشند که در آن کار خیلی خیلی خوب است. چون شما شبیه به کسانی می شوید که با آنها در ارتباط هستید، پس با دقت انتخاب کنید.

ویل کریشلو در این مورد می گوید: “میل به جمع کردن افراد باهوش در کنار هم و استفاده از ایده های آنها تمرکز اصلی ما برای طراحی کنفرانس هایمان است. به همین دلیل در این کنفرانس ها یک موضوع مشترک در اختیار افراد قرار می دهیم تا در مورد چیز هایی که یاد گرفته اند با افرادی که در این زمینه تجربه زیادی دارند بحث کنند”.

اما نیازی نیست که شما حتما به کنفرانس بروید. خود من یادگیری در مورد سئو را در انجمن های اینترنتی شروع کردم. قدیم تر ها کرییت سایت (cre8asite) بود، حالا سئو مُز و توییتر(SEOmoz and Twitter). منظورم این نیست که همه چیز هایی که نیاز دارید را می توانید از طریق انجمن های اینترنتی به دست آورید، بلکه در ارتباط بودن با افرادی که می شناسید و می دانید اطلاعاتشان در مورد موضوع مورد نظر، از شما بیشتر است، به شما کمک می کند فرایند یادگیریتان سریع تر پیش برود.

رانندگی را یاد بگیرید
از نظر من دو نوع یادگیری کاملا متفاوت وجود دارد:

یادگیری رانندگی: اولین باری که رانندگی کردید را به یاد دارید؟ تجربه تان از “وای خدایا، هم باید حواسم به جلو باشد، هم به عقب و هم دور و اطراف و تازه باید هر دو دست و پایم را هم زمان با هم حرکت بدهم” به “دیگر نیازی نیست حواسم به هماهنگی دست و پایم با هم باشم، در نتیجه می توانم تمام حواسم را به مسیر معطوف کنم” تغییر کرده است.
یادگیری مسیر منتهی به یک مکان جدید: در این مورد ” قبل از اینکه راه را بدانم، نمی دانستم باید از کدام خیابان بروم” به ” بعد از اینکه راه را بلد شدم، می دانم باید از کدام خیابان بروم” تبدیل شده است.
فقط در یکی از این دو مورد تحول ایجاد شده است. این طور نیست؟ پس به دنبال یادگیری رانندگی باشید نه یادگیری مسیر. تا به حال حتی یک HTML هم ننوشته اید؟ محض اطلاع، توانایی نوشتن HTML یک مهارت عالی برای سئو است – در واقع به نوعی، فرم آنلاین “یادگیری رانندگی” است.

نمی دانید چطور باید یک ملاقات در hEvent micro-format ایجاد کنید؟ تا زمانی که به آن نیازی پیدا نکرده اید، نگرانش نباشید، چون به نوعی فرم آنلاین “یادگیری مسیر” است.

مثل یادگیری دوچرخه سواری است. اصلا اهمیت ندارد که هر دو نوع یادگیری مهم هستند یا نه، بلکه باید مدام از خودتان بپرسید چیزی که دارید یاد می گیرید به درد می خورد.

آمادگی شکست را داشته باشید
یادگیری همانطور که از اسمش معلوم است، با چیز های جدید همراه است. و در چیز های جدید هم ممکن است اشتباه پیش بیاید. در اینجا مسئله منتشر کردن پیش می آید، زیرا باید مطمئن شوید چیزی که منتشر می کنید نتیجه اش مثبت است یا خیر. به خصوص اگر مقام یا سمتی دارید، باید حتما شکست خود را اعلام کنید (حداقل در مقابل اعضای تیم تان).  در مقاله ای درباره مدیریت خواندم: نشان بده، توضیح نده.

نکته اصلی این مقاله این بود که شما می توانید با درگیر کردن خود با کار های تیم، آن را رهبری کنید، ولی باید هم ببینید هم انجام بدهید .

منظور نویسنده صرفا مهارت های اصلی کاری بوده است ولی به نظر من در مورد هر مهارت دیگری مثل یادگیری هم مهم است. به عنوان یک رهبر باید ریسک کردن و شکست خوردن را پذیرفت.

بنویسید
به نظر من اصلی ترین بخش یادگیری، نوشتن است. به ما گفته شده که نوشتن چیزها باعث می شود آنها را بهتر حفظ کنیم. مطمئن نیستم درست باشد اما تاثیر قدرتمند آن این است که با نوشتن افکارتان می توانید به آنها شکل دهید. ساختار بندی و ویرایش یک متن باعث می شود عمیق تر در موضوع فکر کنید. و مهم تر از همه اینکه نوشتن به منتشر کردن منتهی می شود. و در دنیای وبلاگ نویسی و رسانه های اجتماعی، خیلی راحت تر می شود مردم را به نوشتن وا داشت. مکانی امن برای شکست خوردن و بازخورد گرفتن، که پر است از افرادی که از شما باهوش ترند.

به یاد داشته باشید
در نهایت، به یاد داشته باشید که بهینه سازی بهتر ربطی به دانش سئو ندارد. ما متوجه شده ایم که به محض اینکه اصول پایه ای را فرا گرفتید، تنگناهای زیادی در مسیرتان قرار می گیرد که در اینجا به آنها می گوییم ” ” بازاریابی.

برای اینکه در  موثرعمل کنید تحصیلاتتان را همراه با دانش بیشتر درباره موارد زیر تکمیل کنید:

بازاریابی منظم
آگاهی از کسب و کار
مدیریت پروژه
مهارت ارائه محصول
مهارت های نوشتاری
مهارت های مدیریتی و رهبری
برای هر یک از این مهارت ها، می توانید روش شناسی که در بالا مشخص کردیم را به کار ببرید.
http://seonovin.com/
7  اينترنت و شبكه Network & Internet / اينترنت / تبلیغات ستون سمت راست از نتایج گوگل حذف شد : 10 مهر 1395,ساعت 11:15:49

گوگل تمامی تبلیغات متنی در ستون سمت راست جستجوی گوگل را در سرتاسر جهان حذف کرده است. با این حال کمپین های خرید و اطلاعات شرکت ها همچنان در سمت راست نمایش داده خواهند شد. علاوه بر این، در حال حاضر این امکان وجود دارد که چهارمین جایگاه بالای اضافی تبلیغات بتواند در بالای نتایج جستجوی نشان داده شود.

این موضوع چه تاثیری بر روی کمپینهای AdWords شما دارد؟

نترسید: بیشترین میزان کلیک بر روی ۳ جایگاه بالا انجام می شود.
بر روی سه جایگاه آگهی بالا حدود ۸۵٪ کلیک می شود و تنها ۱۵ درصد بر روی تبلیغات گوگل ستون سمت راست کلیک می شود. من مطمئن هستم که چهارمین جایگاه بالای اضافی تبلیغات ، که بالای نتایج جستجو ارگانیک قرار دارند، بخش زیادی از این ۱۵ درصد کلیک ها را به خود اختصاص دهند. از این رو، هنوز هم این احتمال وجود دارد که سه تبلیغ دیگر، زیر نتایج جستجوی ارگانیک نشان داده شود.

فضای بیشتر برای Ad extensions
چهارمین جایگاه بالا که بالای نتایج جستجوی ارگانیک قرار دارد یک نتیجه مثبت خواهد داشت، اینکه این رتبه بندی های بالا می توانند تنوع بیشتری از افزونه های تبلیغاتی را نمایان کنند. این افزونه ها به شما اجازه می دهند اطلاعات بیشتری ارائه دهید از قبیل آدرس، شماره تلفن و یا لینک سایت شما. پیش از این، امکان استفاده از افزونه های تبلیغاتی در ستون سمت راست محدود بود.

رتبه بهینه سازی خوب، حتی مهم تر از قبل می شود
چهارمین جایگاه بالای تبلیغات اضافی ، نتایج جستجوی ارگانیک را بیشتر به پایین صفحه منتقل می کند. این به این معنی است که اولین جایگاه جستجوی ارگانیک دیگر “در راس” نیست و بیشتر کاربران دسکتاپ باید اسکرول کنند تا این نتایج را ببینند. و این یعنی برای اینکه سایت شما دیده و بیشتر کلیک شود، باید در میان اولین جایگاه های جستجوی ارگانیک رتبه بندی شوید.

نتیجه گیری
جایگاه نخست در جستجو قطعا یکی از بازندگان این بازی خواهد بود. به همین ترتیب کاربران گوگل ادوردز که قبلا می تواستند تبلیغات خود را در ستون سمت راست ارائه کنند، در حال حاضر باید بر روی جایگاه هایی که زیر نتایج جستجو ارگانیک قرار دارند حساب باز کنند. پیش بینی می کنم که رقابت و تبلیعات کلیکی و اینترنتی در این حرفه افزایش پیدا کند، به ویژه در مورد کوئری های تجاری مثل عبارت “خرید کفش آنلاین”، که احتمال انجام معامله در مورد آنها زیاد است. با این حال، کمپین های خرید سود خواهد کرد، چرا که فضاهای بیشتری برای نمایش در ستون سمت راست جستجوی گوگل دریافت خواهند کرد.
https://novin.marketing
8  اينترنت و شبكه Network & Internet / اينترنت / بهترین رنگ های اداری برای پاییز - سال 95 : 07 مهر 1395,ساعت 11:04:07
می خواهید بدانید به تازگی چه اتفاقی برای رتبه بندی جستجوی محلی افتاده است؟ جوی هاوکینز(Joy Hawkins)، مقاله نویس، در مورد به روز رسانی اخیر الگوریتم محلی که کارشناسان سئوی محلی به آن می گویند “Possum”، مطالبی نوشته است.

برای کسانی که نمی دانند “Possum” چیست باید بگویم این اسمی است که جامعه سئوکاران محلی تصمیم گرفته اند به روز رسانی الگوریتم محلی عظیمی بدهند که اول سپتامبر ۲۰۱۶  اتفاق افتاده است.

فیل روزک (Phil Rozek) کسی بود که این اسم را پیشنهاد کرد، دلیلش هم انی بود که بسیاری از صاحبان کسب و کار ها فکر می کنند لیستینگ Google My Business انها از بین رفته است، در حالی که اینطور نیست. آنها فقط فیلتر شده اند- خودشان را به موش مردگی زده اند.

حالا این به روز رسانی چه بود؟

تمام شواهد نشان می دهد ظاهرا این به روز رسانی خاص، تنها رتبه بندی –pack3 و Local Finder (یا به عبارتی همان نتایج محلی و یا نتایج Google Maps) را تحت تاثیر قرار داده است. ظاهرا یک  به روز رسانی دیگر هم هست که درست بعد از این به روز رسانی اتفاق افتاده، که نتایج ارگانیک را تحت تاثیر قرار داده است.

به نظر من هدف اصلی این به روز رسانی برای تنوع بخشیدن به نتایج محلی و همچنین جلوگیری از اسپم رتبه بندی بوده است.

بر اساس ده ها گزارش رتبه بندی که تحلیل کرده ام، می گویم این بزرگترین به روز رسانی محلی، از زمانی است که کبوتر در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاد. یکی از موارد اصلی که به روز رسانی شده، فیلتر گوگل است که بر روی نتایج محلی اعمال شده است.

جزئیات

     رتبه بندی کسب و کارهایی که خارج از محدوده طبیعی شهر قرار دارند، به شدت افزایش کرد.
اوایل سال جاری در مورد مشکلی نوشتم که ما سئوکاران محلی مواجه ایم و آن اینکه اگر یک کسب و کار خارج از محدوده طبیعی شهر باشد، برای هر کلمات کلیدی که نام آن شهر را داشته باشد، به طور جدی در رتبه بندی به مشکل خواهند خورد. با توجه به نقشه گوگل، این کسب و کار “از لحاظ فنی” حتی جز شهر هم محسوب نمی شود.

پس از این به روز رسانی، کسب و کارهای این چنینی، افزایش عظیمی در رتبه بندی های محلی خود داشتند. در اینجا یک مثال می آوریم.

Direct Inspections شرکتی در ساراسوتا است که اخیرا از من مشاوره گرفتند. آنها واقعا می خواستند برای کلمات کلیدی مانند “home inspector Sarasota” رتبه بگیرند. آنها خارج از مرزهای طبیعی ساراسوتا بودند و از لحاظ فنی به منطقه ای مربوط می شدند که اراضی گُلف گِیت نامیده می شد. و مانند خیلی دیگر از این موارد، آدرس پستی آنها نیز در ساراسوتا است.

در ۶ آگوست، رتبه بندی محلی آنها برای “Home Inspector Sarasota” 31 بود و من کم کم داشتم به این نتیجه می رسیدم که بدون یک آدرس در داخل محدوده طبیعی شهر، رتبه بندی برای کلمات کلیدی مثل این باعث افت بیشتر بود. همه ما تعداد زیادی از این مشتری ها داشته ایم و دیده ایم که حتی پس از سال ها انجام کارهای درست و مناسب، رتبه بندی محلی آنها برای چنین کلمات کلیدی اصلا تکان هم نمی خورد.

بعد از به روز رسانی، رتبه بندی آنها به جایگاه ۱۰ رسید (بله، ۲۱ جایگاه ارتقا پیدا کرد). دقیقا همین الگوهای یکسان برای همه کسب و کارهای دیگری که پیگیری می کردیم اتفاق افتاد.

     گوگل دیگر بر اساس آدرس و وابستگی (affiliation) فیلتر می کند.
پیش از این، اغلب یک فیلتر محلی که روی نتایج محلی اعمال می شد پروفایل هایی که شماره تلفن یا دامنه های مشابه را به اشتراک گذاشته بودند فیلتر می کرد.

به عنوان مثال، ممکن است یک دفتر فیزیوتراپی داشته باشید که سه لیستینگ جداگانه برای هر یک از پزشکان و سپس یک لیستینگ برای خود داشته باشد. این پروفایل های جداگانه همه به یک وب سایت لینک می شوند و از یک شماره تلفن نیز استفاده می کنند. معمولا، تنها یک یا دو تا از این ها در نتایج محلی نشان داده می شوند، و بقیه فیلتر می شوند.

البته دلیلش هم مشخص است، چون گوگل به طور منظم محتوای تکراری را فیلتر می کند، و نشان دادن نتایج مشابه از یک شرکت به هزاران کاربر، لزوما خیلی به درد کاربران نمی خورد. وقتی دارید یک دندانپزشک جدید را جستجو می کنید، آیا واقعا می خواهید نام یک دفتر را چندین بار ببینید؟

بعد از این به روز رسانی، شاهد این بودیم که بسیاری از شرکت ها با توجه به اینکه آدرس شرکت با لیستینگ دیگری در همان رده مشابه (همان نوع کسب و کار) است، فیلتر می شوند. در اینجا یک مثال می آوریم.

شما عبارت “personal injury attorney palmdale” را جستجو می کنید و ۱۶ نتیجه در Local Finder نشان داده می شود. حداقل پنج لیستینگ وجود دارد که آدرس آن کالیفرنیا، پالم دیل، خیابان ۱۰۰۸ W باشد، که همه آنها وکلای صدمه شخصی هستند. در حال حاضر، یکی از آنها در Local Finder نشان داده می شوند و چهارتای دیگر فیلتر می شوند:

Stefyan Law Firm – نشان داده شده

DeVille Law Group Inc – فیلتر شده

iAccidentLawyer – فیلتر شده

Nadrich & Cohen – فیلتر شده

Wilshire Law Firm – فیلتر شده

Broland در انجمن محلی جستجوی محلی خاطر نشان کرد اگر شما فقط بر روی نقشه در Local Finder کمی زوم کنید می توانید لیستینگ های فیلتر شده را ببینید. وقتی من برای این کوئری این کار را انجام دادم، ۶۱ نتیجه بدست آمد – و بیشتر نتایج فیلتر شده ای هم که در بالا به اشاره کردم نیز نمایش داده شدند.

local-filter-possum

مورد دیگری که بررسی کردم در مورد مالک شرکتی بود با دو لیستینگ بود که نام های متفاوت، شماره تلفن متفاوت، وب سایت های متفاوت و آدرس متفاوت داشتند. رتبه بندی این شرکت را روزانه پیگری کردیم و از ردیاب BrightLocal استفاده کردیم که هر روز از نتایج جستجو عکس می گرفت.

