عضويت - مشخصات ضروری
انتخاب نام کاربری:
به عنوان نام کاربری برای فعالیت در انجمن (ترجیحاً انگلیسی)
آدرس ايميل:
آدرس ایمیل باید معتبر باشد (بدون www) جهت دریافت لینک فعال سازی :
انتخاب رمز عبور:
تایید رمز عبور:
کد امنیتی:
متن نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
متن نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
سطح تحصیلات:
سطح تحصیلات کامپیوتر شما:
نام كامل دانشگاه :
شما در کدام واحد دانشگاهی به تحصیل یا تدریس مشغول هستید (اختياري)
بسم الله الرحمن الرحيم

از اینکه انجمن ما را جهت پرسش و پاسخ انتخاب کرده اید تشکر می کنیم. لطفاً در ابتدا قوانین و اساسنامه  انجمن تخصصی آياپير دات كام را برای استفاده بهتر از انجمن به طور کامل مطالعه فرمایید.


*- اين سايت يك سايت علمي و آموزشي كاملاً مستقل بوده و وابسته به هيچ نهاد و يا سازماني نيست و تحت قوانين جاري جمهوري اسلامي ايران اداره مي شود.

*- انجمن ها فقط جهت بحث در مورد دنياي كامپيوتر و فن آوری اطلاعات  (ICT) برپا شده اند لذا از هرگونه ارسال بجز مباحث مربوط به علوم فن آوری و كامپيوتر جداً خود داري فرماييد.

1) تمامی کاربران می بایست در هنگام ثبت نام در سایت ، از کلمات مناسب جهت استفاده در نام کاربری خود استفاده نمایند. درصورت مشاهده کلمات رکیک و نامناسب، اشتراک آن كاربر در اولین فرصت حذف خواهد شد و دسترسی وی به انجمنها قطع خواهد شد حتی المقدور نام كاربری را با حروف انگیسی به جای فارسی ایجاد نمایید. هر کاربر تنها حق انتخاب یک نام کاربری را داشته و در صورت فعالیت یک کاربر با دو حساب کاربری هر دو حساب کاربری محدود یا حذف خواهد شد.

2) کاربران می بایست در هنگام ارسال سوالات و مشکلات و پيامهای خود ازیک موضوع مناسب استفاده نمایند. این موضوع می بایست در رابطه با سوال ، مشکل و یا پيام ایشان باشد. در غیر اینصورت در حالتی که کاربر جدید باشد به او اخطار داده خواهد شد. در صورت تکرار  این موضوع توسط کاربران چه جدید و چه قدیم ، برخورد خواهد شد. از انتخاب عناوینی از جمله كمك ، تورو خدا كمكم كنید ، خیلی مهم ، هركی میتونه جواب بده ، نیاز به پاسخ فوری ، یك برنامه ، چطوری می تونم ، كرك برنامه وجملاتی شبیه به این پيام ها جدا خودداری نمایید كه طبق قوانین با شما بر خورد خواهد شد.
نقل قول
راهنمایی در این زمینه :برای انتخاب عنوان موضوع می توانید از كلمات كلیدی سوال خود استفاده كنید.


3)   مسئولیت مطالب ارسال شده توسط کاربران به عهده خود ایشان می باشد و لزوماً نظر و یا مطلب مسئولین سایت نمی باشد.

4)  در صورتی که مایل به ارسال مطلبی از یک سایت یا منبع دیگر (کتاب ، مجله ، وبلاگ و ...) می باشید ، حتماً منبع آن را ذکر نمایید. در صورتی که مطلب یا موضوع مذکور نوشته شده توسط شخص خاصی بود ، حتماً نام وی را ذکر نمایید.

5)  لطفاً درهنگام مطرح کردن سوالات خود ، انجمن مناسب را انتخاب نمایید و از مطرح کردن مجدد سوالات خود در انجمن های نامتناسب با سوالتان خودداری نمایید و در هنگام طرح سوالات خود آنها را به صورت جداگانه مطرح فرمایید. بدین معنی که درصورتی که سوالهای گوناگونی دارید ، آنها را در چندین ارسال مطرح نمایید و از مطرح کردن تمامی سوالات در یک ارسال خودداری فرمایید .

6) كاربران گرامي از طرح سوالاتي كه اساتيد بر عهده شخص آنها به عنوان تكليف و تمرين قرار ميدهند به عنوان اينكه ( لطفاً اين پروژه را برايم انجام دهيد يا اين برنامه را برايم بنويسيد و ... ) خودداري نمايند بلكه ميتوانند شروع به كار روي پروژه خود نموده و سوالات و مشكلات خود را مطرح نموده و پاسخ بگيرند.

7) لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گیری الفاظ و جملاتیکه باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری فرمایید. يادآور مي شود که این سایت براي حل مسائل و آموزش است و کسانی هستند که سوالهایشان بسیار ابتدایی می باشد. لذا از به کارگیری کلماتی که باعث شود کاربر به جای گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکیداًخودداری فرمایید.

8 ) لطفاً در صورتی که جواب یک سوالی را نمی دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن ارسال شود خودداری فرمایید. در صورتی که بحث خاصی دارید می توانید برای خودتان یک بحث عمومی ایجاد کنید.

9)  مسئولیت تمامی فایلها و یا تصاویر و ... كه از طریق سایت رد و بدل می شوند بر عهده كاربر فرستنده می باشد و سایت در قبال این گونه مسایل هیچگونه تعهدی در زمینه سالم بودن آنها، ویروسی نبودن آنها و ... ندارد. ما به شما پیشنهاد می كنیم حتما پس از دریافت فایلها و ... آنها را قبل از استفاده توسط نرم افزارهایی كه كار ویروس یابی و پویش فایلها را بر عهده دارند بررسی نمایید.

10) برای امنیت بیشترجهت گرفتن پاسخ سوال از انجمن ها استفاده نمایید در صورتی كه مستقیما با یك كاربر ازطریق ایمیل ، چت و یا هر طریقه دیگری ارتباط داشته باشید سایت هیچ گونه تعهدی درمقابل بوجود آمدن مشكالات احتمالی نخواهد داشت.

11) در صورت مشاهده هر گونه بی احترامی به كاربران دیگر، مدیران و مسئولان سایت و یا عقاید هرقشر یا فرد، با كاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسی وی به انجمن ها قطع خواهد شد.

12) بحث توهین آمیز و مورد دار در مورد دين، سياست، مذهب، مقدسات و مسایل مربوطه در هر نوع و روش آن (چه موافق و چه مخالف)، تحت هیچ شرایطی مجازنمی باشد. (فقط دنیای كامپيوتر و  فن آوری اطلاعات )

*_)هر گونه بحث و سئوال در مورد راه های عبور ازفیــلتر، نرم افزارهای فیــلترشکن، پروکـــسی و معرفی سایت های عبور از فیـــلتر و مسایل مرتبط تحت هیچ شرایطی مجاز نمی باشد.

13) زبان این سایت فارسی است. لذا از نوشتن مطالب به صورت پنگلیش (Salam) جداً خودداری کنید، در صورت مشاهده ابتدا تذکر و برای بار .دوم دسترسی کاربر محدود می شود. دوستانی که صفحه کلید فارسی در اختیار ندارند میتوانند از لینک زیر استفاده کنند :
کد:
http://parseek.com/Keyboard

14) مطالب و تصاویر انتخاب شده در امضاء ها و آواتار ها باید مطابق با اساسنامه سایت باشد. همچنین از قرار دادن چند عکس به صورت ثابت و یا متحرک با حجم بالا در امضا خودداری کنید، در صورت مشاهده امضا یا آواتار شما حذف می شود.

15) چنانچه کاربری از هر کدام از قوانین بالا سرپیچی کرد و این قوانین را زیر پا گذاشت هیچ کدام از کاربران دیگر حق ندارند به آن کاربر تذکر دهند و تذکر فقط مخصوص مدیران و همکاران سایت است. کاربران در صورت مشاهده این موارد را به صورت خصوصی با مدیران در میان بگذارند.

16) در صورت مشاهده هرگونه لینک دانلود، اسکریپت و برنامه ای که شامل قوانین بین المللی کپی رایت می شود  و بصورت تجاری و غیر رایگان از سوی سازنده اش منتشر شده است، بدون اطلاع قبلی تاپیک حذف و در صورت تکرار با کاربر برخورد خواهد شد.
*_ درخواست (کرک ، سریال نامبر ) و موارد مشابه شامل این قانون خواهد بود.

17) مدیران انجمن موظف به پاسخگویی به پیام های خصوصی خود نیستند. (به سوالات ارسال شده از طریق پیغام خصوصی پاسخ داده نخواهد شد).

18)  رعایت کلیه قوانین و مقررات اساسنامه برای کلیه کاربران الزامی میباشد همچنین حق ويرايش ، حذف یا انتقال یک نوشته یا تاپیک، بدون دلیل و اطلاع قبلی برای مدیران محفوظ است.

19) لینکها و پیوندهای خود را به صورت غیر فعال قرار دهید یا از درج کد برای قرار دادن لینک استفاده کنید. از ارجاع کاربران به دیگر پایگاهها جهت  گرفتن جواب خودداری نموده و در صورت اطلاع پاسخ را در همان تاپیک درج نمایید.

20) قانون کپی رایت :نقل هرگونه آموزش و مطلب از این انجمن جهت مصارف غیر تجاری با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است در صورت امکان  لینک مطلب نیز درج گردد. استفاده تجاری منوط به مجوز کتبی از سایت می باشد.

شما با خواندن اين قوانين مسئوليت رفتار خود در انجمن را برعهده ميگيريد و عدم به كارگيري اين قوانين متوجه شخص كاربر خواهد بود. به اميد اينكه لحظات خوش و پرباری را در انجمن خوتان سپری نماييد.
با تشكر
مديريت وب سايت و انجمن علمي تخصصي دانشجويان و اساتيد كامپيوتر ايران _آياپير