روزی که یک لیستینگ نشان داده می شد، لیستینگ دیگر نمایش داده نمی شد. جایشان با هم عوض می شد اما هرگز همان زمان با هم ظاهر نمی شدند.

در ابتدا کمی گیج شدم چون نام، آدرس، شماره تلفن و مشخصات آنها کاملا با هم تفاوت داشت. بعدا مشتری توضیح داد که آدرسشان متفاوت است اما در اصل در یک ساختمان هستند. آدرس به این دلیل متفاوت بود که ساختمان دوبر بود و  به دو خیابان راه داشت.

این اطلاعات به من کمک کرد تا مطمئن شوم گوگل پیچیده تر از آن است که تنها به دنبال آدرسی باشد که در Google My Business وارد کرده اید.

(توجه داشته باشید خیلی ها صرفا با اضافه کردن یک شماره پلاک متفاوت در تلاش بوده اند از فیلتر فرار کنند. در مواردی که من کار کرده ام چنیچ چیزی جواب نداده است.)

مورد دیگری هم هست که خیلی شدید تر است. دندانپزشکی که من با او کار می کردم دو کلینیک مختلف داشت. هر دو در یک خیابان بودند، اما آدرسشان کاملا متفاوت بود و در یک ساختمان هم نبودند. NAP های مختلف و پزشکان مختلف داشتند، هاست سایت ها یکی نبود، و حتی حساب گوگلشان نیز با هم متفاوت بود. تنها ارتباط این دو این بود که صاحب هر دو یک نفر بود، و به لحاظ فنی، شرکت مادر که صاحب هر دو بود تنها چیزی بود که در مجوز کسب و کار وی  ذکر شده بود.

می دانستم زمانی که لیستینگ کسب و کار به حالت تعلیق است، گوگل اغلب جواز کسب می خواهد، اما ظاهرا گوگل واقعا خیلی بیشتر از چیزی که من فکرش را می کردم در مورد کسی که صاحب شرکت های متعدد در همان صنعت مشابه می داند.

در مورد این دندانپزشک، دو کلینیک وی قبلا برای کلمات کلیدی مختلف، دو رتبه در pack-3 می گرفتند. در حال حاضر، نمی توانم کاری کنم که هر دو با هم باشند، یا این بود یا آن.

توجه داشته باشید که این فیلتر با جریمه فرق می کند. گوگل لیستینگ را از بین نمی برد یا از رتبه بندی حذف  نمی کند. در واقع بیشتر شبیه به یک فیلتر ارگانیک عمل می کند، که “بهترین” و مناسب ترین لیستینگ ها را دست چین می کند و آنهایی که خیلی مشابه هستند را فیلتر می کند.

من اغلب برای کلمات کلیدی مختلف، رتبه بندی لیستینگ مختلف مشاهده کرده ام، به طوری در حالی که لیستینگ شرکت حقوقی برای “personal injury attorney” رتبه می گیرد، وکلای خصوصی ممکن است در عوض برای “motorcycle accident attorney” رتبه بگیرند (مانند review هایی که در مورد تصادفات موتور سیکلت صحبت می کنند).

     اهمیت مکان فیزیکی جستجوگر بیشتر از قبل شده است.
یک شرکت برای مشاوره با ما تماس گرفت، و در مورد این به روز رسانی الگوریتم نگران بود. آنها متوجه شده بودند که مکانهای آنها دیگر در pack-3 رتبه نمی گرفت. وقتی بررسی های لازم را انجام دادیم، معلوم شد که از آنجایی که آنها از دفتر مرکزی خود در آلاباما جستجو را انجام می دادند، چیزی که می دیدند کاملا متفاوت از چیزی بود که کاربری که در تگزاس، جایی که یکی از شرکت هایشان شعبه داشت، جستجو می کرد می دید.

این شرکت در ریچلند هیل تگزاس بود، و در هنگام جستجو هرچه از شهر دورتر می شدید، نقشه بیشتر روم اوت می کرد، و در نتیجه رتبه بندی لیستینگ نیز بیشتر کاهش پیدا می کرد. برای آنها که در آلاباما بودند شرکت برای کلمه کلیدی [خدمات + شهرستان] در جایگاه هفتم لیست بود، در حالی که یک کاربر در ریچلند هیل تگزاس بود، ممکن بود شرکت را برای همان کلمه کلیدی در جایگاه اول ببینید.

به نظر می رسد که بعد از این به روز رسانی، اطمینان از یکی بودن موقعیت مکانی جستجوگر با شهری که رتبه بندی را دنبال می کند مهم تر از همیشه است. ابزاری است که امکان انجام این کار را به شما می دهد Bright Local است.

     نتایج جستجو بسته به تغییرات جزئی کلمه کلیدی جستجو، متفاوت می شوند.
گزارش های زیادی دریافت کردم مبنی بر اینکه pack-3 بر اساس تغییرات جزئی کلمات کلیدی، تفییر کرده است. پیش از این، اگر تایپ می کردید “Los Angeles Chiropractor” یا “Chiropractor Los Angeles” و یا ” Chiropractor Los Angeles CA” اغلب نتایج نسبتا مشابه می دیدید.

بعد ار این به روز رسانی، شاهد نوسانات بسیار بیشتری بین کلمات کلیدی مشابه بوده ایم. در برخی موارد دیده ام که یک لیستینگ که برای یک کوئری فیلتر شده بود، اگر مخفف ایلات را به کلمه کلیدی اضافه می شد، در نتایج محلی نشان داده می شد.

     به نظر می رسد فیلتر محلی مستقل از فیلتر های ارگانیک عمل می کند.
قبلا اینطور بود که اگر گوگل وب سایت خود را به صورت ارگانیک فیلتر می کرد (یا صفحه خاصی را فیلتر می کرد که لیستینگتان را به آن لینک می دادید)، تاثیر منفی بر رتبه بندی می گذاشت.

بعد از این به روز رسانی، شرکت های زیادی را دیده ام که برای عبارت رقابتی رتبه بالایی می گیرن که صفحات لینک شده اند که به صورت ارگانیک فیلتر شده بودند.

یک موردی که من بررسی کردم مربوط به یک شرکت خدماتی بود که سایت های مختلفی داشت. یکی از سایت ها همه جا فیلتر می شد چون سابقاً رتبه بندی را کاهش می داد.

پس از به روز رسانی، مشتری متوجه شد که رتبه بندی اش ارتقا پیدا کرده است، علی رغم اینکه URL ای که در لیستینگ GMB خود استفاده می کرد، صفحه بود که فیلتر شده بود.

مثال دیگر مربوط به  شرکتی است که پس از به روز رسانی دو بار رتبه گرفته بود. آنها برای یک شرکت دو لیستینگ در گوگل داشتند، و قبل از بروز رسانی، تنها یکی از آنها در pack-3 رتبه می گرفت (دیگری فیلتر می شد). تفاوت بین این دو لیست این بود که یکی از آنها به نسخه www وب سایت آنها لینک شده بود و دیگر فقط به نسخه domain.com (بدون www).

گوگل آنقدر هوشمند است که متوجه شود این سایت ها یکی هستند، و هر دو را ایندکس نکرده بود، اما این هم مثال دیگری بود در رابطه با اینکه ظاهرا فیلتر محلی کاملا متفاوت از فیلتر ارگانیک عمل می کند و کمتر از گذشته به هم متصل هستند.

خلاصه

به طور خلاصه، ما هنوز شاهد نوسانات بسیاری هستیم، که من را به این فکر وا می دارد که گوگل هنوز هم در حال تست سیگنال های مختلف رتبه بندی است. ردیاب های رتبه بندی مانند Algoroo، هنوز نوسانات بسیاری در نتایج جستجو نشان می دهند. این امکان وجود دارد که برخی از چیزهایی که تغییر داده اند به حالت قبل برگردد.

تا کنون، به نظر می رسد این فیلتر پا برجا باشد، اما من هنوز هم موارد بیشتری را ارزیابی می کنم تا الگوهای بیشتری ببینم.

آیا شما هم مواردی از این قبیل دارید که بخواهید با به اشتراک بگذارید؟
http://seonovin.com/
9  اينترنت و شبكه Network & Internet / اينترنت / تاثیر تغییر تم وردپرس بر سئو : 03 مهر 1395,ساعت 11:46:16

 

سوالی که اغلب پرسیده می شود این است که ” آیا تغییر تم ورد پرس، رتبه بندی موتور جستجو را تحت تاثیر قرار می دهد؟” بسیاری از افراد متوجه شده اند زمانی که تم وردپرس خود را تغییر می دهند رتبه بندیشان نیز تغییر می کند، اما این تغییر می تواند ناشی از دلایل دیگری باشد که ربطی به خود تم ندارند.

یک تم جدید به خودی خود نمی تواند تفاوتی در رتبه بندی شما ایجاد کند، اما اگر آن تم، داده های شما را به شیوه ای متفاوت و یا در ترتیبی متفاوت در HTML شما ارائه دهد، حتی اگر به نظر برسد همانی است که قبلا در صفحه وجود دارد، احتمال تغییر در رتبه بندی وجود دارد. در سئوی وبلاگ ها، به جز متن قابل مشاهده موارد دیگری نیز وجود دارد که باید به انها رسیدگی شود. در اینجا به چند روش اشاره می کنیم که طی آن با تغییر تم، رتبه بندی شما می تواند افت کند.

ترتیب HTML شما مهم است

موتورهای جستجو مانند گوگل، HTML شما را به شیوه خطی می خوانند. ممکن است این ترتیب، همان ترتیبی نباشد که بر روی صفحه نمایش ارائه شده است. جعبه ها و جداول محتوا می توانند مطالب شما را در ترتیبی ارائه دهند که با شیوه ای که HTML کد منبع صفحه را بیان می کند متفاوت باشد.

اگر شما یک تم را با نوار کناری سمت راست را با یک تم با نوار کناری سمت چپ تغییر دهید، اسپایدرها معمولا محتوای نوار کناری را قبل از متن اصلی را می بینند. که به احتمال زیاد بر رتبه بندی شما اثر خواهد گذاشت. در مورد هر تمی مهم است که ترتیب برنامه نویسی صفحه را در مرورگر خود مشاهده کنید. صفحه و یا پست اصلی را جدا کنید ، کلیک راست کنید و بر روی ” View Page Source” کلیک کنید. سپس مطمئن شوید که HTML در بخش Body، متن اصلی را قبل از محتوای نوار کناری نشان می دهد.

الگوریتم به کلمات کلیدی شما یا واژگانی که ارتباط معنایی دارند بسته به اینکه کجای HTML خطی شما ارائه می شوند بارارزشی متفاوتی می دهد. این الگوریتم ها ابتدا جداول خارج از متون و سپس متن درون جدول ها را به همان ترتیبی که این جداول ارائه شده اند می خوانند. متنی ابتدایی نسبت به متنی که در آخر می آیید بار ارزشی بالاتری می گیرد، در حالی که کلمات کلیدی در پاراگراف آخر هستند نیز بار ارزشی بالایی دریافت خواهند کرد.

به طور خلاصه، اگر تم جدید شما، شیوه ای که HTML تان توسط اسپایدرهای موتورهای جستجو خوانده می شود را تغییر دهد، جایگاه رتبه بندی شما هم تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

Meta Data

Meta Data برای رتبه بندی موتور جستجو شما بسیار مهم هستند. حداقل شما باید از همان پلاگین های سئویی استفاده کنید که در وبلاگ خود استفاده کرده اید. اگر با تم اصلی خود Yoast WordPress SEO استفاده کرده اید، مطمئن شوید که با تم جدید خود نیز از Yoast استفاده کنید. اگر پلاگین ها و ویجت هایی که در تم قبلی استفاده کرده بودید را برای تم جدید نیز استفاده کنید، می توانید مطمئن شوید که تغییر تم، رتبه شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

بررسی کنید که تگ های عنوان توضیحات متا یکسان باشند، و تمام Meta Data که در بخش عنوان HTML شما ارائه شده اند نیز یکسان باشند. یک تغییر به طور حتم می تواند بر جایگاه لیستینگ شما اثر داشته باشد.

تغییر permalink ها (Changing Permalinks)

permalink ها، URL های پست های وبلاگ شما هستند، و همانند URL های صفحات وب، محل آن صفحه در وب سایت شما را مشخص می کنند. اگر با تغییر تم وردپرس، permalink نیز تغییر کند، قطعا تاثیر بدی بر رتبه بندی موتور جستجو شما می گذارد.

بسیار مهم است که مطمئن شوید permalink ها در تم جدیدتان دقیقا همان هایی هستند که در تم قبلی بودند. مطمئن شوید که URL ها به همان پست ها یا صفحاتی هدایت می کنند که permalink های قدیمی می کردند. وبلاگ نویسان دیگر نیز از permalink استفاده می کنند تا به صفحه شما بک لینک دهند، و شما هم می توانید از آن به عنوان بک لینک از یک صفحه وب دیگر به سایت خود و یا ایمیلی که به پست شما لینک می دهد استفاده کنید.

در غیر این صورت، گوگل رتبۀ پست ها و صفحاتی که برای جستجوی واژه ها / کلمات کلیدی رتبه گرفته بودند را کاهش می دهد. اگر نمی توانید با تم جدید خود permalink ایجاد کنید، پس حداقل مطمئن شوید که یک ریدایرکت ۳۰۱ به URL permalink اصلی ایجاد کنید تا از خطای ۴۰۴ جلوگیری کنید.

حفظ تمام لینک های موجود

تنها permalink مهم نیست. الگوریتم گوگل است که رتبه بندی موتور جستجو شما را محاسبه می کند همه لینک های پست وبلاگ شما را به حساب می آورد. هر لینکی که در تم جدید وبلاگ شما وجود دارد باید دقیقا با تم قدیمی یکسان باشد. مثلا لینک تگ هاباید حفظ شود، همینطور هر لینکی که به هایپرلینک ها، آرشیو ها، گرافیک ها و تصاویر متصل است نیز باید حفظ شود.

مهم است زمانی که یک تغییر در تم خود ایجاد می کنید، ساختار کلی لینک ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تمام لینک هنوز هم کار می کنند. این نه تنها شامل لینک هایی می شود که در بدنۀ پست و یا صفحه وجود دارند، بلکه لینک هایی که در ستون های فرعی ، ویدجت ها و هر گونه تبلیغاتی که در صفحه خود دارید را نیز شامل می شود.

دلایل متفرقه در تغییرات رتبه بندی

Adsense Blocks

اگر به نظر رسید که تغییر تم رتبه بندی موتور جستجو شما را تحت تاثیر قرار داده است، چه این تاثیر مثبت باشد چه منفی، ممکن است به دلایلی دیگری این اتفاق افتاده باشد. اگر شما موقعیت Adsense Blocks خود را بین دو تم تغییر داده باشید، و یا حتی از block های بیشتری در تم جدید استفاده کرده باشید (مثلا به جای ۲ block از ۳ block استفاده کرده باشید)، این موضوع می تواند رتبه بندی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

گوگل ممکن است صفحه شما را برای داشتن آگهی بیش از حد بر روی یک صفحه، نسبت به میزان متن، مجازات کند. حتی ممکن است اگر موقعیت AdSense شما هوشمندانه تعیین شده باشد، رتبه بندی شما ارتقا پیدا کند. در تعیین جایگاه لیستنگ شما بیش از ۲۰۰ فاکتور در نظر گرفته می شود، و فقط گوگل می داند که همه این فاکتورها چه هستند.

سرعت صفحه و نرخ Bounce

سرعت بارگذاری وبلاگ نیز مهم است. اگر وبلاگ شما در مرورگر یک بازدید کننده خیلی آرام بارگذاری شود، آنها هم خیلی راحت ممکن است به جای اینکه صبر کنند، وبلاگ شما را ترک کنند. نرخ Bounce یکی از عوامل دخیل در رتبه بندی شماست پس سرعت بارگذاری تم قدیمی و جدید را مقایسه کنید. ابزار رایگان مانند GTmetrix و ageSpeed Insights ، آنلاین در دسترس هستند و به شما کمک می کنند این کار را انجام دهید.

اعتبار سنجی W3C

اگر HTML درتم قدیمی ار نظر W3C معتبر است ولی HTML تم جدید اینطور نیست، بنابراین ممکن است برای این موضوع خطاهای کرالینگ به وجود بیاید. که این به نوبه خود ممکن است به از دست دادن رتبه منجر شود.

Schema.org

اگر تم جدید شما با استفاده از واژگان نشانه گذاری مشترک مانند Schema.org ساخته شده باشد، لیستینگتان بهبود پیدا می کند. چارچوب Genesis WordPress یک نمونه از این است. اگر هر گونه تمی انتخاب کنید که بر خوانایی وب سایت شما توسط موتورهای جستجو اثر مثبت بگذارد، متوجه خواهید شد که رتبه بندی ارتقا پیدا می کند.

نتیجه گیری

به این دلیل، امن ترین کار این است که تغییراتی را اعمال نکنید که کل وبلاگ شما را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر مجبورید تم خود را تغییر دهید، تمی را انتخاب کنید که به تم قبلی شما از نظر تنوع نزدیک تر است. مثلا یکی دیگر از تم های وردپرس را انتخاب کنید، و یا تمی را انتخاب کنید که توسط همان شرکتی طراحی شده باشد که تم اصلی شما را طراحی کرده است.

اگر این امکان برایتان وجود ندارد ، تاجایی که می توانید تغییرات کوچکی ایجاد کنید – حداقل برای مدتی. هنگامی که مطمئن شدید که تغییر تم، رتبه بندی شما را تغییر نداده است، بعد از آن می توانید شروع به ایجاد تغییرات دیگر در زمان های دیگر کنید به این ترتیب می توانید علت از دست دادن رتبه بندی خود را تشخیص دهید.

پس، آیا تغییر تم ورد پرس، رتبه بندی موتور جستجو را تحت تاثیر قرار می دهد ؟ بله، می تواند، اما نه همیشه.
http://seonovin.com/
10  دانشگاه مجازي Virtual Un / متفرقه / ۱۰ دلیل کاهش رتبه بندی سئوی سایت : 31 شهريور 1395,ساعت 11:12:10

۱۰ دلیل کاهش رتبه بندی سئوی سایت شما و کارهایی که باید در این باره انجام دهید

تا پیش از این وب سایت شما رتبه بندی خوبی داشت، همه جا در موتورهای جستجو نشان داده می شد، ترافیک زیادی دریافت می کردید و متعاقب آن میزان ایمیل ها و تلفن هایی که به شما می شود و درنهایت خرید و فروشتان زیاد بود. ولی ناگهان اتفاقی افتاد، که هنوز هم مطمئن نیستید چه اتفاقی بوده، و آگهی ها و فروشتان کم شد. گزارش تجزیه و تحلیل خود را بررسی کردید و دیدید میزان ترافیکتان نیز خیلی ناگهانی کاهش پیدا کرده است. اینجا بود که کم کم نگران شدید. رتبه بندی خود را بررسی  می کنید، و متوجه می شوید که کاهش یافته و یا به طور کامل ناپدید شده است. در این مرحله فقط نگران نیستید، الان دیگر وحشت زده اید. چگونه چنین چیزی می تواند اتفاق بیفتد؟ مهمتر از آن، چه کاری می توان کرد تا این مشکل را رفع کرد و جریان آگهی و فروش را دوباره بازگرداند؟

توجه: اگر مواردی که در بالا توضیح داده شد در مورد شما نیز صدق می کند، بنابراین شما فقط قربانی از دست دادن رتبه بندی نیستید، بلکه احتمالا وسواس رتبه بندی دارید. رتبه بندی مهم ترین معیار سئو نیست، و تمرکز بیش از اندازه بر روی رتبه بندی ممکن است نتیجه معکوس دهد. با همه اینها، رتبه بندی هنوز هم مهم است، پس ادامه می دهیم.

seo-blog-post_5

رتبه بندی می تواند به دلایل مختلفی افت کند. گاهی اوقات به دلیل اشتباهی است که می شد از آن اجتناب کرد. در موارد دیگر افت رتبه بندی ممکن است نتیجه طبیعی و موقت یک عمل عمدی از جانب شما باشد. در اینجا به  ۱۰ دلیلی که ممکن است به علت آنها افت رتبه بندی را تجربه کرده باشید و همچنین کارهایی که می توانید در مورد هر یک از آنها انجام دهید اشاره می کنیم.

دارید رتبه بندی اشتباهی را دنبال می کنید. در سال های اخیر، جهت جستجو به سمت “زبان طبیعی” چرخیده است، یعنی، مردم در زمان استفاده از موتورهای جستجو، به جای تنها چند کلمه کلیدی، از جملات کامل استفاده می کنند. اگر شما دارید کلمات کلیدی عمومی را دنبال می کنید، احتمالا استراتژی کلمات کلیدیتان از رده خارج شده است. افرادی که به دنبال شما هستند، از کلمات کلیدی و یا عبارات جدید استفاده می کنند، و شما هم باید استراتژی کلمات کلیدی خود را به روز رسانی کنید.
“نوسان” گوگل. طبیعی است که رتبه بندی دائما ثابت نباشد. نه فقط از یک روز به دیگر، بلکه از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر، از یک مکان به مکان دیگر، و بسته به متغیرهای دیگر نیز این نوسان وجود دارد. گوگل به طور مداوم هر متغیری را که می تواند با تغییر نتایج جستجو تشخیص دهد، می آزماید. به همین دلیل است که تمرکز بیش از حد به رتبه بندی خاص نتیجه معکوس دارد. شرکتی که کار بهینه سازی وبسایت شما را انجام می دهد ممکن است به شما یک گزارش رتبه بندی دهد، اما وقتی خودتان رتبه بندی را بر روی کامپیوتر خود بررسی کنید، ممکن است متفاوت باشد، صرفا به این دلیل که گزارش ها از یک کامپیوتر دیگر اجرا شده است. و یا شاید به این دلیل که رتبه بندی ها از دیروز تا به حال تغییر کرده اند. به طور کلی رتبه بندی هایی که در معرض نیروهای دیگری که در این فهرست آورده شده نیستند، تفاوت زیادی نمی کنند، اما نوسان گوگل تنها توضیح منطقی برای افت های کوچک در رتبه بندی است.
وب سایت جدید. اگر یک طراحی جدید برای وب سایت فعلیتان راه اندازی کنید، صرف نظراز هر کاری که برای آماده شدن راه اندازی آن انجام دهید، و صرف نظر از اینکه وب سایت جدید تا چه حد از نظر سئو بهتر از وب سایت قدیمی باشد، باید انتظار افت رتبه بندی وب سایت خود را داشته باشید. برای به حداقل رساندن این افت رتبه بندی مطمئن شوید که طرح ریدایرکت ۳۰۱ مناسب سر جای خود باشد. دست کم یک شرکت را می شناسم که به دلیل این اشتباه ساده، کسب و کار خود را از دست داد. پیش از راه اندازی وب سایت جدید، اطمینان حاصل کنید که به خوبی بهینه سازی شده باشد. اما خودتان را برای افت رتبه بندی، حداقل به طور موقت، آماده کنید. به طور کلی رتبه بندی در ظرف ۱-۲ ماه ارتقا پیدا می کند، البته اگر بیشتر از این طول نکشد.
وب سایتی که دیگر جدید نیست. شما یک وب سایت با طراحی مجدد را جایگزین وب سایت قدیمی کردید، رتبه بندی کاهش پیدا کرد، سپس به سرعت اقزایش یافت، حتی بالاتر از رتبه ای که قبلا بود، ولی در حال حاضر دوباره کم کم در حال کاهش است. یا اینکه یک وب سایت برند جدید راه اندازی کردید، و بعد از چند هفته وب سایت شما به بالاترین رتبه رسید و سپس رتبه بندی ان به شدت کاهش یافت. این هم یک اتفاق معمول است. نکته این جاست که صبور باشید، و بر روی بهترین شیوه های سئو سرمایه گذاری کنید. رتبه بندی طولانی مدت نیاز به کار طولانی مدت نیز دارد.
لینک های با کیفیت پایین. چند سال پیش بسیاری از شرکت ها تسلیم این پیشنهاد شدند که هزاران لینک را در ازای یک قیمت پایین دریافت کنند. اما امروزه، با به روز رسانی های مختلفی که توسط موتورهای جستجو انجام شده است تا آنچه به نظرشان “هرزه نامه (spamming) موتور جستجو” است را متوقف کنند، به این ترتیب وب سایت هایی که تعداد زیادی لینک های با کیفیت پایین به آنها داده شده است، خواهند دید که رتبه بندیشان دارد کاهش پیدا می کند و یا به طور کامل ناپدید می شود. گوگل می گوید اگر سایت شما توسط لینک ها صدمه ببیند که به طور مستقیم کنترلی بر انها ندارید، “شما باید … هر تلاشی از دستتان بر میآید انجام دهید تا لینک های غیر طبیعی که به سایت شما داده شده اند را پاک کنید”. به عنوان آخرین راه چاره، می توانید آن لینک ها را رد کنید.
۱۲۹۹۶۵۹۳_f520

از دست دادن لینک ها خوب. کاهش رتبه بندی ممکن است به علت از دست دادن لینک با کیفیت بالا باشد. شاید وب سایت ها و یا صفحات آن لینک ها ناپدید شده اند، و یا لینکی که به وب سایت شما داده شده است حذف شده باشد. علت هرچه باشد، راه حل این است که به طور مستمر لینک با کیفیت بالا بسازید. و وقتی می گویم: “بسازید”، منظورم این است که جذب کندی، چون بهترین لینک ها به طور طبیعی می آیند. چطور می توانید لینک با کیفیت بالا جذب کنید؟ با تولید محتوای جالب، و یا صرفا مفید، که به نظر مردم آنقدر جالب توجه باشد که بخواهند آن را به اشتراک بگذارند.
۷. هاستینگ بد. تعویض شرکت هاستینگ خود با یک شرکت با کیفیت پایین، و یا شرکتی که مرکز داده آن مکانی ایده آل نیست تا بتواند صفحاتی که سریع بار گذاری می شوند برای بازدید کنندگان سایت فراهم کنند، باعث می شود کابران وب سایت ما را ترک کنند، به همین دلیل موتورهای جستجو وب سایت های دیگر را قبل از شما قرار می دهند. راه حل این است که تا جایی که امکان دارد، هاستینگ وب سایت شما نزدیک به بازدید کنندگان باشد تا به این ترتیب مطمئن شوید اکثر بازدید کنندگان وب سایت شما، تجربه ای سریع و پویا در وب سایت شما خواهند داشت، و همچنین به اندازه کافی برای وب سایت خود هزینه کنید تا مجبور نباشید یک سرور را با ۵۰۰۰ وب سایت دیگر مشتراک داشته باشد.

فایل روبوتکست (robots.txt) نادرست. چند سال پیش من یک اشتباه در فایل robots.txt وبلاگی که هم مالکیت و هم مدیریت آن با خودم بود انجام دادم. در واقع، به نحوی به موتورهای جستجو گفتم وب سایت من را نادیده بگیرد و اجازه ندهد هر کسی آن را پیدا کند. ای داد بیداد. ترافیک تقریبا به طور کامل از بین رفت. خبر خوب این است که به محض اینکه متوجه مشکل شدم و اشتباهم را تصحیح کردم، رتبه بندی ام در عرض چند روز، و در برخی بخش ها در عرض چند هفته، دوباره بازگشت. اطمینان حاصل کنید که بهترین شیوه ها را برای فایل robots.txt خود، به کار می برید، و غلط املایی هم نداشته باشید.
رقبا. رتبه بندی موتور جستجو مانند بازی مجموع صفر است. اگر رتبه بندی یک وب سایت برای یک کلمه کلیدی ارتقا بگیرد، رتبه بندی حداقل یک وب سایت دیگر برای آن کلمه کاهش پیدا می کند. به همین دلیل است که خدمات سئو باید همیشگی باشد و نمی شود فقط گاهی انجام شوند. وب سایت شما هرگز به طور کامل بهینه سازی نمی شود، چون رقبای شما میز به طور مداوم در حال ارتقای وب سایت خود هستند. این یک نسخه ابدی از بازی پادشاه کوهستان است، و تنها راه برای رسیدن به قله، تلاش مستمر است.
به روز رسانی گوگل. هزاران نفر با مدارک دکترا در گوگل استخدام شده اند تا الگوریتم جستجوی آن را بهبود ببخشند. این الگوریتم هر ساله صد ها بار به روز می شود؛ بعضی از این به روز رسانی ها، بزرگ و مخرب اند، اما بسیاری دیگر، تاثیر جزئی و کمی دارند. معمولا بر روی به روز رسانی های بزرگتر نام حیوانات گذاشته می شود، مانند پنگوئن، پاندا، یا مرغ مگس خوار. نکته این جاست، هنگامی که گوگل یک به روز رسانی انجام می دهد، رتبه بندی وب سایت هایی که در انطباق با آن به روز رسانی نیستند، به صورت منفی تغییر می کند. برای اینکه از به روز رسانی های گوگل جان سالم به در ببرید، دستورالعمل های Google Webmaster را که بهترین شیوه ها را ارائه می دهد دنبال کنید، و فقط تاکتیک های کلاه سفید سئو را بکار ببرید. این مسیر که منتهی به رتبه بندی است هم  در حال حاضر و هم سه سال دیگر ترافیک تولید می کند.
این دلایل تنها دلایل افت رتبه بندی نیستند، اما برخی از این دلایل بیشترین تاثیر را بر روی رتبه بندی و ترافیک دارند. آیا تا به حال رتبه بندیتان به دلیلی غیر از دلایلی که در این فهرست آورده شده اند، افت پیدا کرده است؟ در قسمت نظرات به ما در این باره بگویید.
http://seonovin.com/
11  دانشگاه مجازي Virtual Un / متفرقه / روش مقابله با کلیک های جعلی بر روی تبلیغات : 28 شهريور 1395,ساعت 15:32:05
در تبلیغات انلاین مخصوصا تبلیغات در گوگل موارد گوناگونی دررابطه با کلیک جعلی یا نابه جا دیده می شود. در یکی از این موارد با کلیک برروی تبلیغات کلیکی گوگل “پرداخت با هر کلیک” شما را درگیر میکند. برخی دست به این اقدام می زنند تا بودجه ی شما را با کلیک های بی هدف هدر دهند و البته شما از ادامه ی تبلیغ به صورت انلاین منصرف کنند  زمان زیادی نیاز نیست تا بودجه ی روزانه ی تبلیغ کننده هدر رود و اگهی هایش از روی خط برداشته شود.

زمانی که به گوگل برای محل  تبلیغات گوگل برای کلیک های مشکوک درخواست شارژ مجدد کردند،نمونه ای از کلیک های نامتناقض توسط رقیبان دیده شد که برای بازپرداخت نیازمند به دستورالعمل هایی می باشد. هر دوی این پایگاه ها اجازه ی مسدود کردن شناسه ی اینترنتی این اگهی ها را می دهند. حال به چگونگی و نحوه ی مسدود شدن شناسه ها می پردازیم.

هردستگاهی برای جست و جو در وب، پروتکل خاص خود را اراِئه می دهد (مانند۱۰۲٫۲۰۵٫۲۳٫۷) که این ادرس یا شناسه برای سایت مدنظر، قابل شناسایی است. اگر شما در خانه هستید یا برای یک شرکت یا انجمن کوچک مشغول به کارید، شناسه ی اینترنتی شما به طور فعال و قابل تغییر بوسیله ی گرداورنده ی سرویس اینترنت شما ذکر می شود. چنانچه برای یک شرکت عظیم و یکپارچه کار می کنید، شناسه ی اینترنتی شما به صورت غیرقابل تغییر برای شرکت شما تعریف شده است. بنابراین اگه بر روی شبکه هستید، هدایت کننده شما شما شناسه اینترنتی شما را برای تمامی دستگاه های متصل شده به شبکه نمایان می کند. اینگونه شناسه های داخلی معمولا با ۱۹۲٫۱۶۸ شروع شده و بطور کلی برای دنیای خارجی قابل تعریف نیستند. اما همین دستگاه ها شناسه ی اینترنتی مشابه را به سایتهای خارجی ارائه می دهند.

whatismyip.com یکی از راه های رایگان و اسان برای یافتن اینکه چه شناسه اینترنتی را به دنیای خارحی ارائه می دهید، مراجعه به این سایت می باشد.

همانگونه که هر کاربر متصل به اینترنتی دارای شناسه ی اینترنتی می باشد، هر وب سایت نیز دارای یک شناسه ی اینترنتی ست. برخی از وب سایت ها شناسه اینترنتی منحصربه فرد و اختصاصی دارند درحالیکه برخی دیگر از وب سایت ها، چند رسانه ای هستند و تنها یک شناسه اینترنتی مشترک دارند زیرا وب سایت میزبان، نمونه ی ارزان تر همراه با شناسه اینترنتی مشترک است.

احتمال بیشتری وجود دارد که شرکت های بزرگ تر شناسه اینترنتی غیرقابل تغییر یا یک سلسله شناسه داشته باشند و میزبان کاربران برای وب سایتشان باشند. در این صورت این امکان وجود دارد که برای مشخص کردن شناسه اینترنتی وب سایت موردنظر، جست و جوی وارونه انجام دهید و سپس در محل اگهی این شناسه را مسدود کنید. از این پس اگر نیروی انسانی همان شناسه ای را که شما مسدود کرده اید را ارائه دهد، به اگهی شما دسترسی نخواهد داشت.در واقع به تبلیغات شمت دسترسی ندارد و قادر به کلیک برروی انها نیست.

بسیاری از شرکتها میزبانی وب سایتشان را ب خودی خود انجام نمی دهند. بطور مثال در سایت ما، میزبانی بر عهده ی یک شرکت بزرگ میزبانی وب می باشد. سایت ما دارای شناسه اینترنتی اختصاصی ست که عبارت است از:۶۹٫۹۳٫۲۴۱٫۲۱۹ . اگر این شناسه را در جست و جوگر موجود بر روی سیستم خود تایپ کنید، وب سایت ما را خواهید دید که بر روی صفحه ی نمایشگر ظاهر شده است. اما درصورتیکه شناسه اینترنتی ما را در محل ثبت اگهی هایتان مسدود کرده باشید، اگهی ها همچنان از طریق ما رصد می شود چرا که شرکت ما از گرداورنده ی سرویس اینترنت داخلی برخوردار است و این اجازه را به ما می دهد تا شناسه ی کاملا متفاوتی را هنگام جست وجو در وب و فرستادن نامه الکترونیکی ارائه دهیم.به منظور عدم دسترسی وب سایت ما به تبلیغات شما، ضروری ست که شناسه ی برنامه ریزی شده توسط گرداورنده ی سرویس اینترنت ما را مسدود کنید.

متاسفانه در حال حاضر یک سری از ابزارهای جست وجوی وارونه موجود هستند که شناسه ی اینترنتی وب سایت را به شما ارائه می دهند،      پیداکردن شناسه اینترنتی شبکه ی این شرکت یا انجمن کار ساده ای نیست. مانند networksolutions.com/whois/index.jsp

اگر شما از طریق فردی درون شرکت نامه الکترونیکی دریافت کردید، می توانید شناسه اینترنتی را از سرصفحه ی مبسوط بدست اورید. همچنین هنگامی که ان شرکت حتی از طریق یک کلیک بر روی تبلیغ شما سایتتان را بررسی میکند، شناسه ی وب سایت شرکت مذکور از طریق وب کمکی شما قابل تشخیص است. زمانی که شخصی رایانه همراه مرتبط با شرکت را به کتابخانه ی عمومی ببرد، شناسه ی اینترنتی کاملا متفاوتی بطور موقت جایگزین شناسه قبلی خواهد شد.

به سبب اینکه تمامی کلیک های جعلی تبلیغات در گوگل را بطور انحصاری مسدود کنیم، به این مهم دست یافتیم که در وحله ی اول موثرترین راه برای شناسه هایی که بوسیله ی کلیک های ناخواسته مسدود شده اند، شناخت کلیک های ناخواسته ی تکراری ست. از طرف دیگر مسدود کردن تبلیغات در برابر تمام کلیک های ناخواسته ی تکراری، تنها باعث اتلاف وقت است زیرا ممکن است اغلب رقیبان دست به اینگونه کارشکنی نزنند. راه حل موثر، مسدود کردن متخلفین تکراری ست. اگر ابزار یا برنا مه ی مناسبی دردست دارید، کار به سادگی انجام می پذیرد.

شما می توانید از خدمات موجود استفاده کنید. همچنین می توان از ابزارهای همه جانبه ی وب که شما را به مشاوران فردی ارجاع می دهد، بهره برد.باید به این مسئله توجه داشت تحلیل گران گوگل دارای مشخصه ی ذکر شده نیستند و در نتیجه این راه مناسبی برای شناسایی کلیکهای جعلی ازسوی رقیبان نخواهد بود. از طرف دیگر ابزارهایی هستند که زمینه ی کشف و بازیابی کلیک های جعلی را فراهم می سازد. این ابزار قادر است نامه الکترونیکی حاوی مورد مشکوک که به ان تجاوز شده را برای شما ارسال کند و شما به سادگی می توانید این نامه را در اکانت گوگل یا مایکروسافت خود برای درخواست تاییدیه  ارسال کنید.
https://novin.marketing
12  دانشگاه مجازي Virtual Un / متفرقه / ۵ راه برای محافظت از سایت در برابر جریمه های گوگل : 25 شهريور 1395,ساعت 10:19:06
اگر می خواهید سایتتان مثل چسب دوقلو به بالای صفحه اول گوگل بچسبد، باید کارهای زیر را انجام دهید:

باید همیشه سایت خود را از مجازات گوگل، مانند پنگوئن (Penguin) و پاندا (Panda)، حفاظت کنید.

سوال اینجاست:

چگونه می توانید سایت خود را نسبت به این به روز رسانی ها با دوام تر کنید؟

برای گرفتن جواب این مقاله را بخوانید …

guest posting نکنید (از هر نوعش)
اجازه بدهید یک بار برای همیشه این موضوع را روشن کنم.

از نظر من guest posting، یک استراتژی لینک سازی کارساز است.

اما نباید تنها استراتژی باشد که شما از آن بهره می برید.

به یاد داشته باشید: راه اجتناب از مجازات گوگل (به خصوص پنگوئن) داشتن یک پروفایل لینک طبیعی است.

و سایتی که تعداد زیادی لینک از یک منبع (و حتی guest post) داشته باشد با سر به زمین خواهد خورد.

همچنین این خطر همیشه در کمین است که گوگل، ارزش لینک های guest post ها را تنزل دهد. افراد زیادی هستن که به مقیاس های بزرگ guest posting می کنند و گوگل تمامی آنها را نادیده می گیرد. همچنین، تشخیص لینک های guest post ها برای گوگل بسیار آسان است.

منظور من را اشتباه نگیرید:

guest posting یک راه موثر و قابل اندازه گیری برای ساخت لینک های معتبر و کمک به سئوی سایت است.

به همین دلیل فکر می کنم، عنوان ” guest posting نکنید” تا حدی خشن است. شاید بهتر بود این عنوان را می نوشتم “اگر قرار است guest posting، استراتژی اول، دوم و یا حتی سومتان برای لینک سازی باشد، guest posting نکنید”.

اقدام عملی:

در guest posting زیاده روی نکنید: لینک های guest post ها  تنها باید ۲۰٪ از پروفایل لینک شما را تشکیل دهند.

بر روی LDR خود تمرکز کنید
احتمالاً مصاحبه با یکی از اعضای سابق تیم Webspam گوگل را دیده اید که در آن می گوید: “Relevancy، PR جدید است”.

گوگل بر روی علامت هایی مانند PageRank تاکید کمتر، و بر روی( Linking Domain Relevancy (LDR تاکید بیشتری دارد.

معنی LDR این است: “آیا سایتی که به شما لینک  می دهد، با شما  در یک زمینه (niche) مشابه است؟”

مثلا فرض کنید که شما سایتی دارید که درباره غذای سگ است.

منطقی است که پروفایل لینکتان از لینک هایی تشکیل شده باشد که دربارۀ غذای سگ و حیوانات خانگی دیگر باشد.

البته مشخصاً لینک هایی هم از سایت های نا مرتبط و “عمومی”، مانند دایرکتوری ها و سایت های خبری خواهید داشت.

اما این واقعیت همچنان به قوت خود باقی می ماند که پروفایل لینک طبیعی هر سایتی که دربارۀ غذای سگ باشد، از سایت های دیگری لینک دارد که آنها هم مربوط به غذای سگ هستند.

من که فکر می کنم تمرکز دور بعدی به روز رسانی های گوگل در زمینه LDR خواهد بود. سایت هایی که لینک های fistful یا نا مرتبط دارند حتماً ضربه خواهند خورد.

در واقع، امکانش هست که در حال حاضر نیز، بخشی از فیلتر الگوریتم پنگوئن همین موضوع باشد.

می توانید نمودار تجزیه و تحلیل پنگوئن را از سایت، Microsite Masters.com’s بررسی کنید:

سایت هایی که لینک های مرتبط ندارند، به احتمال ۵۰ درصد بیشتر از سایت هایی که حداقل تعدادی بک لینک مرتبط دارند، توسط پنگوئن ضربه می خورند (get hit).security-website

اقدام عملی:

بر روی LDR تمرکز کنید: اطمینان حاصل کنید که حداقل ۳۰٪ از لینک هایتان niche-relevant باشند. حتما لازم نیست که دقیقا در همان زمینه (niche) باشند، اما حتما باید تا حدی LDR داشته باشند.

 

تنوع هوشمندانۀ متون لنگر (Anchor Text)
احتمالا تا الان باید دانسته باشید که تنوع در متون لنگر یک “اجبار” است.

متاسفانه، اکثر مردم در مورد متن لنگر به بیراهه می روند.

و به جای تکرار یک پروفایل لینک مجاز، متون لنگر را با anchor های عمومی مانند “اینجا” و “این سایت” درهم می کنند.

که به نظر من (و حتی گوگل) طبیعی به نظر نمی رسد.

و مطمئن هستم که گوگل – درست مثل پنگوئن – در آینده متن لنگر را به عنوان یک فاکتور در نظر می گیرد.

هیچ آزمونی برای ارزیابی نسبت دقیق anchor وجود ندارد، اما این نسبت ها که در پایین آورده شده، می توانند به شما ایده ای بدهند که متن لنگر خود را چگونه باید توزیع کنید:

۳۰% : متن لنگر برند (مثل Backlinko)

۱۰%: URL خالی (مثل backlinko.com)

۱۰%: نام دامنه (مثل Backlinko.com)

۱۰%: متن لنگر نام وب مستر (مثل Brian Dean)

۵%: anchor های عمومی (مثل اینجا، این پست و بلاگ، وب سایت)

۴۵%: متن لنگر منحصر به فرد (مثل این پست در گوگل توسط Brian، وب سایت لینک سازی وی و با توجه به پست Brian Dean به روز رسانی شده)

۱%: متن لنگر کلمات کلیدی پولی (مثل ساختمان)

اقدام عملی:

در مورد متن لنگر هوشمندانه عمل کنید: از متن لنگر نام وب مستر و نام دامنه برند بیشتر استفاده کنید.

نشانه برند (Brand Signal) بسازید
هیچ شکی نیست که گوگل عاشق برندهای بزرگ است.

برندهای بزرگ نه تنها رتبه بهتری می گیرند، بلکه کمتر مجازات هم میشوند.

بنابراین اگر می خواهید از سایت خود در برابر مجازات های گوگل محافظت کنید، دیگر کم کم باید تبدیل به یک برند شوید.

خوشبختانه، برای اینکه برای سایت خود برند آنلاین بسازید، نیازی به بودجه شش رقمی ندارید.

برخی از راه های موثر و کم هزینه برای ساخت سریع نشانه های برند عبارتند از:

سایتی که قانونی و مجاز به نظر برسد: برای اینکه سایتتان طراحی خوب و زیبایی ندارد، هیچ بهانه ای قبول نیست. نشانه های قابل اعتماد برند مانند یک آدرس فیزیکی و شماره ۱-۸۰۰ در صفحه “تماس با ما” (physical address and 1-800 number on your contact page) بسازید.

حضور در رسانه های اجتماعی: گوگل ممکن است از میزان فالوور های شما در رسانه های اجتماعی (مانند طرفداران فیس بوک) استفاده کند تا تشخیص دهد آیا شما یک برند هستید یا نه. برند هایی که شما حتی فکرش را هم نمی کنید، فالور های زیادی در رسانه های اجتماعی دارند … که در واقع این را به گوگل القا می کند که آنها یک برند هستند و درنتیجه می توانند مورد اعتماد باشند. اگر می خواهید مانند یک برند باشید، باید زمان زیادی را برای این سیستم عامل ها صرف کنید تا بتوانید فالوور جمع کنید.

Laptop computer, padlock and codes

جستجوی برندها (Branded Searches)

ساده است؛ مردم در گوگل، دنبال برند ها هستند. حتی با وجود اینکه Backlinko تقریبا جدید است، میزان جستجوی آن در گوگل خیلی زیاد است.

اقدام عملی

نشانه های برند بسازید: کمی از زمانی که صرف ساختن لینک می کنید را به ساختن نشانه های برند برای سایتتان اختصاص دهید.

متوقف کردن سیگنال اسپم اجتماعی
اگر سیگنال های اجتماعی برای همیشه به یک بخش عمده از الگوریتم گوگل تبدیل شوند، خیلی راحت به عنوان سیگنال های جعلی تشخیص داده می شوند. فکر می کنم به روز رسانی بزرگ بعدی، سایت هایی را هدف قرار دهد که از توییتهای ساختگی، لایک های فیس بوک جعلی و AuthorRank اغراق آمیز استفاده می کنند.

و حتی ممکن است گوگل سایت هایی که در رسانه های اجتماعی، فالوورهای جعلی دارند را نیز هدف قرار دهد. و تشخیصش هم خیلی راحت است: یک حساب توییتر که فقط ۱۰ تا توییت دارد و هیچ فعالیتی هم نمی کند، مسلما نباید ۰۰۰/۱۰ فالوور داشته باشد.

به خصوص در مورد دستکاری گوگل پلاس باید خیلی مراقب باشید.

مثل این است که با محصول خودشان بخواهید فریبشان بدهید. گوگل در مورد سایت هایی که چنین کاری می کنند، خیلی سرسختانه عمل می کند.

حداقل کاری که می کنند این است که از سیگنال های اجتماعی برای تایید اعتبار لینک هایتان استفاده می کنند. خودتان فکر کنید: چطور ممکن است صفحه ای که هزاران لینک دارد، نه توییتی داشته باشد و نه در فیس بوک چیزی به اشتراک گذاشته باشد ؟
http://seonovin.com/
13  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / تاثیر رسانه های اجتماعی بر سئو از طریق راههای مختلف : 13 شهريور 1395,ساعت 09:47:33
اگر از ۱۰ نفر مختلف که در حرفه بازاریابی دیجیتال کار می کنند بپرسید آیا رسانه های اجتماعی بر سئو اثری دارند یا خیر، ۱۰ جواب مختلف خواهید شنید. بعضی ها ممکن است بگویند بله و به گزارش Search Metric  در مورد عوامل رتبه بندی سئو در سال ۲۰۱۳ استناد کنند که مشخص کرده بود ۷عامل از ۱۰ عامل برتر رتبه بندی، رسانه های اجتماعی هستند. برخی دیگر ادعا می کنند که داده هایی که در آن گزارش آورده شده اند، رابطۀ همبستگی را نشان می دهند نه رابطۀ علت و معلومی را، و اینکه رسانه های اجتماعی تاثیر مستقیمی بر روی رتبه ارگانیک ندارند. این افراد به گزارش Moz در مورد عوامل رتبه بندی موتور جستجو در سال ۲۰۱۳، و نیز اظهارات متفاوت Matt Cutts در این زمینه استناد می کنند. با این حال باز هم خیلی افراد ادعا می کنند که SEO تحت تاثیر رسانه های اجتماعی قرار دارد ولی نه به صورت مستقیم و آشکار .

به احتمال زیاد در این خصوص حق با این میانه رو ها است. مشخص نیست که موتورهای جستحو در آینده چه خواهد کرد، اما به گفته Matt Cutts، گوگل هرگز فعالیت های اجتماعی مستقیم (مثل لایک کردن در فیسبوک، ریتوییت کردن و حتی ۱+ ها) را فاکتور قرار نمی دهد. او اظهار داشت که گوگل تلاش هایی انجام داده تا این اطلاعات را در یک الگوریتم بگنجاند، اما از آنجایی که سازماندهی و تعیین کمیت آن خیلی سخت شده است، این کار را نه می کند، نه خواهد کرد.

۲۶(۱)

با این حال، رسانه های اجتماعی و SEO ، یکدیگر را پوشش می دهند و درنتیجه رسانه های اجتماعی می توانند به شیوه های مختلفی، به موفقیت ارگانیک کلی وب سایت ها کمک کنند. حال به هفت نمونه ویژه در این زمینه نگاهی می اندازیم.

     پتانسیل لینک (Link Potential)
فعالیت های رسانه های اجتماعی می توانند به افزایش آگاهی در مورد برند و محتوای وب سایت کمک کنند. آگاهی بیشتر، لینک بیشتر در پی دارد. فرض کنید که یک برند، فیلمی در مورد ویژگی های یک محصول بگذارد. این فیلم ۲۰ بار در توئیتر به اشتراک گذاشته شود. یکی از کاربران توئیتر که یک وبلاگ را اداره می کند (یا حتی بهتر از آن، گزارشگر یک رسانۀ بزرگ است)، این فیلم را ببیند. این بلاگر یا گزارشگر تصمیم بگیرد در مورد این ویژگی های جدید مقاله ای بنویسد و در مقاله اش، به فیلم و وب سایت برند بک لینک بدهد. اگر این نویسنده فیلم را ندیده بود، هیچ لینکی هم در کار نبود.

بنابراین درست است که لینک های آن ، مستقیما تاثیری در مشخصات کلی لینک های وب سایت نداشت، اما باعث شدند که سایت از طریق یک مقاله لینک بگیرد. این لینک ها به مشخصات کلی لینک کمک می کنند و در نتیجه به تاثیر سئو نیز کمک می کنند.

     شخصی سازی (Personalization)
گوگل از فعالیت ها و ریویوهای Google+ استفاده می کند تا نتایج جستجو را زمانی که کاربر در Google+  است، شخصی سازی کند.

اگر شما با یک فرد از طریق + Google ارتباط داشته باشید و آن فرد یک کسب و کار را ریویو کند،  یا به  صفحه ای +۱ بدهد و یا در مورد موضوعی که شما جستجو می کنید در + Google پستی بگذارد، احتمالا شما هم به دلیل اتصالی که با وی دارید، رتبه بالاتری خواهید گرفت.

البته که همه کاربر ها همیشه نیستند، و همه جستجو ها هم از طریق گوگل انجام نمی شوند. اما Bing هم همین کار را در مورد فعالیت های دوستانتان در فیسبوک انجام می دهد. گرچه تعیین و یا حتی مشاهده کمیت دشوار است، اما این شخصی سازی نتایج جستجو، بر رتبه بندی تاثیر دارد.

     میزان کوئری های جستجو (Search Query Volume)
رسانه های اجتماعی می توانند به شما کمک کنند نام خود را به مخاطبان گسترده تری ارائه کنید. وقتی اطلاع عموم از برند شما افزایش پیدا کند، افراد بیشتری برند شما را جستجو خواهند کرد. و هنگامی که گوگل ببیند تعداد زیادی از افراد، یک برند را جستجو می کنند، متوجه می شود که آن برند، محبوب و شناخته شده است، و در نتیجه رتبه بالاتر به آن اختصاص می دهند. این موضوع بستگی به کوئری هایی که به طور طبیعی جستجو می شوند دارد، و اغلب یک فرصت جستجو برای برند است.

     علامت های برند (Brand Signals)
برخی فکر می کنند که اینکه نامشان در یک وبلاگ و یا سایت صرفاً ذکر شود، بدون هیچ هایپر لینکی، نیز می توانید به عوامل رتبه بندی کمک کند. گوگل به این کار co-citation می گوید، و آن را به عنوان یک علامت برند درنظر می گیرد. توانایی رسانه های اجتماعی برای افزایش آگاهی از یک برند و ایجاد گفتگو می تواند منجر به co-citation شود.

     حجم ترافیک و تعامل سایت (Traffic Volume and Site Engagement)
رسانه های اجتماعی می توانند حجم ترافیک بازدید از وب سایت را افزایش دهند، که یک عامل کلیدی در رتبه بندی موتورهای جستجوست. از  مواردی که بر روی رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده و باعث افزایش ترافیک می شوند می توان پست های وبلاگ ها، فیلم ها، لیست رویداد، و یا دیگر مطالب جالب را نام برد. در صورتی که محتوا به اندازه ای جالب باشد که کاربر به جای اینکه فورا صفحه را ترک کند، مدت بیشتری در سایت بماند و مجاب شود کل صفحه را بخواند و یا یک فیلم را قبل از دیدن صفحات دیگر به صورت کامل تماشا کند، این امکان وجود دارد که در صفحه نتایج پاداش بگیرید. موتور جستجو این معیارها – میزان جستجو، تعداد صفحات در هر بازدید، زمان ماندن در سایت – را ارزیابی می کند و ممکن است از آنها در رتبه بندی نتایج استفاده کند.

size-of-photos-on-social-networks1

     اعتبار نویسنده (Authorship)
گوگل اعلام کرده است که در آینده قصد دارد، هویت را در رتبه بندی جستجو دخیل کنند و در حال حاضر مشغول فعالیت بر روی این هستند که چطور می توانند این کار را انجام دهند. این به این معنی است که افرادی خاص – بر مبنای اعتبار، مرتبط بودن با موضوع و اندازه مخاطب احتمالی شان – رتبه بندی بالاتری برای برخی از کوئری های خاص دریافت می کنند. گرچه کاتز می گوید که گوگل در حال کار بر روی آن است، اما اریک اشمیت سال گذشته اظهار داشت که این اتفاق در حال حاضر تا حدی برای برخی پروفایل های تایید شده می افتد:

“در نتایج جستجو، اطلاعاتی که به پروفایل های آنلاین تایید شده مرتبط هستند، از محتواهایی که چنین تأییدیه ای ندارند، رتبه بالاتری دریافت می کنند، که در نتیجه باعث می شود اکثر کاربران به طور طبیعی بر روی نتایجی که در جایگاه بالاتر هستند (تایید شده اند) کلیک کنند.”

     رتبه بندی پروفایل (Profile Ranking)
پروفایل های رسانه های اجتماعی یک برند برای آن برند رتبه بالایی به همراه خواهند داشت، اغلب در صفحه اول و گاهی اوقات در بالا قسمتی که کوئری برند نمایش داده می شود.

حال که می دانید گوگل ویژگی ها رتبه بندی بی شماری دارد، دیگر باید بدانیم که فقط آن ده لینک آبی که در صفحه اول هستند مهم نیستند. به عنوان مثال، Knowledge Graph Box ، مقالات خبری، answer box ، مقالات عمقی، فیلم ها و تصاویر، همگی ویژگی های هستند که باعث می شوند در نتایج جستجو به جایگاه بالاتری دست پیدا کنید. در بهینه سازی باید جنبه های دیگر را نیز تا جای ممکن در نظر بگیرید و کانال های اجتماعی یکی از آن مواردی است که باید به آن توجه کنید.

سئو فقط برای گوگل نیست.

گوگل و سئو مترادف هم شده اند – در حالی که اکثر شیوه ها و روش های سئو برای همه موتور جستجو کاربرد دارند، اما اغلب به رتبه بندی گوگل گره خورده اند. تا حدی مشخص است که دلیلش چیست – طبق آمار comScore، گوگل محبوب ترین موتور جستجو با ۶۷٫۳ درصد از سهم بازار است. و همچنین فعالیت های مربوط به سئو را بیشتر از موتور های جستجوی دیگر در نظر میگیرد (یا به کل رد می کند). اما بهینه سازی فقط برای گوگل نیست؛ مختص هیچ موتور جستجوی دیگری هم نیست. هر یک از شبکه های رسانه های اجتماعی نیز به نوعی قابلیت جستجو دارند. با افزایش استفاده از شبکه های اجتماعی، حجم جستجو در این شبکه ها نیز افزایش یافته است (بعد از گوگل، یوتیوب بزرگ ترین موتور جستجو است و توییتر در روز ½ میلیون کوئری دریافت می کند).

نظر بگیرید که اصول سئو چگونه می توانند استفاده شوند تا به طور مستقیم بر رتبه بندی کانال های مختلف رسانه های اجتماعی تاثیر بگذارند. گرچه ممکن است به اندازه عوامل رتبه بندی گوگل روشن و دقیق نباشند، و نیز به راحتی تاثیر نگذارند (فیسبوک اعلام کرده است که نیوز فید ۰۰۰/۱۰۰ عامل رتبه بندی دارد. که باعث می شود سئوی گوگل، در مقایسه، مثل یک تکه جواهر باشد!) ، با این حال باز هم  فرصت خوبی است برای اینکه برند و محتوایتان در کانال های رسانه های اجتماعی بیشتر دیده شود. با پیشرفت موتورهای جستجو در تفسیر موارد جستجو، ارائه نتایج مرتبط و مبارزه با اسپم ها، روش های قدیمی دیگر جواب گو نیستند. موتورهای جستجو برای اینکه بفهمند چه چیزهایی محبوب، مرتبط و معتبر است، در حال تبدیل شدن به رسانه های اجتماعی هستند. و همچنین تبدیل شدن به برند. این هفت روش فقط یک نگاه اجمالی به چیزی بود که در آینده به ادغام رسانه های اجتماعی و سئو می انجامد.
http://seonovin.com/
14  اينترنت و شبكه Network & Internet / اينترنت / چگونه از Google Trend برای سئو استفاده کنیم ؟ : 11 شهريور 1395,ساعت 09:56:29
ابزار رایگان Google Trend، ابزاری فوق العاده مفید برای بهینه سازی موتور جستجو است که اغلب دست کم گرفته می شود. در این مقاله نشان می دهیم که چگونه می توانید از Google Trend استفاده کنید.

 

۱- بررسی کلمات کلیدی

زمانی که می خواهید کار بهینه سازی موتور جستجو را شروع کنید، اول از همه باید یک بررسی کامل در مورد کلمات کلیدی انجام دهید. یک ابزار خیلی خوب در این زمینه Google AdWords keyword planner است. همچنین با استفاده از Google Trend، می توانید اطلاعات بیشتری در موردکلمات کلیدی بدست آورید.

 

ایده گرفتن از کلمات کلیدی

مهم ترین کوئری های جستجوی (search queries) خود را در Google Trend  وارد کنید، با این کار نه تنها می توانید کوئری های جستجو و موضوعات مرتبط بیشتری پیدا کنید، بلکه مواردی که در طول این مدت انتخاب شده، relevance گرفته اند نیز بدست می آورید. به این ترتیب   می توانید کلمات کلیدی که ترند (trend) هستند را کشف کنید.

 

کلمات کلیدی ترند

نه تنها مهم است بدانید که در حال حاضر کدام کلمات کلیدی بیشترین میزان جستجو را دارند، بلکه همچنین باید بدانید کدام کلمات در آینده بیشترین میزان جستجو را خواهند داشت. کلمات کلیدی مشابه را در Google Trend با هم مقایسه کنید تا ببینید کدام یک روند رو به بالا و کدام یک روند رو به پایین دارند.

 

ارتباط (Relevance) منطقه ای

چیز دیگری که Google Trend نشان می دهد این است که چطور Relevance یک کوئری جستجو، در مناطق مختلف، متفاوت است. مثلاً در سوئیس، راجر فدرر، ستاره تنیس، بیشترین Relevance را در (کانتون) ایالت شویتز (Schwyz) و پس آن در کانتون (ایالت) های زوریخ و گراوبوندن (Grisons) دارد.

 

Google-Trends

 

۲- بازاریابی محتوا

 

بازاریابی محتوا یکی از عناصر اصلی سئو است، و ابزار Google Trend می تواند خیلی در این زمینه مفید باشد.

 

موضوعات ترند

در Google Trend می توانید موضوعاتی که ترند هستند را به صورت لحظه ای مشاهده کنید.

 

مقایسه موضوعات

مطمئن نیستید که دفعه بعد در مورد چه موضوعی بنویسید؟ موضوعاتی که دارید را با Google Trend مقایسه کنید و موضوعی که بیشترین Relevance را دارد انتخاب کنید.

 

فصلی بودن

از طریق Google Trend می توانید فصلی بودن موضوعات را متوجه شوید و محتوایتان را بر اساس آن برنامه ریزی کنید. مثلاً نوشتن دربارۀ اسکی آن هم در فصل تابستان، فایده ای ندارد. همچنین با استفاده از Google Trend می توانید گرایش هایی که خیلی واضح و آشکار نیستند را نیز پیدا کنید.

 

Google-Trends-Web-Search-Interest_-joomla-wordpress-drupal-Worldwide-2004-present

 

۳- بررسی برند

با استفاده از Google Trend بررسی کنید که چگونه Relevance  برندتان در مقایسه با رقبایتان، در طول زمان تغییر می کند. در این صورت متوجه می شوید که آیا لازم است سرمایه گذاری بیشتری روی برندتان انجام دهید یا خیر.

 

آمار در Google Trend

در زمان کار با Google Trend مهم است بدانید نباید انتظار آمار و ارقام  دقیق و قطعی داشته باشید. برای جستجوی بالا به Google AdWords keyword planner یا ابزار های دیگر نیز نیاز خواهید داشت.  Google Trend، Relevance کلمات جستجوی وارد شده در مقایسه با یکدیگر را نشان می دهد. هرچه کلمات کلیدی در بالای نمودار باشند، ارتباط منطقه ای (relevant region) بیشتری دارند؛ ارزش مهمترین کوئری های جستجو برابر با ۱۰۰ و ارزش داده های دیگر از ۰ تا ۹۹ متغیر است.

همانطور که می بینید، Google Trend امکانات زیادی در دسترس بازاریابی آنلاین شما قرار می دهد.
http://seonovin.com/
15  اينترنت و شبكه Network & Internet / اينترنت / آموزش کامل Google Webmaster – بخش اول : 07 شهريور 1395,ساعت 09:09:29
 

ابزار Google Webmaster ، مجموعه ای از ابزار های رایگان است که نه تنها کار جستجوکردن کل وب سایت شما را برای گوگل راحت تر می کند، بلکه جایگاه رتبه شما در موتور جستجو را نیز ارتقا می دهد و به سئو سایت شما کمک می کند. هم برای وب مستر های با تجربه و هم برای وب مستر های تازه کار، قابلیت های فراوانی دارد. ابزار دیگری که می توان همراه با Google Webmaster استفاده کرد Google analytics است؛ که از طریق آن می توانید جزئیات مربوط به ترافیک وب سایت خود پیدا کنید.

چرا باید از ابزار Google Webmaster، برای وب سایتتان استفاده کنید؟

 

ابزار Google Webmaster، قابلیت های مختلف و زیادی دارد، از جمله :

 

    بررسی کلماتی که بیشترین بازدید کنندها را به سایت شما هدایت می کنند
    فهرستی از لینک های داخلی و لینک ها سایت شما
    ارائه نقشه سایت برای بهتر دیده شدن
    ایجاد فایل های Robots.txt و حذف برخی URL های به خصوص از صفحات نتایج جستجو
    بررسی آمار  در مورد  وب سایت شما توسط گوگل
فهرست بالا تنها نمونه هایی از ویژگی های Google webmasters است. استفاده از ابزار webmaster که توسط گوگل ارائه شده خیلی مفید است و هم برای وب سایت و هم برای وبلاگ باید از این ابزار استفاده کرد.

چطور باید از ابزار Google Webmaster برای وب سایتتان استفاده کنید؟

برای اینکه Google Webmaster را برای سایت خود را فعال کنید باید به شیوه زیر عمل کنید:

قدم اول: به https://www.google.com/webmasters/tools بروید  و بر روی ثبت نام برای حساب وب مستر جدید (sign up for new webmaster account) کلیک کنید. جزئیات حساب گوگل خود را وارد کنید و OK را بزنید.

قدم دوم: بعد از ثبت نام، بر روی ADD SITE کلیک کنید. URL سایت خود را وارد کنید و next را بزنید

در این قدم باید تایید کنید که صاحب سایت هستید. اگر یک سایت ورد پرس دارید، باید فایل html را دانلود کرده و روی وب سایت خود آپلود کنید (هم می توانید از FTP استفاده کنید و هم مستقیما به کنترل پنل هاست خود وارد شوید).

قدم سوم: بعد از تایید اعتبار سایت، صفحه پیشخوان وب مستر دسترسی پیدا خواهید کرد.

    پیکر بندی (Configuration)
پیکر بندی این امکان را به شما می دهد که پارامتر ها و تنظیمات مختلف سایت خود را شخصی سازی کنید. مثلا می توانید یک کشور به خصوص را هدف سایت خود قرار دهید، فرم دلخواه URL خود را مشخص کنید یا کاربر هایی را به حساب ابزار Webmaster خود اضافه کنید و به آنها اجازه دهید به بعضی بخش های حساب شما دسترسی داشته باشند.

تنظیمات (settings)

با استفاده از گزینۀ تنظیمات این ابزار، می توانید مکان هایی را که از نظر جغرافیایی ترجیح می دهید را انتخاب کنید (کشوری که می خواهید هدف وب سایت شما باشد)، فرم دلخواه نام دامنه تان را تنظیم کنید و سرعت جستجو وب سایت شما توسط گوگل را تغییر دهید.

 ۹۲۱٫۱٫۱٫  هدف قرار دادن جغرافیایی (Geographic Targeting)

اگر سایت شما دامنه سطح بالای عمومی مثل .com یا .net دارد، شما می توانید از این تنظیمات استفاده کرده تا هر منطقه جغرافیایی که مورد نظرتان است را تعیین  کنید. فهرست بندی و رتبه بندی گوگل برای هر صفحه، بسته به اینکه نتایج جستجو در چه کشوری نشان داده می شوند، متفاوت است. در نتیجه اگر کشور هدف را انتخاب نکنید، و یا اگر گزینه ” unlisted” را انتخاب کنید، رتبه بندی قابل رویت برای هر یک از صفحات سایت شما در هر کشوری به آدرس آی پی و منبع بک لینک های صفحه شما بستگی خواهد داشت.

مثلا اگر می خواهید صفحات شما اغلب در ایران فهرست شوند، باید از میان فهرست کشور هایی که در صفحه Geographic Targeting در قسمت تنظیمات وجود دارند، ایران را انتخاب کنید. اگردامین خاص یک کشور مثل .uk  و .ir دارد، نمی توانید تنظیمات geo-targeting را تغییر دهید. چون مربوط به کشوری است که دامنه سطح بالای شما آن را نشان می دهد.

preferred domain

می توانید از گزینه ” preferred domain” استفاده کنید تا به گوگل عنوان کنید می خواهید ساییتان با www ایندکس شود یا بدون www فهرست شود هر کدام از این ها می تواند به صورت جداگانه فهرست شوند. این موضوع رتبه بندی شما را پایین می کشد ، چون مثلا لینک ها به جای اینکه روی یک دامنه جمع شوند، بین دو دامنه تقسیم خواهد شد.

شما نسخه ای که می خواهید از این منو استفاده کنید را بررسی کنید، خود گوگل لینک ها و ترافیک را از یک نسخه به نسخه دیگر ریدایرکت می کند. اگر در هر دو نسخه ثبت نام کرده اید، بهتر است از ریدایرکت ۳۰۱ برای ریدایکرت کردن ترافیک از یک دامنه به دامنه ای که مورد نظرتان است، استفاده کنید.

میزان جستجو (Crawl Rate)

میزان جستجو گوگل با فرکانس کرال فرق دارد، درواقع سرعت روت کردن دامنه یا زیر دامنه بررسی می شود (یعنی معمولا صفحه اصلی یا صفحه اصلی زیر دامنه شما). بهتر است اجازه دهید گوگل خود میزان کرال خود را انتخاب کند، اما اگر بر روی پهنای باند شما اثر می گذارد، می توانید خودتان تغییرش دهید.

۶۶ سایت لینک ها (sitelinks)

گوگل می تواند “sitelink” ها را نیز در فهرست بندی صفحه یک وب سایت قرار دهد. این لینک ها به صورت خودکار توسط الگوریتم های ایجاد می شوند که باعث می شوند کلیک کردن بر روی این لینک میانبری را برای بازدید کننده به وجود آورد که او را به اطلاعات بیشتری دربارۀ موضوع مورد نظرش، در وب سایت شما هدایت کند. اگر نمی خواهید sitelink ها در صفحات نتایج جستجوی گوگل فهرست نشوند، می توانید آنها را لغو کنید

 پارامتر های (URL Parameters)

برخی صفحات وب به خصوص در بعض موارد می تواند بیش از یک فرم URL بگیرد. اگر بتوان به همین صفحه (یعنی محتوای مشابه) از طریق فرم های مختلف URL دسترسی پیدا کرد، گوگل آن را به عنوان محتوای مشابه در نظر می گیرد، که می تواند اثر منفی بر رتبه بندی شما داشته باشد. می توانید یک URL استاندارد یا URL مورد نظر خودتان را تعیین کنید.

می توانید با استفاده از ابزار ” URL Parameters” در ابزار های Webmaster پارمتر هایی را شامل کنید که به گوگل می گویند چطور نسخه های جایگزین یک URL را بکار ببرد. این موضع کمی برای ممکن است برای تازه کار ها پیچیده باشد

تغییر آدرس (Change of Address)

وقتی دامنه سایت تان را تغییر می دهید باید به گوگل اطلاع دهید. گوگل پیشنهاد می کند که برای اینکه جایگاه رتبه رندی فعلی خود را از دست ندهید، به روش زیر عمل کنید.

ابتدا محتوای خود را در دامنه جدید کپی کنید. فورا سایت اصلی خود را نبندید، چون دامنه جدید شما ابتدا باید تایید شود. توصیه می شود که ابتدا یک دایرکتوری یا بخشی از وب سایتتان را منتقل کنید و ببینید آیا به خوبی کار می کند.

برای هر صفحه یک ریدایرکت ۳۰۱ تنظیم کنید تا بازدید کننده های سایت اصلی به سایت جدید هدایت شوند. مطمئن شوید که ریدایرکت ها کار می کنند – هم برای خودتان و هم برای تمام لینک هایی که به صفحات ریدایرکت شده هدایت می شوند، از جمله لینک های خروجی.

 وب سایت جدید را به ابزار Webmaster اضافه کرده و مالیکت خود را تایید کنید. سپس با استفاده از پنجره ای که در بخش ” change of Address” وجود دارد، آدرس جدید را به گوگل بدهید. همچنین بهتر است آدرس جدید را به صاحبان لینک های خروجی نیز اطلاع دهید، و تا جای ممکن ریدایرکت ۳۰۱ را بر روی صفحه های قدیمی نگه دارید.

۹۹   کاربر ها

می توانید با استفاده از پارمتر ” Users” کاربر ها و دیگر صاحبین وب سایت را اضافه یا حذف کنید. برای این منظور باید بر روی ” Manage Site Owners” یا ” Add a New User” در قسمت سمت راست کلیک کنید. می توانید یک صاحب جدید برای سایت ایجاد کنید که دقیقا همان اختیاراتی را داشته باشد که شما دارید و یا اختیارات صاحب ها را به زیر دامنه محدود کنید. کاربر ها اختیارات به خصوصی دارد، مثلا نمی توانند Google Analytics سایت شما را تغییر دهند.

همکاران (Associates)

همکاران نمی توانند به داده های سایت دسترسی داشته باشند و همچنین نمی توانند هیچ پارامتری را تغییر دهند. اما اختیارات محدودی دارند که می توانند از طرف شما و به جای شما کارهایی را انجام دهن

   سلامت (Health)

بخش ” Health” در ابزار Google Webmaster، در مورد مشکلات مربوط به وب سایت شما اطلاعاتی را فراهم می کند. مثلا خطاهای کرالی که باعث می شوند Googlebot تنواند به سایت شما دسترسی داشته باشد را نشان می دهد و در مورد هر یک از خطاها جزئیاتی را ارائه می کند. این بخش همچنین به شما کمک می کند متوجه شوید آیا فایل robots.txt شما به درستی کار می کند یا خیر، به شما امکان می دهد ببینید الگوریتم گوگل سایت شما را چطور ارزیابی می کند و در مورد نحوه ایندکس گرفتن صفحات اطلاعاتی در اختیارتان قرار می دهد.
http://seonovin.com/
16  اينترنت و شبكه Network & Internet / طراحی وب سايت / ۶ موردی که بیشتر مردم دربارۀ سئو نمی دانند : 02 شهريور 1395,ساعت 10:14:16
سئو، رشته و موضوع پیچیده ای است. اجزای زیادی دارد که طی مرور زمان تغییر می کنند. علاوه بر این، گوگل هم دائماً الگوریتم خود را تغییر می دهد که باعث می شود رتبه بندی تغییر کند و به این ترتیب یک خواب راحت را از بازاریابان دیجیتال می گیرد.

به علاوه گوگل اغلب فن آوری های جدیدی منتشر می کند که برای رتبه بندی، راه های جایگزین ارائه می دهند. که این هم به نوبه خود زندگی سئو کاران را پیچیده تر می کند، چرا که باید مدام در حال یادگیری باشند تا بتوانند بهتر به مشتری هایشان خدمت کنند.

دکتر شدن خیلی راحت تر از سئوکار شدن است – شوخی می کنم! (البته خیلی هم دور از واقعیت نیست)

اطلاعات غلط بیشماری که در مورد راه های رتبه بندی یک صفحه در نتایج جستجوی ارگانیک وجود دارند را نیز به تمامی این موارد اضافه کنید.

در اینجا به ۶ موردی که بیشتر مردم دربارۀ سئو نمی دانند اشاره می کنیم:

     بزرگ تر همیشه بهتر است، در بیشتر موارد، عبارات بزرگ
گوگل در برخی زمینه ها سایت های بزرگ تر را ترجیح می دهد.

اگر صاحب یک سایت تجاری هستید که شلوار جین مردانه می فروشد، اینطور نیست که با جستجوی عبارت “شلوار جین مردانه”، در صفحات نتایج موتور جستجو در رتبه بالا قرار بگیرید.

چرا؟ همین حالا عبارت ” شلوار جین مردانه” را جستجو کنید و ببینید چه سایتی در بالا قرار دارد.

حال اگر تبلیغاتی که حامی مالی دارند را نادیده بگیریم، با اسامی مثل Macy’s، Nordstrom، American Eagle، Levi و Kohl’s بر خواهید خورد. آیا فکر می کنید آنقدر از نظر سئو قدرت دارید که تمامی آن برند ها را از جایش بیرون کنید؟

حقیقت تلخ: نخیر ندارید.

وقتی نوبت به رتبه بندی برسد، گوگل برندهای شناخته شده تر را به برند های نوپا ترجیح می دهد. به این دلیل است که این غول جستجو می خواهد کاربرانش بهترین تجربه ممکن را داشته باشند.

پس این یعنی شرکت تازه تاسیسی که شلوار جین مردانه می فروشد باید امیدش را از دست بدهد؟ البته که نه.

اول از همه باید برای برند خودتان بهینه سازی کنید. این طوری به محض اینکه کمی شناخته تر شدید، مردم با جستجو کردن نام شما می توانند سایتتان را پیدا کنند.

همچنین می توانید تبلیغ کنید. این تبلیغات می توانند شما را در بالای صفحات نتایج جستجو قرار دهند، اما فراموش نکنید که تبلیغات پر هزینه هستند.

همچنین باید به دنبال کلمات کلیدی جایگزینی باشید که با استفاده از آنها بتوانید برند خود را ارتقا دهید. ممکن است با فرصت های طلایی روبرو شوید که حتی بزرگ ترین رقیبتان هم به آن توجهی نداشته است.

مثلاً شاید بتوانید شلوار های جین مردانه را در رنگ یا مدل های خاص تری ارائه کنید.

به این ترتیب سایت خود را برای عبارتی بهینه سازی کنید که شامل آن رنگ یا مدل می شوند.

     وب سایت ها به بخش های مختلفی تقسیم شده اند
واقعیت این است که خود سایت رتبه بندی نمی شود، بلکه صفحات درون سایت رتبه بندی می شوند. رتبه بندی یک صفحه و یک سایت هیچ شباهتی به هم ندارند، مگر اینکه سایت شما فقط یک landing page داشته باشد. ولی به احتمال زیاد سایت شما بخش های مختلفی دارد، مثل صفحه اصلی، صفحه ارتباط با ما، بلاگ، صفحه دسته بندی ها، جدول قیمت، سوالات متداول و بسیاری بخش های دیگر. مثلاً اگر نگاهی به وب سایت Levi’s بیندازید، می بینید که ساختاری دارند که به بخش هایی برای مردان، زنان، کودکان و غیره تشکیل شده است.

ارزش برخی از این بخش ها از بخش های دیگر بیشتر است. مثلا شاید نخواهید صفحه “ارتباط با ما” رتبه بگیرد. اما مسلما می خواهید که محتوای بلاگتان رتبه بگیرد. بر روی رتبه بندی صفحاتی تمرکز کنید که مشتری های احتمالی را از صفحات نتایج جستجو به سایت شما هدایت می کنند. سپس از روش های خودتان بهره ببرید تا اطلاعات تماس آنها را بگیرید و به فهرست ایمیل خود اضافه کنید.

     شاید لازم باشد فقط تعداد کمی عبارت را رتبه بندی کنید
احتمالا فکر می کنید برای اینکه در سئو موفق باشید باید ده ها عبارتی که جستجو می شوند را در جایگاه های بالا رتبه بندی کنید. الزاماً لازم نیست چنین کاری بکنید.

اگر وب سایت کوچکی  دارید یا بازار هدفتان خیلی بزرگ نیست، می توانید فقط یکی دوتا عبارت را رتبه بندی کنید. مثلا اگر ” disc profiles” می فروشید، می توانید بیشترین درآمد خود را از طریق چند عبارت اصلی کسب کنید.

نکته اصلی در اینجا این است که برای برخی سایت ها باید چندین عبارت را رتبه بندی کنید ولی برای برخی سایت های دیگر می توانید با رتبه بندی کردن یکی دو تا عبارت اصلی، به درآمد خوبی برسید.

     بازار یابی محتوا بسیار رقابتی است
احتمالا این جمله را شنیده اید که “محتوا بسیار حائز اهمیت است”. متاسفانه بقیه کسانی که در حرفه شما فعالیت می کنند نیز این جمله را شنیده اند.

این جاست که وقتی نوبت به بازاریابی داخلی (inbound marketing) می رسد، باید در راس کار خود باشید. در جستجوی کلمات کلیدی، میزان مناسبی زمان و هزینه سرمایه گذاری کنید، بهترین نویسنده ها را استخدام کنید، بلاگ خود را مدام به روز کنید و همه موانع را از سر راه بردارید تا عنوان های مجذوب کننده و محتوا های عالی تولید کنید.

من پیشنهاد می کنم از BuzzSumo و Moz Content کمک بگیرید. هر دوی آنها محتوای سایت شما را تحلیل می کنند، طرح اصلی آنها را کشف می کنند، محتوای جدیدی که تولید کرده اند را دنبال می کنند و به دنبال محبوب ترین محتواها می گردند. گزارش ها مفید و مفصلی هم ارائه می دهند.

به بازار رقابت خود نگاهی بیندازید – سپس صفحه بهتری برای سایت خود ایجاد کنید.

     هر چه زودتر از فن آوری های جدید گوگل بهره ببرید، موفق تر خواهید بود (Early adoption pays off)
همانطور که دیده اید، گوگل به این معروف است که زود به زود فنی آوری های جدیدی را ارائه می کند. بعضی از این فن آوری ها به شما کمک می کنند که در صفحات نتایج جستجو، رتبه بگیرید.

به همین خاطر است که باید زود تر از هر کسی ار این فن آوری ها بهره ببرید.

تازه کار ها بهتر است به صفحات شتاب تلفن همراه (accelerated mobile pages (AMP) نگاهی بیندازند. که یک پروژه منبع باز (open-source) است که تحت حمایت گوگل بوده و باعث می شود صفحات وب در پلت فورم های موبایل خیلی سریع بار گذاری شوند. صفحات AMP می توانند در بالاترین قمست نتایج جستجوی تلفن همراه با فرمت carousel ظاهر شوند.

حال که صحبت از تلفن همراه شد، فراموش نکنید که سایتتان کاملا موبایل فرندلی باشد. موبایل فرندلی بودن یکی از فاکتور های رتبه بندی از نظر گوگل، برای نتایج جستجوی تلفن همراه است، پس اگر می خواهید سایتتان رتبه بگیرد، باید مخاطب های تلفن همراه را هم در نظر داشته باشید.

در نهایت خیلی سریع، به جای HTTP، بر روی وب ساییتان از HTTPS  استفاده کنید. با وجود اینکه گوگل در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد که سایت های ایمن، رتبه بالاتری می گیرند، هنوز هم خیلی از سایت ها، سرسختانه از این تغییر سر باز می زنند. اگر می خواهید در این بازار رقابتی ، سری میان سر ها درآورید از HTTPS استفاده کنید.

در زمینه سئو شما باید اولین کسی باشید که از فن آوری ها جدید اطلاع پیدا می کنید. طرح ریزی، توسعه و اجرای فن آوری های جدید زمان می برد پس بهتر است به محض اینکه خبر فن آوری های جدید منتشر می شود با آنها همگام شوید.

  راه های زیادی وجود دارد که می توانید از طریق آنها در نتایج گوگل دیده شوید
احتمالا فکر می کنید تنها راه رتبه گرفتن درگوگل این است که backlink درست کنید و از سئوی on-site بهره ببرید، تا صفحه تان تا جایی که امکان دارد در راس صفحه نتایج جستجو قرار بگیرد. با این حال راه های دیگری هم هستند که از طریق آنها می توانید در صفحات نتایج جستجو دیده شوید و بازدیدکننده به دست آورید.

مثلا اگر بتوانید به Google’s Knowledge Graph  الگوریتم گوگل راه پیدا کنید، برند شما می تواند جایگاه برجسته ای در راس صفحات نتایج جستجو، درکنار فهرست ارگانیک بدست بیاورد. ورود به Knowledge Graph دشوار است ولی وقتی وارد شدید، برنتان کلی ترقی خواهد کرد.

حتی می توانید  از structured data markup هم استفاده کنید که پیشرفتی بصری در فهرست بندی صفحات نتایج جستجو هستند. Structured data markup به کد وب سایت شما اضافه شده تا اطلاعات بیشتری در مورد محتوای سایتتان در اختیار گوگل قرار دهد.

اگر همین حالا عبارت “بهترین دستور پخت پن کیک” را جستجو کنید، نتایجی را می بینید که به شکل ستاره هستند. حتی میزان کالری را هم می بینید. به اینها rich snippets می گویند. و باعث می شوند فهرست بندی ها در صفحات نتایج جستجو برجسته و عالی باشند.

ضمناً، خواهید دید که یک پاسخ مستقیم در بالای بسیاری از صفحات نتایج موتور جستجو قرار دارد. این هم یک راه دیگر برای دیده شدن در جستجو است: سایت خود را به صورت مرجع درآورید و محتوایی تولید کنید که گوگل آن را پاسخی سریع به سوال کاربر در نظر بگیرد.

اگر کارتان ساختمان سازی به صورت سنتی است، می توانید از طریق local 3-pack رتبه بگیرید. اگر نام شهر تان را به همراه کلمه “لوله کش” جستجو کنید، یک نقشه را در زیر تبلیغات بالای صفحه خواهید دید. درست زیر آن نقشه، سه فهرست مربوط به منطقه تان وجود خواهد داشت.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، اگر ناشران  با به کار بردن AMP ، بتوانند در راس صفحات نتایج جستجو قرار بگیرند، می توانند رتبه نیز بگیرند.

نکته اصلی این است که راه های زیادی برای پیروزی وجود دارد.
http://seonovin.com/
17  اينترنت و شبكه Network & Internet / اينترنت / بهترین ابزار های سئو برای شما : 26 مرداد 1395,ساعت 10:22:53
ابزار های جدید در یک چشم بر هم زدن، می آیند و می روند. میلیون ها ابزار برای سئو وجود دارد و سئو کاران تازه کار و با تجربه مدام این سوال را می پرسند : ” از میان تمام این ابزار ها، کدام یک بهترین هستند؟ داشتن کدام یک از ابزار ها “الزامی” است و استفاده از کدام یک را باید به کل کنار بگذارم؟
در طی ۳ سالی که به عنوان کارشناس بازاریابی موتورهای جستجو و سئو کار کرده ام، مشتاقانه به دنبال ابزار های قدرتمندی بوده ام که بتوانم مدت های طولانی از آنها استفاده کرد. همیشه بر این عقیده بوده ام که اگر داده ها صحیح و درست باشند، یک ابزار خوب می تواند تمامی در های بسته را باز کند. بخواطر همین بیشتر از این معطلتان نمی کنم و فهرستی از بهترین ابزار هایی که تا به حال پیدا کرده ام را در اختیارتان قرار می دهم.

 

اولین و مهم ترین دلیل ما برای استفاده از ابزار SEMrush این است که تشخیص دهیم آیا یک سایت در وضعیت خوبی قرار دارد یا خیر. هر زمان که می خواهیم سایت را بهبود دهیم یا بر روی ساخت لینک کار کنیم ، همیشه از ابزار SEMrush استفاده می کنیم تا ببینیم یک سایت چه تعداد کلمات کلیدی برای گوگل رتبه بندی می کند. هر زمان با سایتی مواجه شدید که از تعداد بسیاری لینک ورودی و اعتبار دامنه خوبی برخوردار است، ولی کلمات کلیدی آن هیچ رتبه بندی در SEMrush ندارند، به احتمال زیاد آن سایت جریمه و پنالتی شده است. همچنین ترافیک ارگانیک آنها را نیز بررسی می کنیم تا متوجه شویم آیا کاهش چشمگیری داشته است یا خیر؛ و درصورتی که جواب این بررسی مثبت باشد می دانیم که دیگر نباید سراغ آن سایت برویم.
همچنین از ابزار SEMrush در بررسی کلمات کلیدی نیز بهره می بریم. بهترین سایت هایی که برای کلمه کلیدی اصلی رتبه بندی شده اند را پیدا می کنیم، سپس می بینیم آن سایت ها برای چه کلمات کلیدی رتبه بندی شده اند. وقتی فهرست کلمات کلیدی خود را با چند سایتی که در همین زمینه هستند ترکیب کنید، در نهایت فهرست بسیار جامعی از کلمات کلیدی خواهید داشت.

 

ذع

BuzzSumo
بیشتر افراد فکر می کنند که ابزار BuzzSumo پلاگین سئو نیست بلکه بیشتر ابزاری برای رسانه های اجتماعی است. ولی از آنجایی که سئو و بازاریابی محتوا پیوندی ناگسستنی با هم پیدا کرده اند، ابزار BuzzSumo اکنون تبدیل به یک ابزار قدرتمند در عرضه سئو شده است.
وقتی به دنبال ایده برای محتوای اجتماعی هستیم از این ابزار استفاده می کنیم. بعد از اینکه یک پایگاه داده برای کلمات کلیدی ایجاد کردیم، آن کلمات را در BuzzSumo بررسی می کنیم تا روش هایی خلاقانه برای ساخت عنوان به ذهنمان خطور کند. وقتی به دنبال ایده برای اینفوگرافیک های (infographics) جدید هستیم، BuzzSumo اولین ابزاری است که از آن استفاده می کنیم. زمانی که می خواهید ایده های متدوال برای صفحه ی پینترست پیدا کنید، داده BuzzSumo می تواند کمک شایانی بکند.
و اگر بر روی تب ” Backlinks” کلیک کنید، می توانید به اشتراک گذاری محبوب ترین لینک های ورودی در شبکه های اجتماعی را نیز ببینید. یک راه فوق العاده برای فهرست گرفتن از سایتهایی که می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید – با نگاه به معیارهای معمولِ سئو در گذشته، می توانید صفحات محبوبی را پیدا کنید (اگر بتوانید لینکی بدست آورید)، که قادر هستند هزاران buzz اجتماعی ایجاد کنند.

 

download

AuthorityLabs
با استفاده از ابزار AuthorityLabs می توانید با دنبال کردن رتبه بندی های سابق و بازنمایی های گرافیکی (graphical representations) متوجه شوید که یک کلمه کلیدی در طول زمان چه رتبه بندی کسب کرده است. بیشتر سئو کار های با تجربه می دانند که این موضوع نباید یک KPI (شاخص اندازه گیری عملکرد کلیدی) مجزا باشد، چرا که داده ها می توانند بر مبنای شخصی سازی شدن، مرکز داده و غیره با یک دیگرمتفاوت باشند. با این حال با توجه به ثبات داده ای که AuthorityLabs فراهم می کند، می توان از آن به عنوان مکانیسمی برای مشاهده چگونگی عملکرد کلمات کلیدی در طول زمان استفاده کرد. همچنین می توانید با استفاده از این ابزار، چند وب سایت را در آن واحد با هم مقایسه کنید و درنتیجه ببینید رقبایتان چطور عمل می کنند – به ویژه اگر دارید استراتژی های بازاریابی آنها را بررسی می کنید.

 

SpyFuSpyFu
من از ابزار SpyFu برای پژوهش رقابتی استفاده می کنم. وقتی کار با یک وب سایت جدید را شروع می کنم، ابتدا بررسی می کنم که در زمینه ترافیک ارگانیک و تبلیغات کلیکی کجای کار هستند؛ اینجاست که می توانید کار تجزیه و تحلیل استراتژی آنها را آغاز کنید.
با بررسی اجمالی گزارشی که نرم افزار ارائه می دهد، فورا متوجه می شوم که در تبلیغات کلیکی (PPC)، هزینه هر کلیک (CPC)، هزینه روزانه و غیره، برای چه کلمات کلیدی پرداخت انجام می دهند. همچنین، متوجه می شوم برای چه کلمات کلیدی رتبه بندی می گیرند، چه میزان ترافیکی جذب می کنند (drawing in)، و بسیاری موارد دیگر.
با استفاده از SpyFu می توانید از خیلی موارد دیگر سر در بیاورید؛ یکی از این موارد، سابقه تبلیغات (ad history) است – زمانی که می خواهید یک کمپین تبلیغات کلیکی جدید راه اندازی کنید داده هایی که از سابقه تبلیغات به دست آمده، در جستجویی که به منظور الهام گرفتن برای تولید آگهی انجام می دهید، می تواند بی نهایت مفید باشد.
ابزار بک لینک این ابزار، قدرتمند ترین ابزار در بازار نیست، اما اگر به دیگر ویژگی های ضروری افزوده شود (add-on) می تواند مفید باشد. contact feature می تواند در زمان ارتقا دادن، کمی در زمان صرفه جویی کند، ولی باز هم خیلی جامع و ضروری نیست و نباید از آن به عنوان یک ابزار مستقل استفاده کرد.

 

AhrefsAhrefs
در زمان بررسی بک لینک اطلاعاتی که ابزار Ahrefs فراهم می کند،خیلی مفید و قدرتمند است. من هر روز از Ahrefs به منظور یافتن موارد زیر استفاده می کنم:
■ یک سایت چه تعدادی referring domains دارد؟
■ چه تعدادی از آنها از unique IP هستند؟
■ چه تعدادی از این لینک ها از سایت های .gov و .edu هستند؟
■ رشد لینک آنها در طول زمان تا چه حد عادی و طبیعی است؟
■ معتبرترین لینک های آنها (که بر اساس رتبه دامنه مرتب شده اند) کدام است؟
■ یکی از موارد استفاده از این داده زمانی است که سعی داریم استراتژی های ساخت لینک را برای مشتری ها به تصویر بکشیم. سایت هایی که در رتبه بندی بالا قرار دارند را شناسایی می کنیم و نشان می دهیم که در هر محدوده رتبه دامنه، چه تعدادی لینک دارند. ابزار ahrefs کار را راحت کرده است:
■ آیا این لینک ها مربوط به صفحات ویژه هستند، یا تعداد بیشماری لینک برای یک دامنه هستند ؟
■ سایت هایی که جریمه شده اند یا افرادی که تمایل دارند بک لینک های جدید را نظارت کنند، می توانند با این ابزار لینک های جدیدی که طی روز یا روزهای گذشته، هفته یا ماه گذشته و یا دو ماه گذشته به دست آمده را مشاهده کنند.
موارد دیگری که می توانید از Ahrefs استفاده کنید عبارتند از: بررسی چگالی متنون، بررسی لینک های شکسته و غیره.
Ahrefs همچنین ویژگی های جدید مثل top content، top referring content را راه اندازی کرده است و به سرعت در حال توسعه و تبدیل شدن به ابزاری فراتر یک ابزار تحلیل لینک است.

هر گونه سوال و یا ابهامی داشتید خوشحال خواهم شد در این صفحه نظراتتون را به اشتراک بگذارید.

http://seonovin.com/
18  اينترنت و شبكه Network & Internet / اينترنت / قواعد کلی موفقیت دربهینه سازی وب سایت در موتورهای جست وجو : 24 مرداد 1395,ساعت 08:57:50
      تامین اهداف جستجوگران و راضی کردن انها :
تمام تلاش ما برای تامین هدف و راضی کردن کاربران است. پشت هر جست وجویی قصد و نیتی وجود دارد. در این زمینه اطلاعاتی را جمع اوری کردم که در اغلب انها قصد اولیه با هدف نهایی متفاوت است. برای تفهیم بهتر مثالی میزنم. زمانی که فردی برای پیدا کردن انواع لباس های رسمی جشن عروسی جستجو می کند، حدس می زنیم که مقصود معین از این جستجو، درخواست برای بازدید از انواع مختلف لباسهای رسمی عروسی که بعنوان مهمان یا عروس یا داماد می پوشند است. اما هدف نهایی ممکن است تصمیم گیری برای خریداری یکی از لباسهای روزانه باشد.این مسئله به این معناست که ما نیاز به تلاش در راستای انجام هر دو مقصود داریم. کار خیلی دشواریست است که بعنوان یک تاجر الکترونیک به مشتریان بگویید: ” کت و شلوار یا لباس رسمی خود را حتما از سایت ما خریداری کنید.” به چند دلیل این کار دشوار است: شما نمی دانید لزوما لباس مد نظر همان کت و شلوار امریکایی با کراوات مشکی است یا نه و کسی که جستجو کرده خانم است یا اقا. در حالت عادی یک خانم اقدام به خرید کت و شلوار نمی کند و احتمالا پیراهن زنانه می خرد. پس بهتر است برای موفقیت بیشتر از یک قسمت متن یا محتوا برای توضیح بیشتر استفاده کرد و تمام تلاش را برای به اجرا درآوردن درجه یک این موارد بکار بگیرید.

      سرعت، سرعت و سرعت بیشتر:
بسیار ساده و واضح است و همه ی ما می دانیم جلب رضایت مشتری از نشان هایی ست که گوگل بطور مستقیم و غیر مستقیم آن را توجیه می کند. ما صفحاتی را می شناسیم که با ذخیره سازی “سریع تر”، لینک ها و آپدیت منظم سایت رتبه بهتری  را بدست اورده اند و  می دانیم که تمامی این مسائل که فاکتور اصلی آن سرعت است  به تنهایی می تواند تاثیر زیادی در  رتبه بندی داشته باشد. اگرچه گوگل سرعت بارگذاری صفحات را کم کرده اما  رتبه بهتر را به صورت مستقیم به صفحات اختصاص داده است که سرعت بارگذاری کمتری را داشته باشند

    تبلیغات:
قاعده ی سوم که دربرگیرنده ی ایجاد و تثبیت اعتبار و تعهد می شود، با قاعده ی دوم در ارتباط است. قسمت اعظمی از تجربه ی مشتری، سرعت عملکرد سایت شماست. پس اگر من یک وب سایت داشته باشم، حتما از جنبه های مختلف موجود در بهینه سازی موتورهای جستجو بهره می برم. با کمک بهینه سازی در موتورهای جستجو که در گروه های بازاریابی نقش عمده ای را داراست، توانسته ایم توانایی بیشتری برای نفوذ به موارد زیر بدست اوریم که عبارتند از:

– ایا تا بحال مردم درباره ی حوزه کاری شما چیزی شنیده اند؟

-ایا  عناصر دیداری  دارید که شما را بعنوان یک سایت معتبر معرفی کند درحالیکه حتی بار اولی است که درباره ی شما می شنوند؟ این گزینه می تواند مانند عکس های داخل یک صفحه عمل کند که درباره ی ترتیب رنگها  هستند.

-ایا شما بطور مستقیم در دسترس هستید؟

      جلوگیری از عوامل دلسردکننده ی مشتریان:۶۶
شما می خواهید تا از گیج یا دلسرد شدن کاربرانی که در زمان حال یا اینده سایتتان را می بینند ، جلوگیری کنید. رایج ترین اشتباهی که مرتکب می شویم این است که می خواهیم طی یک زمان خاص راجع به یک محصول یا خدمات، مطالب و محتوای زیاد از حدی را ارائه دهیم که تجربه ی ناخوشایندی را برای مشتری برجای می گذارد. این نوع ازدیاد بارگذاری محتوا، تاثیر منفی درپی دارد. شما ملزم هستید تا انواع تعهداتی را که راغبید در سایتتان بگذارید، انتخاب  کنید. اما اگاه باشید جستجوی به اصطلاح pogo دارای بیشترین اهمیت  است و زمانی استفاده می شود که کاربران درباره ی شما بطور مستقیم یا غیر مستقیم قضاوت می کنند. جستجوی pogo جستجویی ست که در ان ابتدا کاربر سایت شما را انتخاب می کند سپس بعد از بررسی، دکمه ی “بازگشت” را انتخاب کرده و از سایت شما خارج شده و سایت دیگری را انتخاب می کند. گوگل و بینگ(Bing) تفسیری از این موضوع را برای شما اماده کرده اند اما تفسیر Bing در مقایسه با گوگل، بسیار ضعیف است.
http://seonovin.com/
19  اينترنت و شبكه Network & Internet / مدیریت محتوای وب / پاسخ : بهترین پلاگین های سئو وردپرس : 24 مرداد 1395,ساعت 08:55:27
امیدوارم مطلبی که گذاشتم به دردتون بخوره
20  اينترنت و شبكه Network & Internet / مدیریت محتوای وب / پاسخ : بهترین پلاگین های سئو وردپرس : 24 مرداد 1395,ساعت 08:54:18
آموزش کامل پلاگین Yoast SEO – بخش اول
۱ – اجرا و استفاده از yoast

 

پلاگین yoast ، یکی از مفید ترین ابزار هایی است که می توان از آن بهره برد. یوست یکی از شناخته شده ترین پلاگین های ورد پرس در سرتاسر جهان است و دلیل آن هم مشخص است چه یک وبلاگ شخصی داشته باشید و چه مدیریت حرفه ای سئوی یک سایت را برای مشتری برعهده داشته باشید ، یوست ابزاری قدرتمند است که به شما کمک می کند سایت تان تا جای ممکن متناسب با  موتور های جستجو کنید

یوست را می توان برای هر سایت ورد پرسی  نصب کرد. همچنین شما می توانید نسخه افزونه پیشرفته  یوست را با قابلیت های بیشتر  خریداری کنید، ولی بیشتر قابلیت های مهم آن رایگان هستند. یوست، کارهایی مثل کنترل عنوان و توضیحات متا، تنظیم کلمات کلیدی مورد نظر و پیگیری چگونگی استفاده از آنها، مدیریت نقشه سایت و خیلی کارهای دیگر را برایتان سهل و آسان می کند.

۲ – دانلود و نصب yoast

۵۶

اگر تاکنون پلاگین سئو یوست را برای سایت خود نصب نکرده اید، ابتدا به نحوه نصب آن می پردازیم. اگر سئو یوست را نصب و اجرا کرده اید و فقط می خواهید بدانید چطور با آن کار کنید، می توانید به بخش “استفاده از سئو یوست” بروید.

از قسمت پیشخوان ادمین سایت، سمت چپ صفحه، گزینه “Plugins” و سپس گزینه “Add New” را بزنید.

با کلیک بر روی این گزینه، صفحه ای باز می شود که می توانید از میان پلاگین های “featured“، “popular“، “recommended” و “favorite” انتخاب کنید. اگر سئو یوست زیر هیچ کدام از این بخش ها قرار نداشت، می توانید در قسمت جستجو تایپ و آن را پیدا کنید.

وقتی پلاگین سئو یوست را پیدا کردید، بر روی “Install Now” کلیک کنید، در این صورت ورد پرس آن را دانلود و نصب می کند و از شما می خواهد پلاگین را فعال کنید. اگر کار نصب و فعال سازی با موفقیت انجام شده باشد، باید گزینه “ SEO” را در منوی نوار کناری سمت چپ پیشخوان ادمین، در امتداد نوار افقی بالای صفحه نمایش ببینید.

دانلود و نصب سئو یوست کار چندانی نداشت، اما حالا نوبت اجرای پلاگین است. اگر قبلا هرگز از سئو یوست استفاده نکرده اید، در ابتدا ممکن است کمی مشکل به نظر برسد، اما قول می دهم که می توانید از پس آن برآیید. از آنجایی که تنظیمات ایده آل یوست برای هر سایتی متفاوت است، نمی توان گفت دقیقا چه تنظیماتی را اعمال کنید، در عوض تمامی تنظیمات را یکی یکی توضیح می دهم.

۳ – دورن ریزی تنظیمات از دیگر پلاگین های سئو

 

قبل از اینکه پیش برویم به این سوال جواب دهید: آیا از پلاگین سئوی دیگری استفاده کرده اید؟ اگر بله، با درون ریزی تنظیمات از آن پلاگین به پلاگین کنونی تان، کلی در وقتتان صرفه جویی کنید. از گزینه “ SEO” در منوی سمت چپ، گزینه “ Tools” و سپس گزینه “ Import and Export” را کلیک کنید. سپس تب “ Import from other SEO plugins” را انتخاب کنید.

در اینجا می توانید از پلاگین های “ HeadSpace2“، “ All-in-One SEO” و “ WooThemes SEO Framework” درون ریزی تنظیمات را انجام دهید. تنها کاری که باید بکنید این است که کادر درست را انتخاب و گزینه “ Import” را بزنید. اگر از پلاگین های یوست قدیمی تر مثل “ Robots Meta“، “ RSS Footer” و “ Yoast Breadcrumbs” استفاده کرده اید، می توانید درون ریزی تنظیمات از آنها را از طریق تب “ Import from other plugins ” انجام دهید. اگر از هیچ یک از این پلاگین های سئو استفاده نکرده اید، می توانید قسمت “ SEO Data Transporter” را که خود پلاگین یوست پیشنهاد می دهد بررسی کنید.

اگر تنظیمات دیگری دارید که از یک پلاگین دیگر برون ریزی کرده بودید  حالا می خواهید آنها را دورن ریزی کنید، می توانید از تب “ Import” فایلی که می خواهید را انتخاب و “ Import settings” را بزنید.

۴ – اجرای سئو یوست

 

حتی اگر تنظیماتتان را از یک پلاگین دیگر درون ریزی کرده باشید، ضرری ندارد که تمام تنظیمات را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز درست است.

برای شروع از پیشخوان ادمین سایت، گزینه “ SEO” را در منوی کناری سمت چپ (یا منو بالایی، هر کدام که خودتان ترجیح می دهید) پیدا کرده و روی “ General” کلیک کنید. در اینجا صفحه ای باز می شود که به شما امکان می دهد برخی از گزینه های پایه ای بهینه سازی سایت را اجرا کنید.

۵ – تنظیمات عمومی

عمومی (General)

اگر بخواهید سئو یوست را به تنظیمات پیش فرض برگردانید، می توانید از طریق تب “ General” اینکار را بکنید. اگر نمی خواهید آموزش مقدماتی را ببینید، به بخش “ Your Info” بروید.

۶ – اطلاعات شما (Your Info)

در اینجا می توانید نام سایت خود یا جایگزین نامی که می خواهید استفاده کنید را به یوست بدهید. و همچنین بگویید یک شرکت یا شخص هستید، که در این صورت گوگل راحت تر می تواند سایت شما را در نتایج  ثبت کند. اگر سئو  یوست را برای وب سایت یک شرکت اجرا می کنید، این امکان را به شما می دهد که مواردی مثل لوگوی شرکت را نیز اضافه کنید.

۷ – ابزار وب مستر (Webmaster Tools)

 

حال به تب “ Webmaster Tools” بپردازیم. اگر می خواهید از ابزار هایی مثل Console“، Alexa“، “ Bing Webmaster Tools” و یا “ Yandex Webmaster Tools” استفاده کنید، می توانید سایتتان را از طریق این تب بازبینی کنید.

فرقی نمی کند از کدام ابزار استفاده کنید چون فرایند همه آنها شبیه به هم است. در اینجا من برای نمونه از “ Google Search Console” استفاده می کنم :

پیشخوان کنسول جستجو را باز کنید. و “ Manage Property” و سپس “ Verify this sit ” را از کادری که در کنار سایتی قرار دارد که می خواهید یوست را به آن اضافه کنید انتخاب کنید. اگر هنوز سایت خود را به کنسول جستجو اضافه نکرده اید، باید اول اینکار را بکنید. (اگر به کمک نیاز دارید می توانید به قسمت راهنمایی در مورد اصول کنسول جستجوی گوگل سر بزنید.)
گزینه تایید “ HTML Tag” را انتخاب کنید. به جای اینکه کدی که به شما می دهد را در بخش “<Head>” کد سایت پیست کنید، کد را در کادر کنسول جستجو گوگل پیست کنید، و به جز چیز هایی که داخل نشان نقل قول هستند و خود نشان های نقل قول، مابقی چیز ها را پاک کنید.
“ Save Changes” را بزنید، و سپس به بخش پیشخوان کنسول جستجوی گوگل بازگردید و “ Verify” را بزنید. و تمام!
۸ – امنیت (Security)

 

در آخر تب “Security” قرار دارد. اگر سایت شما فقط یک نویسنده دارد، نیازی نیست که خیلی نگران این موضوع باشید و می توانید در این قسمت کاری انجام ندهید. ولی اگر چند نویسنده می توانند به سایت شما دسترسی داشته باشند و به آن محتوا اضافه کنند، این بخش مفید است. اگر در این کادر کاری انجام ندهید، باعث می شود بخشی با گزینه های پیشرفته مثل ریدایرکت و تنظیمات بدون شاخص، در جعبه ابزار یوست قابل رویت و در صفحه همۀ ویرایش گران صفحات ظاهر شود. گرچه ممکن است بخواهید دیگر همکاران سایت بتوانند محتوای خودشان را به سایت اضافه کنند، ولی قطعا نمی خواهید این قبیل تنظیمات را تغییر دهند. تنها کاری که باید بکنید این است که گزینه را فعال کنید و دیگر لازم نیست نگران چیزی باشید.

۹ – عنوان ها و متا ها (Titles & Metas)

در مرحله بعدی به بخش “ Titles & Metas” می رویم، که زیر گزینه “ SEO” در منوی کناری سمت چپ قرار دارد. این بخش خیلی خیلی مهم است زیرا در اینجا مشخص می کنید که سایتتان چطور در صفحات نتایج ظاهر شود. وقتی بر روی آن کلیک کنید، اولین چیزی که می بینید تب “ General” است.

۱۰ – عمومی (General)

در اینجا می توانید مشخص کنید که عنوان هایتان، چطور نمایش داده شود مثلا “اسم سایت/ ارتباط با ما” یا “اسم سایت -ارتباط با ما” باشد. هر جدا کننده عنوانی که استفاده کنید (/ یا -) در تمامی صفحات سایت اعمال می شود. گزینه “ Force rewrite titles” می تواند مشکلی که برخی سایت ها دارند که اسم سایت دوبار در عنوان درج می شود را تصحیح کند. برخی سایتها از تم های ورد پرسی که عنوان های سئوی از قبل ساخته شده ای دارند استفاده می کنند که تنظیماتی که شما برای یوست انتخاب کرده اید را تحت الشعاع قرار می دهند. اگر با این مشکل مواجه شدید، انتخاب این گزینه می تواند این مشکل را برطرف کند. اگر باز هم مشکل عنوان های تکراری را داشتید، با توسعه دهنده وب خود تماس بگیرید چون با ویرایش کد های سایت می توان آن را برطرف کرد.

۱۱ – صفحه اصلی (Homepage)۵۹

چیزی که زیر “ Homepage” می بینید، بستگی به این دارد که سایت تان چطور تنظیم شده باشد. در این مورد سایتی که من با آن کار می کنم به این صورت تنظیم شده است که یک صفحه برای صفحه اصلی و صفحات دیگر برای وبلاگ باشد. اگر سایت شما هم همینطور تنظیم شده است، و می خواهید عنوان و توضیحات متای آن را برای همه صفحات تغییر دهید، کاری که باید بکنید این است که روی لینک های “ editing the front page/blog itself” که در اینجا مشاهده می کنید کلیک کنید و تغییرات تان را اعمال کنید. اگر با سایتی کار می کنید که صفحه اصلی، فقط آخرین پست ها را نمایش می دهد، شکل تب “ Homepage” شما با چیزی که اینجا می بینید فرق خواهد داشت.
http://seonovin.com/
صفحه: [1] 2